||איך להתקין מקלח יד עם מסילה במקלחת (טוש) ועבודה עם מפתח צינורות

איך להתקין מקלח יד עם מסילה במקלחת (טוש) ועבודה עם מפתח צינורות

התקנת מקלח יד עם מסילה במקלחת (טוש) היא משימה קלה, פשוטה וזורמת (תרתי משמע), ממש מזמינה לעשות אותה. אחרי שקנינו את הסט כולו בחנות חומרי בנין (כ- 100 ש”ח לסט הכי פשוט, נכון לפברואר 2014), נשאר לנו לקבוע היכן בדיוק אנו רוצים להתקין אותו ולקדוח את החורים המתאימים. כאן נכנסים שיקולי עיצוב (שאין לי שום כוונה לייעץ לכם בהם…) ושיקולי תשתית קיימת (וכאן אני נכנס לתמונה).

בתוך קירות המקלחת עוברים לא מעט צינורות מים, אלו המובילים מים לברזים (או אינטרפוץ, במקרה של מקלחת מתקדמת יותר) ואלו המובילים מים למקלח עצמו (לראש הטוש בתקרה או בקיר). חשוב מאוד שלא נקדח חור שיפגע באחד הצינורות האלו, ולכן אנו ננסה לנחש היכן סביר שיעברו הצינורות בתוך הקיר. אנו פשוט נעקוב אחר מיקומי הברזים בקיר ונקודות המוצא של הצינורות בקיר, ונצא מתוך הנחה מאוד הגיונית- שכל הצינורות עוברים בתוך הקיר בצורה אנכית או אופקית. מאוד מאוד לא סביר שצינור יעבור בקיר בצורה אלכסונית.

במקרה המסוים של התקנת המקלח הזה, היה צורך לפרק ניפל ישן שהיה מחובר לנקודת יציאת המים ולהתקין במקומו ניפל חדש. לצורך כך נזקקנו לשני מפתחות צינורות המסובבים בכיוון מנוגד אחד לשני (כל מפתח מהווה “קונטרה” לאחר). זוהי דוגמה מצוינת לעבודה עם מפתח צינורות.

2018-08-21T21:33:16+00:0025/3/14|מים ואינסטלציה|2 Comments

2 Comments

 1. Zeev Doctoras 21/04/2016 at 15:03 - Reply

  שלום אלדר
  שכחת לציין שאסור לקדוח בחרסינה במצב של פטישון על מנת שלא לשבור את החרסינות.

  זאב

  • אלדד 22/04/2016 at 11:56 - Reply

   זאב,
   תודה על ההארה.

   אלדד 🙂

הממ... אם בא לך להגיב, זה המקום והזמן, ממש כאן למטה ▼ (התגובות מפורסמות רק לאחר אישורן)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: