||איך להחליף ברז סוללה מהקיר, בכיור המטבח או השירותים, וליהנות ממים זורמים

איך להחליף ברז סוללה מהקיר, בכיור המטבח או השירותים, וליהנות ממים זורמים

ראו את הסרטון הבא, המסביר כיצד להחליף ברז יחד עם ה”למדים” שלו:

“אבא, אבא, ירח מטפטף עלינו”. זה מה ששמעת שמדברים ביניהם הגמדים שגרים אצלך בכיור, כשנכנסת אתמול בלילה למטבח. טוב, אז אולי זה לא באמת היה ככה, אבל בהחלט הבחנת בטפטוף עקשני מהברז במטבח. בבדיקה מעמיקה יותר גילית שהטפטוף מגיע גם מהחיבור של פיית הברז לבסיסו וגם מכיוון הברז של המים החמים/הקרים ומעוד מקומות. דהיינו, חיזוק עם מפתח שבדי כבר לא יעזור, אלא צריך כאן משהו יותר רציני. ולא רק זה, אלא שכבר נמאס לך מהברז הזה שקנית כשנכנסת לבית לראשונה ובא לך להחליף אותו במשהו יותר מודרני ועכשוי. מה שנקרא- לשדרג.

לקנות ברז חדש שהוא לטעמך זו ממש לא בעיה. כמה מאות בודדות של שקלים והינך הבעלים הגאה של ברז מהודר. הבעיה מתחילה כאשר צריך להרכיב אותו, שלא לדבר על כך שלפני כן צריך גם לפרק את הברז הישן. בעיה. האמת היא שזו ממש לא בעיה. כל מה שצריך זה טיפונת הבנה וקצת סבלנות. אה, כן- וכמובן מפתח שבדי.

קודם כל צריך לסגור את ברז כניסת המים הראשי לדירה. רצוי מאוד לסגור אותו לא ממש ממש עד הסוף, אלא להשאיר אותו טיפונת פתוח, כך שייכנסו מעט מים שיגרמו לנזילה קלילה בברזים בבית (במקרה של ברז ראשי כדורי- כמה מעלות לפני שהוא בזוית ניצבת לצינור. במקרה של “שיבר” של פעם- לסגור עד הסוף ואז חזרה שמינית עד רבע סיבוב). וזאת מדוע? כי אם נסגור את ברז כניסת המים הראשי לדירה עד הסוף, לא יזרמו מים כלל בצנרת (וכמובן שלא בברז המיועד להחלפה), אבל ייכנס אויר למערכת, והוא יביא איתו כל מיני לכלוכים וג’יפה הקיימת בצנרת ורק מחכה להזדמנות להראות את פרצופה. ואז, בפעם הראשונה שנפתח את הברז החדש שהתקנו, כל הג’יפה הזו תצא דרכו החוצה, ואולי אף תגרום לסתימתו החלקית. ע”י כך שיש זרימה רצופה של מים, אויר לא יכול להיכנס למערכת וכך נמנעת הצרה הזו. אם הברז ממש ישן והותקן לפני שנים, רצוי מאוד להתיז עליו קצת חומר שימון משחרר הברגות תפוסות וחלודות, כגון WD40. הוא מסוגל לחולל פלאים בהברגות תפוסות ומאוד יקל עלינו לפתוח את האומים של הברז (וגם ישאיר את ה”למדים” במקומם).

זהו. כל מה שנשאר זה לראות את הסרטון המראה כיצד להחליף את הברז. אגב, הסרטון צולם בטייק אחד רצוף, כך שזמן הסרטון הוא בפועל זמן הביצוע. בהצלחה 🙂

הברז עצמו מתחבר ל”למדים” שיושבים בתוך הקיר. “למד” הוא צינור קצר (סוג של ניפל) האמור לקשר בין הברז לחיבור בקיר, והוא בנוי כשני חלקי צינור מחוברים ביניהם, אבל לא על אותו המשך ציר. אם מסובבים את ה”למד” סביב צירו בצידו האחד, מתקבלת תנועה סיבובית אליפטית בצידו השני. ע”י סיבוב ה”למדים” סביב צירם, אנו יכולים לקרב ולהרחיק את נקודות החיבור של הברז, וע”י כך לחבר את הברז לקיר בצורה אופקית מושלמת. במקרה שלא הצלחנו לפרק את הברז ולהשאיר את ה”למדים” במקומם, אנו נצטרך להחליפם ע”י “למדים” חדשים.

2018-08-21T21:42:05+00:0020/4/13|מים ואינסטלציה|47 Comments

47 Comments

 1. אנה 12/11/2018 at 07:22 - Reply

  היי,יש לי ברז קצר עם פיה קצרה וידית הזזה לקר וחם והוא דולף. האם לקנות חדש או שניתן להחליף גומיה וכו’ , תודה.

  • אלדד 12/11/2018 at 10:35 - Reply

   אנה,
   השאלה היא מאיפה הוא דולף – מהמנגנון או מהחיבור בין הפיה לגוף הברז. רוב הסיכויים שאפשר לתקן גם שניהם, צריך לאתר את החלק (גומיה או מנגנון) ולהחליפם. אם זה מנגנון, הייתי חושב כבר על החלפה של הברז – יותר פשוט, לא הרבה יותר יקר מה וגם מקבלים ברז חדש.

   אלדד 🙂

 2. רועי 16/06/2018 at 17:34 - Reply

  שלום אלדד,
  אחלה סרטון! רציתי לדעת מה עושים בנוגע למים החמים שמגיעים מהדוד. אם סוגרים את השיבר, למיטב ידיעתי זה לא ימנע זרימה של מים חמים מהדוד אל הברז, ועדיין יהיה זרם חזק יחסית של מים חמים. אז אני מניח שצריך לסגור את היציאה מהדוד אל שאר הבית, אבל איך עושים זאת?
  תודה רבה!!

  • אלדד 16/06/2018 at 17:44 - Reply

   רועי,
   לא תהיה זרימה, כי אין כניסה של מים קרים לדוד, ואין מה שידחוף החוצה את המים החמים. יכול להיות שתהיה זרימה קטנה (כתוצאה מכוח הכבידה) שתיפסק אחרי כמה ליטר, לא יותר.
   ולכן מיותר לסגור את ברז יציאת המים מהדוד (שמן הסתם ממוקם בסמוך מאוד לדוד).

   אלדד 🙂

   • רועי 16/06/2018 at 18:14 - Reply

    היי אלדד,
    תודה רבה על התשובה המהירה. נשמע הגיוני מה שאתה אומר. אנסה לעשות כפי שאתה אומר.
    רועי

 3. sdsd769000 03/08/2017 at 21:27 - Reply

  היי!
  כמה זה מסובך להעביר ברז שמחובר לקיר
  לברז שמחובר לכיור? מה שנקרא ברז פרח?

  • אלדד 04/08/2017 at 08:41 - Reply

   היי,
   נקודות החיבור של ברז סוללה מהקיר הן מעל השיש ושל ברז פרח הן מתחת לשיש. לכן, יש צורך לחצוב בקיר ולחשוף את שני הצינורות עד לגובה המתאים, לחצוב היטב גם מכל הכיוונים שלהם כדי לאפשר גישה נוחה לעבודה. יש לחתוך את שני הצינורות ולחבר להם מתאם שמתלבש על הצינור בצד אחד שלו ובצד השני מאפשר לחבר ברז ניל (ממנו מגיעה הזנת המים לברז פרח). ואז יש לקדוח חור בשיש כדי למקם בו את ברז הברז ואת הצנרת שלו.
   כמובן שאחרי כל החציבות צריך לשים אריחי חרסינה/קרמיקה חדשים על הקיר שמעל השיש.
   עד כמה זה מסובך? להחלטתך.

   אלדד 🙂

 4. יוחנן 19/07/2017 at 11:19 - Reply

  שלום אלדד, ברצוני להחליף את ברז NIL שנמצא בניאגרה סמויה, אבל אין גישה לפתיחת ההברגה עם הכלים הסטנדרטים. אשמח להמלצה איך בכל זאת להצליח.
  תודה

  • אלדד 19/07/2017 at 11:34 - Reply

   יוחנן,
   אין לי מושג. כל יצרן של ניאגרה סמויה יש לו את הפטנטים שלו לגבי המנגנון, הפתיחה, הסגירה וכל מה שמסביב. נסה לחפש חומר באתר היצרן. או שתקמבן משהו עם כלי סטנדרטי שיהפוך אותו ללא סטנדרטי…

   אלדד 🙂

 5. avi 09/07/2017 at 23:37 - Reply

  איפוא קונים את המפתח המתאים על הרצ’ט תודה

  • אלדד 10/07/2017 at 00:11 - Reply

   אבי,
   בכל חנות חומרי בנין אמור להיות כזה.

   אלדד 🙂

 6. יוסי 27/04/2016 at 00:20 - Reply

  קודם כל – תודה על התגובה המהירה.
  ניפל יעבוד במידה והמרחק בין החיבורים בברז החדש הוא בדיוק כמו בישן. לפי המפרט של החברה ראיתי שיש טווח מרחקים שהם מתחייבים עליו, פלוס/מינוס כמה מילימטרים. נראה שלא יהיה מנוס מלנסות.
  שוב תודה!

 7. יוסי 26/04/2016 at 20:07 - Reply

  הי אלדד,
  אני צריך להחליף ברז סוללה באמבטיה של חבר, בבית ישן בו אני מעוניין לאתגר את הצנרת כמה שפחות…
  גם הברז ישן (מאד) – נראה שהברז מגיע עם תבריג (חיצוני), בעוד האום נמצא על ה״למד״!
  כיוון שכאמור אני לא מעוניין לגעת ב״למד״ שבקיר, חשבתי להוסיף ניפלים 3/4 בין ה״למד״ עם האום ,לבין הברז החדש (ב״מחיר״ של הרחקת הברז מהקיר במספר סנטימטרים). כיוון שהפתרון הזה לא מאפשר כיוונון המרחק בין החיבורים, חשבתי לשים ״למד״ במקום ניפל (צריך להוסיף בושינג כדי להפוך את צד ה- 1/2 של ה״למד״ ל- 3/4).
  מה דעתך? רעיונות נוספים?
  תודה!

  • אלדד 27/04/2016 at 00:01 - Reply

   יוסי,
   לא לאתגר את הצנרת הישנה זה רעיון חכם מאוד! לא הבנתי – אין “למדים” שיוצאים מהקיר? אז איך הרכיבו את הברז לקיר?
   אתה יכול להתיז כמות נדיבה של ספריי שימון (למשל WD40) על האומים שמחברים את הברז ל”למד”, כדי שלא יסתובב החוצה ה”למד” כשתפתח את ההברהת של הברז.

   אלדד 🙂

   • יוסי 27/04/2016 at 00:07 - Reply

    יש ״למדים״, הם מחוברים לקיר ואני לא רוצה להוציא אותם או אפילו לסובב אותם, אבל העניין הוא שהאומים הם ב״למדים״ ולא בברז (כנראה שזה היה התקן פעם?). אני מניח שלא תהיה בעיה לפתוח את האומים, השאלה היתה לגבי חיבור ברז חדש, שבו האומים נמצאים עליו, כך שאני במצב של אום מול אום (ולכן הצעתי מה שהצעתי…). מקווה שעכשיו הייתי ברור יותר. אם תרצה, יש לי צילום של הברז הקיים – יש איך להעביר?

    • אלדד 27/04/2016 at 00:16 - Reply

     יוסי,
     הכי פשוט זה לשים ניםל קצרצר שיחבר בין שני האומים, כי אם ה”למד” לא זז במהלך הפתיחה של האומים, אז הוא ממורכז בדיוק מול הברז החדש.

     אלדד 🙂

 8. Ariel 31/01/2016 at 00:11 - Reply

  שלום , איך מחליפים ברז סוללה לברז פרח או ברז רגיל שיוצא מהקרמיקה למטה ?

  • אלדד 31/01/2016 at 01:39 - Reply

   אריאל,
   צריך להגיע אל מתחת לברז/שיש ולפתוח אום שמוברג על פחית כמעט עגולה, שתפקידה להצמיד את הברז לשיש.

   אלדד 🙂

 9. טובה 31/12/2015 at 00:05 - Reply

  שלום אלדד, האם ניתן להחליף סוללת מים חמים קרים של פעם הקבועה לקיר באמבטיה (בולט לא יפה ולא נוח) ל-אינטרפוץ 3 דרך, אם כן, כיצד התהליך? בוודאי יישארו סימני עקבות בקרמיקה או לבחור באינטרפוץ עם צלחת רחבה. תודה רבה! טובה.

  • אלדד 31/12/2015 at 05:09 - Reply

   טובה,
   אני מניח שזה אפשרי, אבל זה דורש חציבות מסיביות בקיר, כדי לשנות את הצנרת הפנימית שתתאים למבנה הכניסות של האינטרפוץ (ואני נוטה להאמין שיש לך צנרת ברזל של פעם ולא פלקסגול או SP).
   בסופו של דבר זה ייראה דומה מאוד לסוללה הקיימת, אולי קצת פחות בולט ויותר אופנתי. ואת תצטרכי אינטרפוץ עם צלחת של לווין כדי לכסות על כל החציבות…
   לדעתי, זה ממש לא שווה את הטרחה.

   אלדד 🙂

 10. אלכס 15/11/2015 at 18:37 - Reply

  אלדד, יישר כח על האתר ועל סרטוני הדרכה. בזכות הסרטון הצלחתי עם ידייהשמאליות להחליף ברז במקלחת.המון תודה

  • אלדד 15/11/2015 at 19:06 - Reply

   אלכס,
   איזה כיף לשמוע! שמחתי לעזור.
   אגב, אין ידיים שמאליות, יש רק ידיות לא מאומנות…
   תודה על הפרגון 🙂

   אלדד 🙂

 11. alis 14/05/2015 at 03:02 - Reply

  השארתי את הבעיה של הברז לאמבטיה לפעם אחרת, זה נראה לי מסובך, אבל היום הרכבתי עוד ברז חדש למטבח, גם שם היו לי בעיות כאלה יו, חשבתי למנוע להוציא את הלמדים הישנים ולהסתמך עליהם, אבל זה לא הלך הייתה נזילה והייתי חייבת לשים את הלמדים החדשים, הקטע הוא שלמדים הישנים לא יצאו לי בכלל,הם היו תפוסים כל כך חזק לקיר עשיתי כפי שאמרת עם הספריי משחרר סתימות ואיזה יופי ממש הלך טוב יצאו בקלות, היו לי קשיים בכיוונים של הלמדים אבל הצליח בסוף, אני חייבת לציין שצריך המון רגש ועדינות להרכיב ברז, ולי נראה משום מה שהברז מרגיש מי מנוסה ומי לא 🙂 בסכומו של יום היה כדאי ללמוד ולהתמודד ולהצליח ולחסוך, להרגיש שהנה אני מצליחה לבד, אז שוב תודה לך אלדד יקר,

  • אלדד 14/05/2015 at 05:35 - Reply

   אליס,
   בבקשה 🙂
   באנגלית אומרים Practice makes Perfect, ובתרגום חופשי – השלמות מגיעה עם הנסיון.
   בשביל פעם ראשונה שהחלפת ברז, אני חושב שהצלחת מאוד!
   שלא לדבר על תחושת הסיפוק 🙂
   שמח שעזרתי.

   אלדד 🙂

 12. alis 13/05/2015 at 02:38 - Reply

  לא זה לא הולך, יש שם בפנים בתוך הקיר בורג כזה מנחושת עם ריבוע בתוכו, שאליו מתברגים הלמדים החוצה מהקיר, הבורג הזה נראה לי ניפל או מאריך כי הקרמיקה שבמקלחת היא לא שטוחה מהתיקרה כלפי מטה, אלא יש בליטה גדולה של הקרמיקה החוצה שמו שם הרבה מלט להדביק את הקרמיקה ואז נוצר כנראה מרחק יותר גדול מהקיר אל הצינור ואז חיברו לו את הניפל ואל הניפל את הלמדים, אז ככה מסביב לניפל יש נזילה….אני אפרק אותו ואקח אותו לחנות טכנית שיתנו לי בדיוק כמוהו, נראה אם זה יצליח, מה אתה אומר? איזה סיפור נכנסתי השם ירחם עלי…

  • אלדד 13/05/2015 at 09:22 - Reply

   אליס,
   אני לא ידע מה בדיוק יש לך שם.
   ניפל זה כנראה לא, כי ניפל יש לו הברגה זכר משני הצדדים וגם ללמד, אז אין להם איך להתחבר.
   אם תצליחי לפרק אותו וללכת לחנות ולמצוא כזה – שאפו עלייך!
   רססי קצת wWD40 לפני שאת מנסה לפתוח, הוא יקל עלייך את העבודה.

   אלדד 🙂

 13. alis 12/05/2015 at 11:57 - Reply

  או קיי אלדד יקר אני מאוד מודה לך על התשובה, ישר כוח גדול

 14. alis 12/05/2015 at 03:41 - Reply

  לפני שראיתי את הסרטון שלך ניסיתי להתקין לבד ברז, ועשיתי נזק בקרמיקה שהתפוצצה לי מחיזוק הלמדים שהסתובבו חופשי, ההברגה של הברז התפוצצה לי והחברה של הברזים בטובה שלחה לי בורג נוסף כדי שאתקן, אבל הייתי צריכה בורג אלן מיוחד להחליף אותו, טוב את זה עברתי, עד שראיתי את הסרטון שלך וזה עזר לי, הלמדים של הברז המקורי לא התאימו כי יצאו החוצה הרבה מאוד מהקיר , ולכן המשכתי להשתמש בלמדים שהיו שם, יכול להיות שהלמדים המקוריים יתאימו לי אם אוכל להוציא את הלמדים הישנים כולל ההברגה הפנימית עם הריבוע בתוכה? אם תוכל תענה לי על שתי ההודעות הצטערתי שלא הכרתי את האתר שלך קודם הייתי מונעת נזקים מיותרים וצער רב בבית, תודה,

  • אלדד 12/05/2015 at 08:13 - Reply

   אליס,
   הבורג עם החור הפנימי בצורת ריבוע שאת מדברת עליו, הוא בעצם למד. למד מגיע עם חור כזה ועם שתי פאות שטוחות בהיקף שלו, כדי שניתן יהיה לסובב אותו (או בעזרת מאריך של ראצ’ט עם קצה ריבועי או בעזרת מפתח פתוח/שבדי). אני לא מכיר ניפל שמתחבר לזוית שבקיר ואליה מתחבר עוד למד בנוסף, זה פשוט ייצא באורך קילומטר…
   אם הלמד ארוך מדי, אז החליפי אותו בלמד קצר, זה בהחלט יכול לעזור (יתכן שבגלל שהצנרת שלך ישנה, החלק הלא שמיש של ההברגה בתוך הזוית שאליה מתחבר הלמד כל כך ישנה, שהיא כבר חלודה ולא ניתן להבריג לתוכה למד ארוך יותר).
   אני לא הצלחתי להבין מהיכן בדיוק הנזילה, אבל קחי בחשבון שאם סגרת חזק מדי את הלמד לתוך הזוית, והוא נתקל בהברגה ישנה וחלודה, בהחלט יכול להיות שהוא יסדוק (בעצם יפוצץ) את הזוית שבתוך הקיר. זה אומנם נדיק מאוד, אבל יכול לקרות. נזילה כזו אפשר לתקן רק ע”י החלפת הזוית, שזה כבר סיפור מההפטרה (בלשון עדינה). לדעתי בסה”כ שמת מעט מדי טפלון או פשתן, ולכן אין לך שם אטימה מוחלטת. הברגה החוצה של הלמד והברגתו חזרה עם יותר טפלון או פשתן תפתור את הבעיה (כמות טפלון/פשתן זה ענין של נסיון ורגש…).

   אני שמח לשמוע שהחומרים שלי באתר עזרו לך. תודה על הפרגון 🙂

   תודה,
   אלדד 🙂

 15. alis 12/05/2015 at 01:13 - Reply

  שלום לך, הצלחתי לפרק את הלמדים ולהרכיב ברז חדש, אלא שעדיין יש בעיה באחד הלמדים יש נזילה שיוצאת מהקיר ולא מהחיבור של הלמדים, שגם הלמדים לא שווים, יש למד אחד ארוך ויש למד אחד קצר יותר, ראיתי פנימה ויש שם מין בורג עם חור בצורת ריבוע שהוא פנימי כזה שמשם מחלחל מים לקיר, האינסטלציה שלי ישנה 20 שנה מצינורות ברזל , האם אני יכולה להוציא החוצה את הבורג הפנימי (אולי קוראים לו ניפל?)מהקיר ולשים במקומו חדש? במידה וזה אפשרי איך אדע איזה גודל ניפל אני צריכה ? נראה לי מסובך אבל שווה לי לנסות מחוסר אמצעים כחד הורית

  • אלדד 12/05/2015 at 08:03 - Reply

   אליס,
   ראי תשובתי לתגובתך העוקבת.

   אלדד 🙂

 16. ליעד 16/12/2014 at 11:25 - Reply

  מה עושים אם לא מצליחים לשחרר את הלמד הישן מהקיר כיוון שהוא שנים על גבי שנים שם?איך מחלצים אותו מהקיר בבקשה?

  • אלדד 16/12/2014 at 12:05 - Reply

   ליעד,
   לפני שאתה מעקם עוד כלי…
   נסה להתיז על הלמד כמות נדיבה של ספרי שימון WD40, יש לו נטיה להיכנס לחריצים הכי קטנים ולשחרר אותם מתקיעותם. חכה כרבע שעה.
   אם לא עוזר בפעם הראשונה, נסה מס’ פעמים כאלו בהפרשים של רבע שעה.
   בלמדים ישנים של פעם יש “חור” עובר בצורת ריבוע. יש “מפתח” מתאים (שהוא בעצם פרופיל ריבועי באותה מידה, עשוי מפלדה מחוסמת שלא מתעקמת בקלות). אם הלמד שלך אכן כזה, זו הדרך היותר נכונה לפתוח אותו, תוך כדי שאתה מרכיב על הרצ’ט שאיתו אתה מנסה לסובב את הלמד, ידית/צינור שיוסיפו לך המון מומנט בסיבוב. נסה גם ע”י מפתח צינורות, שוב עם ידית לתוספת מומנט.

   בהצלחה,
   אלדד 🙂

 17. דני 27/10/2014 at 10:05 - Reply

  גם אני ניתקלתי בסרט להחליף ברז כזה, אין ספק שמאמר זה מקצועי אם ההיתי קורא אותו לפניכן חיי היו קלים יותר 🙂 ביג לייק!

  • אלדד 05/11/2014 at 19:00 - Reply

   דני,
   שמח שיכולתי לעזור.
   כל הכבוד על הפרגון 🙂

   תודה,
   אלדד 🙂

 18. רחל 15/07/2014 at 22:12 - Reply

  אינסלטור התקין לי ברז סוללה מהקיר, אבל יש נזילה מהאום שמחבר את הסוללה ל”ל”.
  מה יכולה להיות הסיבה? האם יתכן שהאינסטלטור הידק מדי והגומיה נקרעה?

  • אלדד 15/07/2014 at 23:17 - Reply

   רחל,
   יכול להיות שכן, אבל יותר הגיוני שהוא הידק מעט מדי.
   נסי להדק את האום ממש טיפה, משהו כמו שמינית סיבוב או פחות.
   אם זה עוזר- מה טוב, אם לא וקשה לך מאוד להדק עוד- כנראה שהוא באמת קרע את האטם.
   בכל מקרה יש לך אחריות על העבודה שלו. מדוע שלא תקראי לו שיבוא ויסדר?

   אלדד 🙂

 19. יוני 10/11/2013 at 13:39 - Reply

  מידע שמסביר לנו איך מחליפים ברז מטבח

 20. יוני 10/11/2013 at 11:53 - Reply

  מידע יעיל עבור החלפת ברזים למטבח

 21. ברוך 21/04/2013 at 12:13 - Reply

  מעולה ויעיל ביותר.
  איך מחליפים/משנים למדים שיוצאים מהקיר?
  בצילום צריך יותר תאורה. קצת חשוך
  תודה

  • אלדד שמח 22/04/2013 at 11:08 - Reply

   ברוך,
   יהיה בהמשך סרטון שגם מראה את זה.

   אלדד 🙂

  • יהודית 03/05/2014 at 14:32 - Reply

   אתה מוכן בבקשה להסביר גם איך מחברים ברז פרח שמחובר לשיש? תודה

   • אלדד 03/05/2014 at 16:38 - Reply

    יהודית,
    כרגע אין סרטון באתר שמדגים זאת.
    בגדול, צריך לפרק מהקיר את שני צינורות ההזנה של המים החמים והקרים, ולהבריג החוצה את הבורג שמהדק את הטבעת היושבת על חלקו התחתון של הברז ומהדקת אותו לשיש. ואז לשלוף את הברז כלפי מעלה מעל השיש. ואז לעשות ההיפך עם הברז החדש…

    בהצלחה,
    אלדד 🙂

    • יהודית 03/05/2014 at 16:51 - Reply

     תודה. נראה לי סיפור מההפטרה!!! החיבור נמצא מאחורי הכיור!!!! טוב נשאיר את זה לאינסטלטור!! תודה

     • אלדד 03/05/2014 at 16:54 - Reply

      יהודית,
      זה לא כזה סיפור, אבל זה דורש קצת התעסקות.
      מקסימום תנסי, אם לא תצליחי תמיד תוכלי לקרוא לשרברב.

      אלדד 🙂

      • יהודית 03/05/2014 at 18:04 - Reply

       ניסיתי, אבל הכיור נורא עמוק אין לי מושג איך אפשר לגשת לחיבור בלי להוציא הכיור. מחר אזמין שרברב. תודה

הממ... אם בא לך להגיב, זה המקום והזמן, ממש כאן למטה ▼ (התגובות מפורסמות רק לאחר אישורן)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: