||איך לחבר צנרת פלסטיק לניקוז מים, ולהימנע מבריכה על גג הבית

איך לחבר צנרת פלסטיק לניקוז מים, ולהימנע מבריכה על גג הבית

הצפת מים. קורה במשפחות הכי טובות. זה יכול להיות מגג, או מקום גבוה אחר, ישר לתוך הריצפה עליה אנו אמורים לצעוד. מי אוהב לצעוד בתוך מים? נכון, אף אחד. זה לא כיף ובכלל לא נעים. אבל פתיר, ובקלות. צנרת פלסטיק היא הדבר הכי קל ופשוט שניתן לעשות! זוכרים ששיחקתם ב”לגו” כשהייתם קטנים? זה כמו אופניים- לא שוכחים. גם חיבור צנרת פלסטיק זה קל לפחות כמו “לגו”, ואחרי שתרכיבו פעם אחת, גם אתם לא תשכחו.

השלב הראשון הוא לקיחת מידות של כל מקטע שצריך להתקין, למשל- המרחק מהנקודה הכי גבוהה ממנה מתחיל הניקוז, ועד הנקודה הכי נמוכה אליה מתנקזים המים, תוך לקיחה בחשבון של כל שינוי בתואי הצנרת. כל שינוי כזה משמעותו מחבר. מחברים נפוצים הם: מחבר ישר של 90º (מעלות), מחבר של 45º (או 135º, תלוי איך מסתכלים :)), מחבר של 180º. אלה פחות או יותר כל סוגי המחברים. כל מחבר כזה מחבר בין שני צינורות, או ממשיך אותם לצינור ארוך יותר ללא שינוי זוית (מחבר 180º).  סה”כ האורך של כל המקטעים הוא סה”כ האורך שאנו צריכים לקנות, תוך התחשבות בכך שכל צינור בא בחתיכה שלמה של כ- 4 מ’.

למה בכל זאת צריך לשים לב?

אחרי שחותכים את המקטעים מהצינור הארוך, חשוב מאוד להקפיד להסיר מהם את הגרדים. אלו הם שאריות של הניסור, והסרתם חשובה כדי שהמים יזרמו בחופשיות בתוך הצנרת בלי שיצטברו בצנרת לכלוכים ועצמים זרים. ודבר נוסף- כאשר מחברים בין צינור לצינור בעזרת מחבר, חשוב מאוד להרכיב את האטם (גומיה) בכיוון הנכון כדי לקבל אטימה מלאה. די פשוט. אחרי שתראו את הדגשים בסרטון, הכל יהיה מובן יותר.

2018-08-21T23:36:20+00:0016/1/12|מים ואינסטלציה|0 Comments

הממ... אם בא לך להגיב, זה המקום והזמן, ממש כאן למטה ▼ (התגובות מפורסמות רק לאחר אישורן)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: