||איך להחליף שלבים בתריס הזזה, בקלות ובמהירות

איך להחליף שלבים בתריס הזזה, בקלות ובמהירות

רוצה בעל מקצוע אמין שיגיע אליך ויתקן? אני לשירותך >> 054-2614545

אחד הדברים היותר מרגיזים בחלונות ותריסים, זה לראות תריס הזזה שחלק מהשלבים שלו שבורים או מנותקים ממקומם. אם כל התריס היה לא תקין וכל שלביו לא מתפקדים- ניחא. אבל לראות חלק מהשלבים נעים בהרמוניה והיתר פשוט תקועים במקומם וממאנים לנוע… זה ממש מבאס. הבשורה הטובה היא שזה ממש פשוט וקל לתקן אותם.

תריסי הזזה נחלקים לשני סוגים עיקריים- אלו שהשלבים שלהם עשויים מפלסטיק (רוב התריסים) ואלו שהשלבים שלהם עשויים מאלומיניום (אותו חומר ממנו עשויה המסגרת של תריס ההזזה עצמו). אלו תריסי הזזה איכותיים יותר. בתריסי ההזזה עם שלבי הפלסטיק, כדי להחליפם אנו צריכים לכופף אותם מעט (ליצור בהם “בטן”) ואז נוצר מרווח מספיק גדול שיאפשר לנו להוציא אותם מהחורים בהם הם נעוצים בצד אחד של השלב, ואז צידו השני של השלב יוצא בקלילות מהחור השני. מחליפים את הפלסטיק הלא תקין ומחזירים חזרה באותה צורה- ע”י כיפוף שיוצר בהם “בטן”. פשוט למדי. כדי להחליף את השלבים העשויים מאלומיניום אנו צריכים להשתמש בשיטה אחרת, כי השיטה שהוסברה לעיל לא תעבוד, מהסיבה הפשוטה שאין להם גמישות ולא ניתן ליצור בהם “בטן”. ולכן אנו צריכים לפתוח את הברגים הנמצאים בצידו של תריס ההזזה (הברגים טיפה מוסתרים בצידה של מסגרת האלומיניום). ע”י פתיחת הברגים ניצור את המרווח הרצוי הדרוש להוצאתם ממקומם (מהחורים המשמשים להם כציר סיבוב).

לפני שנחליף את השלבים, רצוי לקנות בחנות חומרי בנין הקרובה (או חנות המתמחה בתריסים ואלומיניום) את החלקים הפלסטיים שתפקידם להינעץ בחורי הציר וגם לחבר בין כל השלבים למוט המקשר, הגורם להם לנוע יחד בהרמוניה פילהרמונית. הפלסטיקים האלו (אין להם שם מיוחד, אפילו בין בעלי המקצוע בתחום…) מגיעים ב- 4 צורות שונות (בכל מיני צבעים, כמובן)- ימין ושמאל, עם ובלי חיבור למוט מקשר. סוג אחד מורכב בצידו הימני של השלב ומחבר אותו לחור המשמש ציר סיבוב לשלב. סוג שני עושה את אותה פעולה, אך בצידו השמאלי של השלב. שני הסוגים הבאים עושים את אותה פעולה (בצידו הימני והשמאלי של השלב, בהתאמה), ובנוסף לכך גם מחברים את השלב למוט המקשר המניע את כל השלבים בו זמנית. הפלסטיקים ממוספרים במספרים מ- 1 ועד 4 (המספרים מוטבעים בחלקו הפנימי של הפלסטיק) והם סטנדרטיים בכל תעשיית האלומיניום (לפחות בארץ הקודש).

בנוסף, תוכלו לראות סרטונים נוספים הקשורים להחלפת שלבים בתריס, בקישורים להלן: איך להחליף פלסטיקים של שלבים בתריסאיך לתקן את המנוף המניע את שלבי התריס

הממ... אם בא לך להגיב, זה המקום והזמן, ממש כאן למטה ▼ (התגובות מפורסמות רק לאחר אישורן)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: