||איך לבנות מעקה עץ למדרגות, שהוא בטיחותי וקל לבניה

איך לבנות מעקה עץ למדרגות, שהוא בטיחותי וקל לבניה

או קיי, אז בנינו מדרגות מעץ, עלינו וירדנו בהן, אפילו סחבנו עליהן כל מיני דברים, ועכשיו חסר לנו משהו אחד קטן… מעקה להיעזר בו במהלך העליה והירידה במדרגות. אז בואו ונבנה. מטרת המעקה היא לאפשר לנו תמיכה קלה במהלך העליה והירידה במדרגות. הוא אמור לאפשר לנו להישען עליו, אך הוא אינו אמור לספוג מכה או חבטה של משקל רב. ברגע שהגדרנו את מטרת המעקה, השלב הבא הוא להחליט מאיזה עץ להכין אותו. מכיון שהוא אמור לעמוד בעומסים קלים למדי, מספיק שניקח עץ בעובי 18 מ”מ וברוחב 10 ס”מ- הוא אמור לעמוד בעומסים האלו.

לקחנו מידות של המעקה וחישבנו כמה קרשים נצטרך לצורך כך. וכמו בסרטון של בניית גרם המדרגות מעץ, הלכנו לבית מסחר לעץ וביקשנו שיחתכו לנו עץ לפי המידות שמדדנו, בדגש על חיתוך ב- 45º (מעלות) בקצה כל עמוד תומך של המעקה, וגם בקרש שהוא החלק העליון של המעקה (המסעד של המעקה). לאחר שחתכנו את העצים, נשאר רק להרכיבם על גרם המדרגות הקיים.

כאן חשוב מאוד להקפיד על פילוס המעקה, כי ברגע שכל העמודים התומכים יהיו מפולסים, כך גם יהיה המסעד התומך מורכב בזוית של 45º, זהה לשיפוע של גרם המדרגות כולו. השתמשנו במלחצת ידנית של נגרים (כְּלִיבָה, “קלמרה”) גם כדי להחזיק את עמודי התמיכה האנכיים וגם כדי להצמיד אותם לאחר ההדבקה, כדי להגדיל את היעילות של דבק הנגרים (דבק פלסטי “צהוב”). דבק נגרים נדבק ומחזיק הרבה יותר חזק כשהוא נלחץ ע”י מלחצת מתאימה. אחרי שמורחים דבק בין שני העצים המודבקים ולוחצים אותם במלחצת, אפשר להבריג ברגים שמקבעים אותם סופית אחד לשני.

האמת, די פשוט. ראו את הסרטון.

הממ... אם בא לך להגיב, זה המקום והזמן, ממש כאן למטה ▼ (התגובות מפורסמות רק לאחר אישורן)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: