||חשיבותה של טכניקה מנצחת

חשיבותה של טכניקה מנצחת

כל דבר בחיים אפשר לעשות בדרך הקשה ובדרך הקלה. כדי לעשות דברים בדרך הקלה, צריך לעשות דברים באהבה, קודם כל. אבל גם כשאוהבים לעשות משהו, כדי לעשות אותו טוב, צריך ידע, נסיון ועוד דברים. נדבך חשוב של הידע הוא טכניקה.

מנהלי אחזקה אוהבים מאוד את המשפט: “מה שלא הולך בכח, הולך בעוד יותר כח”. זה משפט ששמעתי אלפי פעמים בחיי. אז זהו, שלא! מנסיוני, מעל 95% מהדברים דורשים בעיקר טכניקה, שקל מאוד ללמוד אותה, ורק מס’ מצומצם מאוד של דברים באמת דורשים גם כח, אחרי שיש את הטכניקה. בהרבה מקרים הטכניקה היא הידע כיצד דברים עובדים. פשוט.

ומדוע חשוב לדעת את הטכניקה של כל דבר? כי כשאנו יודעים את הטכניקה של איך הדברים פועלים, קל לנו יותר להפעילם לטובתנו, וכשאנו לא יודעים אותה, אז דברים שיכולים ללכת בקלות, הולכים קשה. והכי חשוב – טכניקה נכונה גורמת לאנרגיה שלנו לזרום עם הדברים ולא נגדם, מה שמאפשר לנו להתמודד איתם בקלות, במקרה שלנו – לתקן.

בסרטון רואים הדגמה מעולה לחשיבות הטכניקה בביצוע דברים. משהו קטן, אבל גדול.

כמה פעמים יצא לכם לרוקן מים מבקבוק מלא (כדוגמת בקבוק משקה קל של ליטר וחצי)? ואף פעם זה לא הולך מהר. וכל זאת למה? כי כדי שהמים ייצאו, משהו צריך לתפוס את מקומם, והמשהו הזה הוא אויר. מכיון שהפתח היחיד ליציאת המים וכניסת האויר הוא פיית הבקבוק (שהיא צרה למדי), הרי שככל שייצאו משם יותר מים, כך ייכנס פחות אויר, ויואט קצב ריקון המים. מין מעגל קסמים כזה… 🙂

ואם הייתי אומר לכם שיש דרך פשוטה ומאוד קלה ליישום, שאפשר לרוקן בשניות בקבוק מלא מים…?

ראשית צפו בסרטון, ההסבר מיד בהמשך.

בטכניקה הראשונה המים התרוקנו מהבקבוק לאחר כ- 17 שניות. בטכניקה השניה, שנראית על פניו מהירה יותר, לקח למים כ- 20 שניות להתרוקן (מסתבר שהיא רק נראית מהירה יותר). בטכניקה המנצחת, המים התרוקנו תוך פחות מ- 8 שניות! חסכון של כ- 60% מהזמן!

ההסבר הוא פשוט מאוד:

ע”י תנועה סיבובית מהירה סביב צירו האנכי של הבקבוק, נוצרת תנועה שזורקת את המים לדפנות הבקבוק (כמו צנטריפוגה קטנה), ואז מתהווה תעלה לאורך הציר האנכי של הבקבוק בדיוק מעל פיית הבקבוק, דרכה נכנסת כמות עצומה של אויר, המאפשרת למים לצאת החוצה במהירות.

נכון גדול? וכל כך פשוט!

זכרו – כשיודעים איך דברים עובדים, קל להפעיל אותם לטובתנו.

ועל זה נאמר – הגאונות היא בפשטות!

2018-08-22T02:38:22+00:0030/8/11|כללי|2 Comments

2 Comments

  1. חזק

הממ... אם בא לך להגיב, זה המקום והזמן, ממש כאן למטה ▼ (התגובות מפורסמות רק לאחר אישורן)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: