||איך להחליף מסילות של מגירת ארון בגדים, ולהישאר מעודכנים בחידושי האופנה

איך להחליף מסילות של מגירת ארון בגדים, ולהישאר מעודכנים בחידושי האופנה

בכל בית נורמלי יש ארון בגדים במבנה כזה או אחר, בד”כ עם דלתות נפתחות (להבדיל מדלתות הזזה) ועם מגירות רגילות (להבדיל משקטות וכל מיני תחכומים אחרים). עם השנים, בפרט בארונות הפשוטים שעשויים מסיבית (לעומת סנדביץ’), הדפנות של הארון מתרחקות אחת מהשניה. לא הרבה, כולה כמה מ”מ, אבל זה גורר איתו בעיות במגירות – הן מחליקות מהמסילות שלהן, שוחקות את המסילות ואת גלגלי המסילות, עד שלא ניתן כבר להשתמש בהן בצורה סבירה. וזה השלב שצריך להחליף את המסילות.

אז לפני שאתם קוראים לנגר ומשלמים לו מאות שקלים על החלפת המסילות, ראו איך ניתן לעשות זאת לבד, ובקלות. ראשית יש לקנות מסילות חדשות. פשוט מודדים את אורך המסילות הקיימות (בד”כ 45 ס”מ) והולכים לחנות שמוכרת פרזול ומבקשים מסילות באותו האורך. אין כאן אפשרות לטעויות, האורך הוא סטנדרטי לגמרי, וכל מסילה מגיעה בסט של 4 יחידות – 2 מסילות להתקנה על המגירה (ימין ושמאל) ושתי מסילות תואמות להתקנה על דפנות הארון (גם כאן ימין ושמאל). עדיף להשקיע עוד קצת כסף ולקנות מסילות ברזל איכותיות, לפי המלצת המוכר, שעלותן כמה עשרות שקלים (בסביבות 30-40 ש”ח לסט שלם). תהליך ההתקנה של המסילות עצמן הוא פשוט ביותר.

7 Comments

 1. ניר 07/10/2018 at 18:31 - Reply

  אלדד,

  מה משקל נשיאה שאני יכול להיות בטוח שיחזיק טוב במגירה בארון בגדים?

  ניר

  • אלדד 07/10/2018 at 18:40 - Reply

   ניר,
   זה מאוד תלוי בחומר ממנו עשויה התחתית של המגירה, שהיא הסוחבת את כל העומס. אם היא מדיקט איכותי היא תחזיק יותר מאשר מדיקט פשוט ומעפן (כמו מזונית, למשל).
   אני מאמין שעד 10-15 ק”ג (המפוזרים באופן שווה בכל שטח המגירה) לא אמורה להיות שום בעיה. קח בחשבון שתחתית העשויה מדיקט זול, אולי תחזיק את העומס, אבל תפתח “בטן” עם הזמן.

   אלדד 🙂

 2. Rinat 06/10/2017 at 14:55 - Reply

  היי אלדד! קיבלתי שידת 3 מגירות יד שנייה של איקאה, המגירות העליונה והתחתונה לא נפתחות ונסגרות באופן חלק המסילות נראות כחדשות לגמרי האם לדעתך החלפת המסילות תעזור למרותשהמסילות הקיימות נראות תקינות? תודה רינת מ

  • אלדד 06/10/2017 at 15:03 - Reply

   רינת,
   שווה לבדוק אם הגלגלים של המסילות תקועים ולשמן אותם. אם הגלגלים אינם נוסעים על מרכז המסילה, יש מצב שצריך למרכז את הגלגלים ע”י ריווח המסילות מדופן הארון (בדיוק כפי שמודגם בסרטון).

   אלדד 🙂

   • Rinat 06/10/2017 at 15:10 - Reply

    הגלגלים אינם תקועים. האם יכול להיות שהבעיה היא מירכוז הגלגלים אם המגירה האמצעית נוסעת בצורה תקינה? שהרי אם נוצר במשך הזמן ריווח הוא יווצר כלפי מטה או מעלה(תקן אותי אם אני טועה). העזרה שלך מבורכת! תודה רבה!

    • אלדד 06/10/2017 at 16:34 - Reply

     רינת,
     כל מגירה עובדת בפני עצמה ונתונה למאמצים שונים, בעיקר כתלות של מה שהיא מאחסנת, דרך הפתיחה והסגירה שלה וכד’. אין קשר בין התנהגות של אחת לרעותה, למעט זה שאם הדופן של הארון נפרדת לאיטה משאר הארון, מן הסתם זה ישפיע על כל המגירות שיש להן מסילה בדופן הזו.
     אני מציע שתסתכלי שוב על המרכוז של הגלגלים בתוך המסילות.
     בכיף 🙂 ותודה על הפרגון 🙂

     אלדד 🙂

 3. 1 26/09/2017 at 00:57 - Reply

  מעולה. ישר כח

הממ... אם בא לך להגיב, זה המקום והזמן, ממש כאן למטה ▼ (התגובות מפורסמות רק לאחר אישורן)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: