||סוגי דבק והייעוד של כל דבק – איך להשתמש נכון ובאיזה בדבק

סוגי דבק והייעוד של כל דבק – איך להשתמש נכון ובאיזה בדבק

לרכישה ב-
לרכישה ב-

יש היום בשוק מגוון גדול של דבקים, לכל יישום, לכל סוג חומר ובאריזות מגוונות. רוב הדבקים הינם רב-תכליתיים, דהיינו שמתאימים לרוב היישומים והחומרים. עם זאת, יש כמה דבקים ייעודיים ליישומים ולחומרים מיוחדים, למשל – דבק לזכוכית, דבק לבטון, דבק אקרילי גמיש ועוד. אם אתם צריכים דבק למטרה או יישום מאוד מסוימים, רצוי למצוא את הדבק המתאים בדיוק לאותו יישום, ולא להשתמש בדבק רב-תכליתי.

אם אתם צריכים דבק שיהיה בבית לשימושים מגוונים, דבקים רב-תכליתיים מתאימים לכך, ומסוגלים להדביק כמעט כל סוג חומר, למשל – עץ, פלסטיק, גומי, מתכת ועוד. ברוב המקרים הם גם מתאימים להדבקה של חומר מסוג אחד עם חומר מסוג אחר, למשל עץ עם פלסטיק וכד’.

ראו את הסרטון, הסוקר בקצרה את הדבקים הקיימים בשוק.

סקירה קצרה על הדבקים הנפוצים בשוק:

 • דבק 3 שניות (נקרא גם “סופר גלו” Super Glue) – דבק המגיע בשפופרת קטנה, מכיל בד”כ מספר גרמים בודדים. מתקשה תוך כמה שניות, ומיועד להדביק את רוב סוגי החומרים. מדביק הכי טוב פלסטיק, גומי וחומרים דומים, אותם הוא כאילו “ממיס” יחדיו וגורם להם להתחברות מחדש בשטח המגע “המומס” (בכימיה התהליך נקרא פעפוע).
 • דבק מגע – מגיע בשפופרת בינונית או בקופסת פח (כמו של צבע) ומיועד להדבקת עור, בד וכד’. יתרונות הגדול- נשאר גמיש לאחר ההתקשות הסופית. את הדבק צריך למרוח על שני המשטחים המיועדים להדבקה, לחכות שהוא יתייבש כמעט לגמרי ורק אז להצמיד את שני המשטחים, תוך כדי הפעלת לחץ עליהם. זמן ההמתנה לפני הצמדת שני המשטחים תלוי מאוד בטמפ’ ובלחות בה הם נמצאים, ונע בין 5-10 דקות.
 • דבק אפוקסי – דבק דו-רכיבי שאחד מהם הוא חומר בסיס והשני חומר מקשה (נקרא גם מאיץ). צריך לערבב היטב את שני החומרים באותו יחס כדי לקבל את הדבק הסופי (ניתן לערבב על פיסת נייר או משטח כלשהוא). ניתן לרכוש אותו בצורת שתי שפופרות נפרדות (ואז משחררים ידנית כמות זהה מכל שפופרת), או במזרק כפול (שלחיצה עליו משחררת כמות זהה משני המרכיבים יחד). הדבק מתקשה תוך דקה או שתיים מרגע התחלת הערבוב של שני המרכיבים. זהו דבק רב-תכליתי המיועד להדביק את רוב סוגי החומרים. יתרונו הגדול הוא שניתן לצקת ממנו כמויות ולמלא חללים. הדבק המגיע בצורת מזרק הוא נוזלי לגמרי וממש ניתן לשפוך אותו לתוך חללים ולמלא אותם, בעוד שהדבק המגיע בשתי שפופרות הוא סמיך הרבה יותר, אינו נשפך וניתן לעצבו במידה מסוימת לפני התקשותו. מומלץ לבחור את האריזה המתאימה ליישום הרצוי.
 • מרק אפוקסי – דבק דו-רכיבי המגיע בצורת גליל, ובתוכו שני חומרים שונים, בצבעים שונים. אחד החומרים הוא הבסיס והשני הוא המקשה (המאיץ). גם כאן יש לערבב את שני המרכיבים כדי לקבל את הדבק הסופי. יש לחתוך פרוסה מהגליל, ללוש אותו היטב בידיים עד לקבלת חומר עם צבע אחיד, אותו ניתן לעצב לכל צורה שרוצים. הדבק חזק מאוד ומשמש בעיקר להדבקות בהן יש צורך “לבנות” משהו על שטח ההדבקה, ואף לעבד אותו לאחר ההתקשות הסופית (לשייף אותו, לקדוח בו וכד’). מצד אחד זהו דבק רב-תכליתי, אך מצד שני ניתן לרכוש אותו בגרסאות רבות המיועדות כל אחת לחומר אחר- למתכת (מילוי סדקים), לפלסטיק (לסתימות בצנרת פלסטיק שאינה עומדת בלחץ), לסתימת חורים בעץ ועוד.
 • דבק אקרילי – מגיע בד”כ בשפופרת גדולה או גדולה מאוד (ליישומים הדורשים כמות גדולה של דבק). מיועד להדביק כמעט כל סוג חומר לכל סוג חומר אחר, בד”כ חומרים שאינם מאותה משפחה, למשל- חרסינה ופלסטיק, מתכת ועץ וכד’. יתרונו הגדול הוא שהדבק בשפופרת מצוי בשפע והוא בצורת משחה שאינה דורשת הפעלת לחץ כדי לקבל הדבקה מיטבית (הדבק תופס את כל החלל בין שני משטחי ההדבקה ומגיע לכל מקום. חסרונו של הדבק- לוקח לו המון זמן להתייבש ועוד יותר זמן להתקשות סופית. מתאים להדבקות שניתן לשים בצד למשך זמן רב בלי שצריך להחזיק יחד את משטחי ההדבקה.
 • דבק ברזל ובטון – דבק דו-רכיבי המגיע בשתי קופסאות נפרדות וצריך לערבב את מרכיביו ביחס שאינו 1:1 (בד”כ יחס של 2:3 או 1:2). מיועד בעיקר לחבר מוטות ברזל (בד”כ מוטות הברגה) לבטון, למשל אוגני חיזוק למעקה, תמיכות היוצאות מקיר בטון וכד’. הדבק נשפך בקלות לתוך החור, אליו דוחפים את המוט ונותנים לו זמן להתקשות. אומנם הדבק מעט לא נוח ליישום בגלל שמעורבב ביחס שאינו 1:1, אבל בעל חוזק גבוה מאוד, ומיועד לעמוד בעומסים כבדים. לאחר ההתקשות הסופית של הדבק (כיממה), ניתן לרתך את מוטות הברזל המודבקים בעזרתו (החום העצום המופק בריתוך אינו משפיע על חוזק ההדבקה).

דבק 3 שניות (סופר גלו)

דבק 3 שניות (סופר גלו)

דבק מגע

דבק אפוקסי


לרכישה ב-
לרכישה ב-

שני דברים שחשוב לדעת על דבקים:

 • רוב הדבקים הרב-תכליתיים אינם גמישים לאחר התקשות סופית. ז”א, אם אתם צריכים שהחלק המודבק יהיה גמיש לאחר שהדבק התקשה סופית, רצוי לשקול לקנות דבק ייעודי למטרה זו. ברוב המקרים אין צורך בגמישות של הדבק לאחר ההתקשות.
 • הדבק מתייבש ומתגבש מהר מאוד, בין כמה שניות (בדבק 3 שניות) לדקה או שתיים (בדבק אפוקסי דו-רכיבי). זה אומר שאחרי בערך דקה הדבק כבר קשה וצריך להשקיע כח כדי להפריד בין החלקים המודבקים, אבל הדבק רחוק מאוד מלהגיע לחוזק הסופי שלו. כדי שהוא יגיע לחוזק הסופי שלו, בו הוא יכול לעמוד בעומסים גבוהים, הוא צריך לפעמים גם 24 שעות להתקשות סופית. כדי ליהנות מתכונות הדבק רצוי מאוד לתת לו את זמן ההתקשות המקסימלי.
2018-10-24T14:42:35+00:0024/9/11|חומרים ובניה|952 Comments

952 Comments

 1. הדר 30/12/2018 at 13:07 - Reply

  היי,

  אריח מהקיר שסביב האסלה נפל. שתיים מהפינות נשברו ועכשיו אני צריכה לעשות שני דברים – להדביק את הפינות, להדביק את האריח חזרה לקיר (גבס ירוק).
  בטמבוריה שמתחת לבית נתנו לי דבק סיליקון שמגיע בשפורפרת קטנה אבל המוכר שם נראה לא סגור על עצמו אז מעדיפה לוודא.

  האם הסיליקון יתאים לשתי המטרות? האם לתת לפינות יום להתייבש לפני שאני מנסה להדביק את הבלטה חזרה לקיר?
  בנוסף, על רוב האריח יש את הדבק שהחזיק אותו קודם לכן (חומר עבה, נראה כמו שליכטה). האם אני צריכה להוריד אותו קודם? אם כן, איך עושים את זה?

  המון תודה

  • אלדד 30/12/2018 at 13:36 - Reply

   הדר,
   סיליקון מצוין כדי להדביק את האריח חזרה לקיר, פחות טוב כדי להדביק את האריח עצמו. אני הייתי הולך על אפוקסי לצורך כך. קחי בחשבון שיישארו סימנים ברורים על קו השבר.
   לגבי השאריות, רצוי להסיר לפחות חלק מהן, אחרת לא יהיה לסיליקון מקום והאריח יבלוט טיפה ביחס לאיך שהוא היה קודם.
   קחי בחשבון שאם תוך כדי הדבקת האריח חזרה לקיר תלחצי עליו חזק מדי, הפינות יכולות להישבר שוב, וגם הוא עצמו במקומות נוספים…

   אלדד 🙂

   • הדר 30/12/2018 at 14:18 - Reply

    תודה רבה רבה על התגובה המהירה, באמת לא מובן מאליו.

 2. יניב 30/12/2018 at 13:04 - Reply

  אלדד שלום,
  אשמח אם תוכל להמליץ על דבק להדבקת לוח שיש בגודל של 1*0.6 מטר.
  מדובר על לוח שמודבק לקיר (היה מודבק והשתחרר).
  בנוסף האם צריך לנקות שכבה קיימת של דבק/צבע או למרוח חומר מקשר כלשהו?

  • אלדד 30/12/2018 at 13:24 - Reply

   יניב,
   חובה להסיר את כל השאריות. רצוי שהדבק יהיה במגע עם הקיר עצמו ולא עם הצבע (הוא יכול פשוט לתלוש את הצבע, יחד עם מה שהוא מדביק…).
   אני הייתי ממליץ לך להשתמש בסופר7 או דבק סיליקוני אחר, ולא סתם סיליקון פשוט, כי משקל לוח השיש הוא גדול מאוד. קח בחשבון שסופר7 וסופר7 הייטק ודומיהם צריכים לפחות יומיים לייבוש סופי, מה שאומר שתצטרך להצמיד את לוח השיש לקיר משך כל הזמן הזה (אולי זה ייחסך ממך אם תשתמש בסופר7 הייטק).

   אלדד 🙂

 3. תמיר 28/12/2018 at 17:13 - Reply

  שלום אלדד יש לי עבודה עדינה שאני צריך להדביק .
  רכב אספנות שלי התדרדר קלות ונגרמה תאונה עם רכב אחר . בטמבון מתכת קדמי נמצא גוף מאותת פלסטי מלבני 6X 15 סמ’
  זה גוף שמורכב מגוף המאותת , ובקליט כיסוי כתום ! לא ניתן להשיג חלק כזה כלל . לא הגוף ולא הבקליט .
  מכסי בקליט כתום יש לי להחלפה , אך לא גוף המאותת , אשר נשבר לשניים , ואף חסר שבר קטן ממנו . ישנן בקושי 3 נקודות מגע .
  איך אני מאחה אותו לשלמות ? תודה

  • אלדד 28/12/2018 at 17:18 - Reply

   תמיר,
   לשלמות… לא הייתי בונה על זה. דבק אפוקסי הוא היחיד שיכול לעבוד כאן. ראה גם סרטון נוסף שלי שכותרתו איך להדביק אפוקסי חזק כמו פלדה, או משהו כזה, ותקבל משם עוד רעיונות.

   אלדד 🙂

 4. הילה 21/12/2018 at 17:14 - Reply

  שלום אלדד, איזה דבק הכי מומלץ לסוליות נעליים??? דבק סנדלרים? איזה דבק זה?

  • אלדד 21/12/2018 at 17:16 - Reply

   הילה,
   דבק מגע. אל תצפי שהוא יחזיק כמו כשהנעל היתה חדשה…

   אלדד 🙂

 5. עדי 18/12/2018 at 00:30 - Reply

  היי אלדד,

  יש לי 2 שאלות בבקשה שאשמח לתשובתך ועזרתך:

  1. יש לי סדק/שבר קטן במדף עץ (צבע אלון) ואני רוצה לסגור/לסתום באמצעות דבק. מה הדבק המומלץ עבור מקרה זה?

  2. יש בידי 2 וווי תלייה המיועדים לתלייה בקרמיקה של המקלחת (הדבק שהגיע איתם לא החזיק את מגבות הגוף שהיו כבדות מדי). באיזה סוג דבק אוכל להשתמש כדי להשמיש את הווים האלו לתלייה ולהדבקה שוב?

  אם קיים סוג דבק אחד עבור 2 מקרים אלו שיעשה את העבודה, אשמח לדעת

  תודה רבה….

  • אלדד 18/12/2018 at 00:54 - Reply

   עדי,
   לגבי 1 – דבק לא מתאים שם. יש חומר שנקרא “עץ פלסטי”, המיועד לתיקונים קוסמטיים מסוג זה, בגוונים שונים, שאחד מהם הוא אלון. לאחר היישום והייבוש של החומר, רצוי ללטש ואף לצבוע אותו. לחילופין, תוכל ליישם אפוקסי נוזלי, אם החריץ מספיק רחב ואין לך בעיה עם שינויי הגוון.
   לגבי – תוכל להשתמש בדבק סיליקוני כדוגמת סופר7. חובה לנקות היטב את כל שאריות הדבק שהיה ולא צלח. חובה לתת לו לפחות 2-3 ימים לייבוש סופי לפני הפעלת עומס עליו.

   אלדד 🙂

 6. איגור 07/12/2018 at 11:55 - Reply

  שלום,

  הייתה לי נזילה במדיח כלים סימנס. הבעיה באיטום של אמבטיה. הטכנאי השתמש בדבק סופר 7 כדי לסטום את הנזילה. השאילה האם דבק הזה לא רעיל ועמיד בטמפרטורות גבועות?

  • אלדד 07/12/2018 at 12:09 - Reply

   איגור,
   האם הוא רעיל – אף אחד לא יחתום לך שלא. מצד שני, המגע שלו עם כלי האוכל הוא זניח, ובטמפ’ גבוהה יחסית של 100 מעלות ויותר, כך שלא הייתי דואג לגבי זה.
   לגבי העמידות בטמפ’ גבוהות – זו שאלה טובה. נחכה ונראה. הניחוש שלי – ככה ככה.

   אלדד 🙂

   • איגור 07/12/2018 at 13:08 - Reply

    תודה על תגובה. טכנאי מדיח אמר ששימוש בדבק הזה תקין המקובל ובטוח. רק אני עדיין בספק

 7. דניאל אילן 05/12/2018 at 11:33 - Reply

  היי אלדד!
  אני מאוד מעריך את המסירות וההיענות שלך לפורום

  ברצוני להדביק סיבים אופטיים לסיליקון, העבודה מאוד עדינה ואני מחפש דבק שלא ידרוש שכבה עבה ושיהיה שקוף.
  האם קיים דבר כזה??
  הדבק היחיד שהדביק לי את הדברים עד היום הוא סופר 7, אך הוא דורש שכבה עבה מדי.
  ראיתי שישנם עוד דבקים יעודיים בשוק כמו E41, E43, ו Sil-Poxy האם יש אחד שאתה ממליץ? האם יש עוד אפשרויות יותר זולות?

  תודה רבה

  • אלדד 05/12/2018 at 13:28 - Reply

   דניאל,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   אני לא יודע אם ההדבקה הזו אמורה להחזיק עומס, או רק את משקל הסיב (ובהתאם לכך גם כמות הדבק שתידרש), אבל אתה יכול להשתמש בדבק אפוקסי נוזלי, הוא חזק ושקוף למדי. יש גם E7000 שהוא מאוד טוב (עם חיי מדף ממש קצרים מרגע שהוא נפתח).

   אלדד 🙂

 8. דרור 27/11/2018 at 18:10 - Reply

  שלום אלדד,
  ברצוני להצמיד מראה לקרמיקה באופן כזה שהמראה לא תיפול אך מצד שני שהקרמיקה לא תינזק כך שאם בעוד כמה שנים ימאס לי מהמראה וארצה להסיר אותה, לא ישארו סימנים כלשהם על הקרמיקה. לפיכך קידוח לא בא בחשבון. ראיתי שהמלצת לקוראים בעבר על דבק סיליקוני כדוגמת סופר7. המידע שחסר לי זה האם ניתן יהיה להסיר את המראה בעוד מספר שנים מבלי שישארו סימנים על הקרמיקה? לחילופין, מה דעתך על סרט הדבקה דו צדדי למקרה הזה, שיחזיק מצד אחד ושניתן יהיה להסיר את המראה ללא פגיעה וסימנים בקרמיקה? כבר יצא לי להדביק מראה על זכוכית עם סרט הדבקה דו צדדי, זה מחזיק יפה שנים אבל לא ניסיתי להסיר את זה, וגם זכוכית בודאי לא מתנהגת בדיוק כמו קרמיקה. תודה

  • אלדד 27/11/2018 at 18:22 - Reply

   דרור,
   נייר דבק דו”צ הוא גבולי מאוד, תלוי מאוד בעומס שהוא מחזיק עליו. מה שבטוח, עומס גדול הוא לא יחזיק. אין לי מושג מה משקל המראה שאתה רוצה להדביק, אבל לא הייתי הולך על נייר דבק דו”צ.
   ההמלצה על דבק סיליקוני (סופר7, P50 ודומיהם) ואף סיליקון בלבד, עדיין בתוקף. לגבי ההסרה – ניתן להסרה יחסית בלי בעיה, יישארו הרבה שאריות דבק, אותן ניתן להסיר בעזרת סכין (קצת סיזיפי ועדין, אבל עובד).
   אם יש לך מראה גדולה, ואתה תשתמש בדבק לכל רחבי שטחה, יש מצב שתוך כדי נסיון ההסרה שלה היא תישבר. היא עשויה מחומר פריך, ואתה תנסה להגיע למקומות פנימיים בהם יש דבק, “תעקם” קצת את המראה, והיא תישבר. קח את זה בחשבון.

   אלדד 🙂

   • דרור 27/11/2018 at 18:37 - Reply

    תודה אלדד על תגובתך המהירה. זה היה הרבה יותר מהר ממה שציפיתי, יפה מאוד! כפי שכתבתי, כבר ניסיתי בעבר דבק דו צדדי וזה מחזיק ממש יפה. יש לך נסיון בהסרה של דבק דו צדדי? ההנחה היא שזה יחזיק ולא ממש אכפת לי מהמראה אלא רק מהקרמיקה. אם המראה תישבר בהסרה זה בסדר. מה מבין שתי האופציות הללו ישמור יותר על הקרמיקה ולא ישאיר בה סימנים? תודה

    • אלדד 27/11/2018 at 19:29 - Reply

     דרור,
     בהסרה, שניהם גרועים באותה מידה. תצטרך סכין חד, משהו לשפשף (סקוץ’, לא נייר זכוכית) ואצטון (או ממיס אחר).

     אלדד 🙂

 9. תומר 25/11/2018 at 21:35 - Reply

  היי , אשמח לדעת איזה דבר מתאים להדבקה של לוח קאפה קטן לבטון ,עבור הדבקה של לוח עם סימון חניה למעצור בטון בקצה החניה

  • אלדד 25/11/2018 at 21:41 - Reply

   תומר,
   אני מאמין שסופר7, P50 וכאלה יעשו את העבודה מצוין.

   אלדד 🙂

 10. michalyaso 22/11/2018 at 10:55 - Reply

  הייי
  תודה על המידע קודם כל!
  כדי להדביק אבנים או צדפים לזכוכית או לפלסטיק או לפח \קופסת שימורים, באיזה דבק אתה ממליץ להשתמש? באקופסי?

  תודה רבה!

  • אלדד 22/11/2018 at 15:40 - Reply

   מיכל,
   אפשר אפוקסי ואפשר סופר7, P50, ודומיהם.

   אלדד 🙂

 11. Izik 10/11/2018 at 10:54 - Reply

  אני צריך לעשות מספר חורים ברשת צל כדי בגלל עומסי רוחות. איזה דבק אפשר להדביק באזורי החיתוך (עם או בלי “מכפלת” בד) כדי למנוע קריעה? אין לי אפשרות לתפור. תודה. איציק

  • אלדד 10/11/2018 at 18:43 - Reply

   איציק,
   בהנחה שרשת הצל שלך עשויה משמשונית, אתה צריך דבק ויניל. בכל מקרה, את החורים עשה בצורת עיגול, כך שלא יהיו לך נקודות ריכוז מאמץ (שיגרמו לקריעת הרשת). כמו חלונות של מטוסים.

   אלדד 🙂

 12. מיכאל 17/10/2018 at 08:39 - Reply

  רק להגיד תודה, והערכה עצומה !

  • אלדד 18/10/2018 at 11:53 - Reply

   מיכאל,
   תודה לך 🙂 תודה על הפרגון 🙂

   אלדד 🙂

   • חביבה 23/10/2018 at 11:11 - Reply

    אלדד שלום
    תודה רבה על המאמר!! כל הכבוד על תרומת הידע זה מאוד מאוד עוזר.
    האם דבק שלוש שניות מתאים לעץ?
    יש לי אותיות מעץ שהם חלק מקישוט בבית ואחת האותיות נשברה.
    השבר הוא לא ישר/חלק אלא עם שבבי עץ כזה….
    עם מה אתה ממליץ להשתמש כדי להדביק את זה היטב??
    תודה רבה
    חביבה

    • אלדד 23/10/2018 at 11:16 - Reply

     חביבה,
     דבק 3 שניות יכול להתאים לעץ, בפרט שזה רק לקישוט ולא אמור להחזיק עליו עומס, אבל דבק אפוקסי עדיף.

     אלדד 🙂

 13. נחום 08/10/2018 at 16:55 - Reply

  שלום אלדד

  רציתי לשאול בבקשה באיזה דבק להשתמש להדבקת אביזרי אמבטיה על קרמיקה – גרניט פורצלן?
  בתודה ובברכה

  • אלדד 08/10/2018 at 17:27 - Reply

   נחום,
   ההדבקה צריכה להחזיק עומס, ולכן הייתי ממליץ על סופר7, P50 ודומיהם, בעיקר אם האביזר עשוי פלסטיק. גם אפוקסי יחזיק, בעיקר אם האביזר עשוי מתכת.

   אלדד 🙂

  • לילך 18/10/2018 at 11:45 - Reply

   הי אלדד,

   קניתי מדבקת קיר בגודל 2 מ’ על מטר ולצערי בדיעבד גיליתי שהמדבקה לא ממש דביקה (עוד לא הדבקתי אותה אך קראתי מלא ביקורות). האם יש דבק שקוף אותו אפשר למרוח על הקיר ע”מ שהמדבקה תידבק יותר טוב? זוהי מדבקת ויניל מגנטית.

   תודה רבה מראש,
   לילך

   • אלדד 18/10/2018 at 11:57 - Reply

    לילך,
    איך את יודעת שהמדבקה לא ממש דביקה? רק מהביקורות, או שניסית להדביק בפועל?
    מה זה אומר “מדבקת ויניל מגנטית”?
    נסי אולי דבק המשמש להדבקת טפטים לקיר – לא בטוח שהוא יעזור, כי הוא מיועד לחומר שהוא יותר על בסיס נייר (כמו טפט), והחומר שלך הוא על בסיס פלסטיק.
    נסי לבדוק בחנויות שמוכרות מדבקות כאלו, או שמתמחות בטפטים, אולי שם יתנו לך כיוון.

    אלדד 🙂

 14. ofri 04/10/2018 at 15:29 - Reply

  אהלן,
  איזה סוג של דבק מתאים להדבקה של גומי למגפיים? יש חתך בצד המגף. האם כל דבק סיליקוני יתאים או שצריך משהו מדוייק יותר שרשום שמתאים גם לגומי.
  תודה

  • אלדד 04/10/2018 at 15:33 - Reply

   עופרי,
   לדעתי רק דבק מגע יחזיק, אבל גם זה לא לאורך זמן, כי הוא צריך לעמוד בעומסים גבוהים מאוד.
   שום דבק לא יחזיק כמו ההדבקה המקורית במפעל…

   אלדד 🙂

 15. מתי 07/09/2018 at 13:27 - Reply

  יש לי אוטו ישן , המנעול התקלקל כך שכל מפתח יכול לפתוח אותו, והילדים בשכונה עלו על זה…, אני רוצה לנטרל אותו, {אני פותח את האוטו עם שלט כך שאני לא צריך את המנעול} נסיתי עם דבק 3 שניות , נסיתי גם עם סופר 7 שקוף, אך למחרת ראיתי שוב את החריץ של המנעול חשוף ואת הדלת פתוחה…, מה אתה יכול להציע לי ?
  תודה רבה רבה

  • אלדד 07/09/2018 at 14:09 - Reply

   מתי,
   אני חייב לציין שזו השאלה הכי מוזרה שנשאלתי מעודי, בטח כאן באתר… 🙂
   אני אישית הייתי משקיע קצת זמן בלתקן את המנעול, כי אולי יגיע יום שכן תצטרך אותו.
   לשאלתך – שפוך לתוכו כמה סמ”ק של דבק אפוקסי נוזלי ותן לו לפחות כמה שעות ייבוש. את זה הם לא יפרצו.

   אלדד 🙂

   • מתי 07/09/2018 at 18:16 - Reply

    חן חן לך על תגובתך המהירה, אנסה לעשות מה שהצעת,
    ערב שבת שלום לך

    ושוב, תודה רבה

 16. roni 19/08/2018 at 18:31 - Reply

  לאחר מחשבה קצרה, חשבתי על כך שדבק מגע, במידה והוא יצא קצת משולי הסקוטצ’, יעשה צבע צהוב לא אסתטי מסביב לפס. אם אני אשתמש בכל זה בסופר7, זה ידביק כמו שצריך?

  • אלדד 19/08/2018 at 19:21 - Reply

   רוני,
   אני מאמין שכן, אבל הוא לא בהכרח יפתור לך את הבעיה שהעלית…

   אלדד 🙂

   • Yahav 03/09/2018 at 05:39 - Reply

    שלום אלדד.
    יש לי אוזניות שהפלסטיק שלהם נשבר ואני רוצה להדביק בחזרה. לפי מה שהבנתי דבק 3 שניות הוא האחד המתאים. השאלה שלי היא אם אני יכול לצאת עם האוזניות למחוץ לבית, הכוונה היא האם חום השמש מספיק כדי להמיס את הדבק ולהחליש את החיבור

    • אלדד 03/09/2018 at 09:39 - Reply

     יהב,
     דבק 3שניות לא יימס בשמש. עם זאת, אני בספק אם זה הדבק המתאים. אני הייתי מדביק עם אפוקסי, אבל רק לאחר צפיה במאמר שלי שמסביר איך להדביק עם אפוקסי הדבקה חזקה כמו פלדה (חפש את המאמר כאן באתר).

     אלדד 🙂

 17. roni 19/08/2018 at 18:29 - Reply

  תודה רבה על התגובה המהירה!!

 18. roni 19/08/2018 at 03:56 - Reply

  שלום אלדד.
  אני צריכה להדביק פס סקוטצ’ למסגרת אלומיניום של חלון. (הדבק של פס הסקוטצ’ לא מספיק חזק) איזה סוג דבק יתן את את החוזק הנדרש?
  [בגדול זה חלק מתוכנית לאיטום מוחלט של חדר מאור, בעזרת וילון. המטרה של זה היא שפס הסקוטצ’ שיודבק למסגרת החלון, יצמד לפס סקוטצ’ נקבה שתפור לוילון אטום.]

  • אלדד 19/08/2018 at 18:22 - Reply

   רוני,
   אני מאמין שדבק מגע יעשה את העבודה. אל תשכחי שצריך למרוח דבק מגע על שני המשטחים, לתת לו להתייבש 7-10 דקות, ורק אז להצמיד. אחרת, הוא ייפול בכלום זמן 🙂

   אלדד 🙂

 19. יוסף 12/08/2018 at 12:23 - Reply

  איזו מהירותת..
  מדובר בפשפשי המיטה שהם לא יכולים לעוף, הם רק הולכים.. כבר הגיע מדביר שעשה ריסוס, רק שהבעיה היא שקצב ההתרבות שלהם הוא מאד מהיר, ולכן המדביר אמר שצריך לעבור איזה שלושה חודשים עד שיודעים שמיגרנו אותם לגמרי. אז עד שיעברו ה3 חודשים יש צורך לשמור על שטחים סטריליים, (מיטות וארונות בעיקר, לא כל הבית..) אם זה אומר כל שבועיים לשים דבק חדש זה לא נורא מבחינתי.. עד עכשיו השתמשנו בסרטים של דבק דו”צ אבל ה”דביקיות” נחלשת די מהר.. דבק כמו שיש במלכודות זה אחלה מבחינתי. האם יש לך המלצה על משהו?
  המון תודה!

  • אלדד 12/08/2018 at 12:29 - Reply

   יוסף,
   ראיתי לאחרונה בחנות חומרי בנין רגילה לגמרי אריזה של שתי מלכודות לעכברים (כמו שהזכרת) ב-10 ש”ח. כל מלכודת היא כמו ספר שנפתח לדף A4 (אם אני זוכר נכון). אתה יכול לקנות כמה מלכודות כאלו, לחתוך אותן לפסים של 2-3 ס”מ, ולהדביק אותם לריצפה עם דבק דו”צ. והנה קיבלת גידור של שטח סטירילי, ובעלות נמוכה… 🙂

   אלדד 🙂

 20. יוסף 12/08/2018 at 11:49 - Reply

  שלום אלדד!

  אני מחפש דבק שיהיה חשוף לאוויר ולא יתייבש (בדומה ללוחית הצהובה ללכידת זבובים ומלכודת דבק לעכברים..). האם אתה מכיר משהו כזה?

  (יש לי פשפשים בבית, והמטרה היא “לגדר” שטחים שלא יוכלו להיכנס אליהם…)

  תודה רבה!

  • אלדד 12/08/2018 at 11:59 - Reply

   יוסף,
   ראשית – גם המלכודות שתיארת מתייבשות מתי שהוא, הן לא לעד, כי מה לעשות, כל דבק מתייבש ומאבד את תכונותיו, זו רק שאלה של זמן.
   שנית – עד כמה שזכור לי, לפשפשים יש יכולת לעוף… איך אתה מתכוון להתמודד עם זה? לגדר חללים שלמים?
   לא יותר פשוט לרסס…?

   אלדד 🙂

 21. dht cbth 03/08/2018 at 11:46 - Reply

  איזה דבק מתאים מתחבר מפלסטיק לפלסטיק ללא נזק מהשמש חום בשביל מעמד דיבורי ברכב?

  • אלדד 03/08/2018 at 14:53 - Reply

   גיא,
   קשה לומר, כי אני לא יודע מה בדיוק נשאר ואיך, אבל בגדול יכול להיות דבק 3 שניות או אפוקסי (או שילוב של שניהם – קודם 3 שניות ומעליו אפוקסי).

   אלדד 🙂

 22. Dan 20/07/2018 at 10:42 - Reply

  היי אלדד, יש לי מגברה שוקל באזור ה40 קילו ויש לו ידית נשיאה העשויה גומי שנקרעה, אני מעוניין להדביק אותה, באיזה סוג דבק להשתמש (והמלצה למותג אם אפשר) שיאפשר את התוצאה הטובה ביותר, במיוחד שישאר לא גמיש ויוכל להחזיק משקל רב כזה.

  תודה,
  דן

  • אלדד 20/07/2018 at 18:57 - Reply

   דן,
   זה מאוד תלוי איך בדיוק (באיזו זוית) הידית מחוברת למגבר. אם הידית מחוברת למגבר בניצב לכיוון העומס עליה (שהוא אנכי, מן הסתם), הרי שמופעל עליה הרבה יותר עומס מאשר היא מחוברת גם כן אנכית למגבר (ואז כיוון העומס מתלכד עם כיוון חיבור הידית).
   אני בכל מקרה הייתי מציע לך להשתמש בדבק אפוקסי בתוספת בורג עיגון (או יותר מאחד). בלי בורג זה מועד לפורענות!

   אלדד 🙂

   • דן 20/07/2018 at 19:19 - Reply

    היי אלדד תודה רבה על התגובה! אנסה להבהיר את זה מעט עם התמונה הזאת, אחד העיגולים שנסגר על הוו נקרע.

    http://cdn.shopify.com/s/files/1/1516/0380/products/fender_hot_rod_deluxe_800x.jpg?v=1486402877

    • אלדד 20/07/2018 at 19:26 - Reply

     דן,
     אם תרצה להדביק את הידית בצורה הכי קרובה למקור, אני מציע לך לראות סרטון שלי שנקרא “איך להשתמש בדבק אפוקסי להדבקה חזקה כמו פלדה” (או משהו דומה). הוא ייתן לך רעיונות.
     אפשרות שניה – שתחבר אותה עם בורג או שניים לדופן של המגבר ועליו תיצוק אפוקסי.
     אפשרות שלישית – שתנתק את הידית גם בצד השני, ותחבר במקומה חבל או מיתר סינתטי (שיכול בקלות לסחוב את המשקל הזה).

     אלדד 🙂

 23. yasmin 18/07/2018 at 12:26 - Reply

  היי אלדד, אני רוצה להדביק חבל (כמו של עוגן) לקיר בטון חשוף
  באיזה דבק עלי להשתמש? האם דבק מגע יעשה את העבודה?

  • אלדד 18/07/2018 at 15:57 - Reply

   יסמין,
   דבק מגע ממש לא מתאים. ממה שכתבת לא ניתן לדעת מה מטרת ההדבקה, אלו עומסים ובאלו כיוונים יופעלו על החבל. אני הייתי קודח חורים בקיר ומחבר את החבל לחורים עם בורג ושלה או וו רציני. אם בכל זאת תחליטי על דבק, הייתי הולך על אפוקסי.

   אלדד 🙂

 24. אלון 07/07/2018 at 09:54 - Reply

  בוקר טוב. רצועת פלסטיק קשיח עם שערות בקצה להדביק לתחתית דלת רב בריח על מנת למנוע כניסה של ג’וקים ונמלים מתחת לדלת. רעיון לדבק ? (מגע רגיל לא ממש עזר. זה נופל בתזוזה של הדלת כי השערות מגיעות עד הריצפה ונסחבות עם התזוזה של הדלת)

  תודה

  • אלדד 07/07/2018 at 23:42 - Reply

   אלון,
   דווקא דבק מגע מאוד מתאים לזה. אתה בטוח שעבדת איתו נכון? צריך למרוח דבק מגע על שני המשטחים, לחכות 7-10 דקות שיתייבש ורק אז להצמיד את שני המשטחים…
   בכל מקרה, דבק סופר7 (או דבק סיליקוני אחר) בהחלט יכול לעשות את העבודה. תן לו להתייבש לפחות יממה לפני עבודה עם הדלת.

   אלדד 🙂

 25. דנה 06/07/2018 at 16:36 - Reply

  היי אלדד
  עברתי תגובה תגובה ולא האמנתי כמה סבלנות ועזרה יש בך
  אתה מהאנשים שעושים את העולם שלנו טוב יותר
  מדהים שקיים דבר כזה .
  אני חיה בדירת קרוואן ורציתי להדביק לקירות לוחות ושאריות עץ לשימוש דקורטיבי עם עומס של חפצי נוי בחלק מהמקומות
  באיזה דבק כדאי לי להשתמש?
  רובו עץ אורן שאריות של דק חיצוני
  והשאר שאריות דקות של פרקט
  אלף תודות
  דנה

  • אלדד 06/07/2018 at 16:48 - Reply

   דנה,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   אני מאמין שידע נועד לשתף, וכמה שיותר. זו תרומתי הצנועה לעולם, ואני חושב שאני מקבל ממנו הרבה יותר 🙂
   והאמת, כשאני מקבל תגובות כמו שלך, ולשמחתי אני מקבל הרבה כאלו, זה נותן לי עוד יותר חשק להמשיך.
   לשאלתך, אני מניח שקירות הקרוואן הם ממתכת. את יכולה להשתמש בכל דבק סיליקוני – סופר7, P50, סיקה ואפילו סיליקון פשוט וזול. תנסי, עד כמה שניתן, להדביק ישירות למתכת ולא לצבע שמכסה אותה. חשוב מאוד לתת לסיליקון יממה לפחות להתייבש לפני שמפעילים עליו עומס.

   אלדד 🙂

 26. einat nativ 23/06/2018 at 18:22 - Reply

  היי אלדד, אני רוצה לחתוך נורות זכוכית גדולות (מסוג נורות פריקה, ששימוש בעבר לתאורת מבנים תעשייתיים, מוסכים וכו’) ואז להדביק את החלקים שוב זה לזה. בנורות אני קודחת חור, ממלאה אותן במים ומשתמשת בהן כבאגרטלים. לשם כך, אני צריכה דבק *חזק* (שיוכל לשאת את משקל המים), עמיד ושקוף. תוכל, בבקשה, להמליץ לי על הדבק המתאים ביותר לעניין? תודה רבה מראש.

  • אלדד 23/06/2018 at 21:44 - Reply

   עינת,
   מדוע לחתוך ולהדביק חזרה? אין דרך לחתוך רק את מה שצריך, או משהו פשוט יותר להשיג את התוצאה שאתה רוצה? נראה לי בערך כמו לגרד את אוזן שמאל ע”י הקפת כל הראש עם יד ימין… 🙂
   את מחפשת דבק לזכוכית, שיהיה חזק, שקוף ויחזיק עומס (ובטח גם יהיה אטום למים…) – אני לא מכיר כזה…

   אלדד 🙂

 27. Gil Gur Arie 18/06/2018 at 09:36 - Reply

  די מדהים הצדיק הזה שעוזר לכולם, ללא תמורה. כל הכבוד!
  ראיתי מספר שאלות על מדיח כלים, וגם לי יש שאלה :
  הממטרה של המדיח שלי כל הזמן נופלת. היא מחוברת לתושבת פלסטית, והיא גם עשוי מפלסטיק.
  יש שם טבעת בקוטר 3-4 ס”מ (מפלסטיק) שמחזיקה את הממטרה, הדבקתי בדבק סופר 7, החזיק כמה ימים אבל נפל.
  אני חושב שדבק אפוקסי הוא הנכון. אשמח לעצתך. יש שם מספיק מקום להדבקה (לדעתי)
  גיל

  • אלדד 18/06/2018 at 14:20 - Reply

   גיל,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   אני מאמין שאפוקסי הוא הרבה יותר חזק מסופר7, וגם קשיח יותר. אבל, קח בחשבון שהתקשות סופית שלו (ושל כמעט כל הדבקים) היא רק לאחר לפחות 24 שעות.
   אז בפעם הבאה, חכה לפחות את הזמן הזה לפני שאתה חוזר לעבוד עם המכשיר.

   אלדד 🙂

 28. אפרים כהן 15/06/2018 at 11:10 - Reply

  אלדד
  יופי של אתר. שאפו.
  אני מנסה להדביק שני חלקים של דוש במקלחון עשוי ניקל ולא מצליח.
  המומחים טוענים שהחיבורים המקוריים נעשו במכשיר מיוחד, אגב לחץ.
  יש לך רעיון לסוג דבק שיכול לחבר שני חלקי ניקל?
  המתכת מסיבית יחסית (עובי 2 ממ’ בערך)
  תודה מראש
  אפי

  • אלדד 15/06/2018 at 16:09 - Reply

   אפי,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   הדבר היחיד שיכול להדביק ניקל (וודא שזה אכן ניקל ולא פלסטיק שרק צבוע/מצופה ניקל) זה אפוקסי איכותי, או מרק אפוקסי (אפוקסי כמו פלסטלינה).
   אבל, מכיון ש-2 מ”מ זה ממש ממש כלום, אתה תצטרך לעזור לה… ראה סרטון שלי שנקרא “איך להשתמש בדבק אפוקסי להדבקה חזקה כמו פלדה” – הוא ייתן לך רעיונות.

   אלדד 🙂

 29. מוטי 08/06/2018 at 21:03 - Reply

  אלדד שלום,

  ראשית תודה רבה על המידע המאוד מעניין ומעשיר שיש לך כאן באתר.

  אני רוצה להדביק שני חלקי פלסטיק קשיח של חלק ממקרר. מדובר במדף שמחזיק מגירות של ירקות שמגרעה שלו, שמחזיקה את המגירה נשברה.

  השאלה היא באיזה סוג של דבק אתה ממליץ להשתמש והאם יש לקחת בחשבון את העובדה שהחלק נמצא באופן רגיל בקור (בתוך המקרר כמובן).

  תודה רבה לך על כל מידע,

 30. קובי 31/05/2018 at 05:32 - Reply

  שלום

  השתמשתי בסופר 7 בשביל לאטום ולהדביק כל מיני דברים בבית, ככל הנראה השתמשתי ביותר חומר ממה שהייתי צריך.. עכשיו הבית כולו מסריח בגלל זה

  ?האם סופר 7 רעיל או משהו כזה וזה צריך להדאיג אותי? האם הריח אמור להתנדף לגמרי בסופו של דבר

  • אלדד 01/06/2018 at 07:57 - Reply

   קובי,
   כל עוד אתה לא אוכל או לועס אותו, לא אמורה להיות שום בעיה, והריח אמור להתנדף תוך כמה ימים או שבוע.

   אלדד 🙂

 31. Nitsan 20/05/2018 at 10:49 - Reply

  שלום. אשמח לקבל את עצתך איך להדביק חזרה צמיד שעשוי מעצם או מקרן ונשברו ממנו 2 חלקים
  תודה מראש
  ניצן

  • אלדד 20/05/2018 at 12:38 - Reply

   ניצן,
   מהצילום נראה לי שהכי נכון יהיה דבק אפוקסי נוזלי שקוף (כזה שמגיע במזרק).
   גם דבק סופק7 או P50 יהיה טוב, אך פחות שקוף.

   אלדד 🙂

 32. guy 15/05/2018 at 21:33 - Reply

  דבק שמתאים להדביק בין סוג גומי אחד לסוג גומי אחר? או גומי ללטקס? זה צריך להחזיק עומס של בן אדם ממוצע

  • אלדד 15/05/2018 at 23:53 - Reply

   גיא,
   מה בדיוק מדביקים? איך בדיוק הגיאומטריה של ההדבקה? מה כיווני העומסים הפועלים? עומס (או משקל) של בן אדם ממוצע יכול להגיע גם ל-100 ק”ג. זה המון.
   אולי אולי דבק בסגנון סופר7, P50 וכאלה. אולי.

   אלדד 🙂

   • guy 16/05/2018 at 02:28 - Reply

    כסא מתנפח למשטח (עשויים כנראה מגומי/לטקס)
    בדבקים שציינת לא כתוב התאמה לגומי/לטקס, האם בכל זאת יתאים?

    תודה מראש

    • אלדד 16/05/2018 at 14:14 - Reply

     גיא,
     נסה עם דבק ויניל – זה דבק שיתאים יחד עם חתיכת חומר תואם (כמו של תיקון פנצ’רים באופניים). תוכל למצוא אותו כחלק מערכת תיקון בריכות ביתיות, מזרנים מתנפחים וכד’.

     אלדד 🙂

 33. moty cohen 15/05/2018 at 17:56 - Reply

  אני רוצה ייעוץ -איזה דבק צריך בכדי להדביק כיור מתחת לשיש אל השיש עצמו ללא אפשרות לבקטריות להתפתח.
  אצלי הכיור מודבר עם דבק אר טי וי, אחרי מספר שנים הופך לשחור בגלל התפתחות בקטריה.

  • אלדד 15/05/2018 at 18:01 - Reply

   מוטי,
   אתה צריך סיליקון נייטרלי, נקי ללא תוספות. חפש באינטרנט חברות שמוכרות שפופרות כאלו. קצת יותר יקרות מהסיליקון הפשוט, אבל לא מייצרות עובש.

   אלדד 🙂

   • moty cohen 17/05/2018 at 19:26 - Reply

    תודה,
    איך אני מנקה את הסיליקון הישן מהכיור ומהשיש יחד?
    יש חומר ממיס?

    • אלדד 18/05/2018 at 09:08 - Reply

     מוטי,
     מגרד בעדינות עם סכין. אתה יכול לנסות אצטון, טינר, טרפנטין – אולי משהו מהם יעזור.

     אלדד 🙂

     • moty cohen 18/05/2018 at 18:09 - Reply

      תודה,
      שבת שלום,
      חג שבועות שמח.

 34. ריקה 12/05/2018 at 22:18 - Reply

  שלום אלדד
  למדתי רבות מכל תשובותיך. עם זאת חיפשתי תשובה לדבק שידביק פלסטיק כדוגמת גודל וחומר
  , כשל כפתור לרצועות גומי של נעלי אצבע כששטח ההדבקה צר מאוד. אודה לתשובתך.
  ריקה . ע

  • אלדד 12/05/2018 at 23:29 - Reply

   ריקה,
   חלב על הזמן שתחפשי, אין דבק כזה, מהסיבה הפשוטה שאין מספיק שטח הדבקה כדי שהוא יחזיק את העומסים הגבוהים של גומי של נעל אצבע.
   מדוע לא למצוא גומי אחר שאינו קרוע? או להחליף את נעל האצבע כולה (רצוי את שתיהן…)?

   אלדד 🙂

 35. דורון 30/04/2018 at 18:03 - Reply

  שלום
  נשברה לי רגל כסא מעץ סיני זהו עץ אדום וכבד מאוד באיזה דבק אתה ממליץ לטפל בבעיה תוד ה

  • אלדד 01/05/2018 at 05:55 - Reply

   דורון,
   בעקרון, עץ מדביקים עם דבק עץ, ורצוי איכותי (מה שנקרא לפעמים דבק נגרים “צהוב”). קח בחשבון שזמן הייבוש שלו הוא כיממה.
   לא יודע איך בדיוק בנוי הכסא שלך, אבל רוב הסיכויים שסתם הדבקה לא תחזיק מעמד, ויהיה צורך לעשות גם תמיכה/חיזוק לרגל.

   אלדד 🙂

 36. liran 24/04/2018 at 18:07 - Reply

  תודה על התשובה המהירה, אני מניח שאם החום לא היה הסיבה, ככל הנראה הסיבה היא החוסר אלסטיות של הדבק, מכיוון שבמקרה שלי, כל פעם שהטמבון יתקל במדרכה (בעת חניה) הדבק ישתחרר, ואולי זו גם הסיבה שהוא השתחרר עכשיו. בהנחה שאני לא יכול להתיך לטמבון מסמרים (עקב נראות), האם יש דבק שמתאים לחומרים שלי, שיכול גם להיות אלסטי, לא כמו האפוקסי הקשוח?

  • אלדד 24/04/2018 at 18:16 - Reply

   לירן,
   גם חוסר הגמישות וגם ההיצמדות החלשה לפלסטיק גרמו לו להינתק.
   אתה יכול לנסות עם הדבקים שציינתי, או עם מריחת כמה שכבות של דבק ובד חיזוק (או פיברגלס) ביניהן (כמו שמייצרים גלשני גלים עם פיברגלס ודבק ייעודי). אולי יעזור.

   אלדד 🙂

 37. Liran 24/04/2018 at 12:39 - Reply

  שלום, ניסיתי להדביק שני חלקים שהאחד הוא פלסטיק והשני הוא טמבון של רכב, השתמשתי באפוקסי בעזרת ערבוב שני החומרים של האפוקסי, אחרי שבוע גיליתי ששני החלקים השתחררו, בשני החלקים נשארו שאריות דבק שהיה קל מאוד לנקות כי הם הפכו למקשה אחת, יכול להיות שזה בגלל החום של השמש? האפוקסי לא מתאים ליום של שמש? באיזה דבק כדאי לי להשתמש?

  • אלדד 24/04/2018 at 13:24 - Reply

   לירן,
   האפוקסי עמיד מאוד בחום והוא מחזיק מצוין, אבל הוא לא תמיד מצליח להדביק פלסטיק, הוא קצת “טריקי” עם החומר הזה. אני ממליץ לך לנסות דבק אחר, משהו כמו סופר7, P50, E7000 וכד’ – כי יש בהם רכיב אצטי (על בסיס אצטון), שמשפר את ההידבקות לחומרים פלסטיים. קח בחשבון שזמן הייבוש הסופי שלהם הוא ארוך – כמה ימים טובים! בכל מקרה, לדעתי שום דבק לבד לא יחזיק מעמד, ואתה צריך להוסיף לו תשתית שהוא ייתפס עליה. ראה את הסרטון שלי “איך להשתמש בדבק אפוקסי להדבקה חזקה כמו פלדה” בקישור: https://www.drfix.co.il/epoxy-metal-frame-gluing/

   אלדד 🙂

 38. Naor 08/04/2018 at 15:23 - Reply

  תודה אלדד!

  מדובר בבור פויקה שייצקתי לפני שנים, אחרי החורף האחרון נסדקו קלות 1-2 מ”מ
  בוערת בתוך הבור אש, מאמין שמגיע ל 150-200 מעלות

  תודה שוב

  • אלדד 09/04/2018 at 19:21 - Reply

   נאור,
   מדוע שלא תסתום את זה בבטון? קח קצת מלט וחול זיפזיף (עם יותר מלט מחול, לשם שינוי), ערבב היטב וצוק לתוך החריצים.
   הכי פשוט – גם עמיד בחום וגם החומר המקורי ממנו עשוי כל העסק…
   אגב, להערכתי האש בבור מגיעה להרבה יותר מזה, לפחות לכפול ממה שהערכת.

   אלדד 🙂

 39. Naor 07/04/2018 at 12:27 - Reply

  שלום אלדד,
  מחפש דבק בטון שעמיד בחום לסגור סדקים ברוחב 2-3 מ”מ. קיים מוצר כזה?

  תודה !

  • אלדד 07/04/2018 at 12:45 - Reply

   נאור,
   יש מספר מוצרים שהם דבקי אפוקסי לבטון, בקופסאות או במזרקים/תרמילים של 330 מ”ל. זמן ההתקשות שלהם הוא 24 שעות והם מאוד מאוד חזקים.
   לגבי עמידים בחום אני לא יודע. מדוע אתה צריך עמידים בחום? וכמה כמה זה “חום” במעלות?

   אלדד 🙂

 40. מוטי 06/04/2018 at 16:05 - Reply

  שלום אלדד ,
  כתבתי קודם אבל משום מה זה נמחק אז אחזור שוב על השאלה.
  יש לי כדורעף שנוצר בו חור כתוצאה מקוץ.
  ראיתי באינטרנט שניתן לתקן זאת באמצעות הזרקת דבק באמצעות מזרק לחור והמתנה ליבושו או לנפח אוויר בכדור על מנת שילחץ את הדבק לתוך החור מבפנים ויסתום אותו.
  תוכל להמליץ על סוג דבק מתאים לפעולה כזו ?

  תודה מראש על תשובתך

  מוטי

  • אלדד 06/04/2018 at 17:18 - Reply

   מוטי,
   התגובה הראשונה שלך לא נמחקה ולא נעלמה, אלא פשוט טרם אושרה, ולכן לא ראית אותה. כפי שאתה רואה, היא אושרה ונענתה :).

   אלדד 🙂

 41. מוטי 06/04/2018 at 14:21 - Reply

  שלום אלדד,
  שאלה קצת מוזרה , קניתי לבת שלי כדורעף וכבר בפעם הראשונה של השימוש בו ננעץ בן קוץ קטן ונוצר בו חור
  ראיתי באינטרנט שישנה אפשרות להזריק דבק לחור ולנפח את הכדור מייד כך שהאוויר ידחוף את הדבק לחור ויסתום אותו.
  יש דבק שאתה ממליץ לפעולה כזו ?

  תודה מראש על תשובתך

  • אלדד 06/04/2018 at 17:16 - Reply

   מוטי,
   יש מיכל לחץ עם חומר כזה המיועד לתקר (פנצ’ר) באופנועים, שכידוע אין להם גלגל רזרבי. הוא מכיל חומר דבק כלשהוא בלחץ גבוה, המוזרם לתוך הצמיג, מנותב לחור, נצמד אליו וסותם אותו. הוא מהווה תיקון חירום בלבד, עד להגעה למתקן תקרים ותיקון התקר בצורה יסודית. להערכתי אתה יכול להשתמש במוצר הזה (הוא לא זול). אני חושב שבמחיר שיעלה לך המוצר תוכל לקנות כדורעף חדש… 🙂

   אלדד 🙂

 42. shai 03/04/2018 at 18:38 - Reply

  מנסה להדביק בת לבד לאלומיניום, איזה דבק יחזיק מעמד. האלומיניום הוא רגל כסא על הרצפה

  • אלדד 03/04/2018 at 19:03 - Reply

   שי,
   דבק מגע, אבל אולי גם דבק סיליקוני (סופר7, P50 וכד’).

   אלדד 🙂

 43. revital 14/03/2018 at 09:58 - Reply

  הי אלדד, אני צריכה להדביק חתיכת בטון קטנה בגודל 6 על 6 ס”מ לזכוכית. איזה דבק יכול לעזור לי? בעבר הדבקתי את הבטון לגב מסגרת של תמונה, עם דבק חם ומה שקרה זה שהבטון נפל כלומר הדבק החם השתחרר מגב המסגרת. אשמח להמלצות ממך:)
  רויטל.

  • אלדד 14/03/2018 at 14:32 - Reply

   רויטל,
   דבק חם לא החזיק, כי הוא פשוט נמס בחום יחסית לא גבוה… נסי: סופר7, דבק אפוקסי, אולי אפילו סיליקון – תלוי מאוד מה זוית ההדבקה, האם יש עומס עליה וכד’.

   אלדד 🙂

 44. dassi 28/02/2018 at 09:42 - Reply

  אלדד שלום,
  לתיקון נזילה בקומקום חשמלי באיזה דבק היית ממליץ להשתמש?
  דסי

  • אלדד 28/02/2018 at 10:07 - Reply

   דסי,
   זה תלוי מאוד אם הנזילה היא חיצונית או פנימית. פנימית – אין מה לעשות, כי הדבק נוגע ישירות במים. חיצונית – זה מאוד תלוי במיקום שלה, אבל מרק אפוקסי אולי יעזור.
   בכל מקרה, מומלץ לא לתקן ורצוי לקנות קומקום חדש.

   אלדד 🙂

 45. Michelle 23/02/2018 at 16:45 - Reply

  הי שלום 🙂
  אני מעוניינת להדביק מתחלה למעילים על ארון מעץ, איזה דבק הכי חזק ומומלץ? לצערי דבק דו”צ לא עשה את העבודה. ועוד שאלה קניתי מפצל ואני מעוניינת להדביק אותו על הקרמיקה במטבח ניסיתי גם בדבק דו”צ אבל לא עבד ונפל תוך שנייה (סליחה על ההצקה אבל אני אצטרך מתי שהוא להוריד את המפצל כי זה בית בשכירות אז אם קיים דבק שהוא גם חזק וגם מתי שאפשר ניתן להורדה בלי להשאיר סימן לשם חתרתי).
  מחכה בקוצר רוח לתשובות, תודה רבה ושבת שלום 🙂

  • אלדד 24/02/2018 at 10:18 - Reply

   מישל,
   מן הסתם דבק דו”צ שהשתמשת בו לא מתאים, למרות שיש כאלה שכן יתאימו.
   את יכולה להשתמש בסיליקון, או במשהו יותר חזק כמו סופר7, P50 וכאלה.
   קחי בחשבון שככל שהדבק חזק יותר, כך יהיה קשה יותר להסירו.

   אלדד 🙂

   • Michelle 26/02/2018 at 00:50 - Reply

    הי, היכן אני יכולה לרכוש את הדבקים האלו? אני גרה באיטליה מנסה להבין באיזה חנות בכלל לחפש

    • אלדד 26/02/2018 at 16:42 - Reply

     מישל,
     אני מניח בכל חנות חומרי בנין, אספקה טכנית וכד’. לפחות ככה זה בישראל…

     אלדד 🙂

 46. נדיה אלבנק 20/02/2018 at 11:16 - Reply

  שלום!
  אפשר לקבל עזרה בעניין שולחן סלוני שהרגליות מודבקות בלייזר, רגלית אחד השתחררה, והאם אפשר לקבל הדרכה מי יכול לבצע תיקון כזה או מה לעשות. הייתי מעוניינת שהתיקון יהיה בבית ולא להוביל את השולחן שזה גם עלות הובלה ןגם כבד. תודה על הייעוץ נדיה אלבנק 0544301190

  • אלדד 20/02/2018 at 13:11 - Reply

   נדיה,
   אין לי מושג מה זה “רגליות מודבקות בלייזר”, אני לא שמעתי על הדבקה כזו. אם תפרטי יותר לגבי החומר ממנו עשויים השולחן והרגליות, אפשר יהיה לעזור לך. לגבי מיקום התיקון – זה תלוי במי שמתקן…

   אלדד 🙂

 47. אמיר 19/02/2018 at 18:10 - Reply

  שלום אלדד
  בטח כולם מכירים את השפיץ(לשונית גומי) מקדימה של הנעל ספורט שנפרדת לה מעור הנעל .
  איך מדביקים זאת?נעל של ילד ובטח שהאזור צריך להיות גמישד.
  אודה לתשובתך.

  • אלדד 19/02/2018 at 18:28 - Reply

   אמיר,
   כמעט שרק דבק מגע יכול לעשות את העבודה. קח בחשבון שהוא לא ישרוד הרבה זמן, כי לא ניתן להגיע לרמת ההדבקה כמו שהנעל יצאה מהמפעל…

   אלדד 🙂

 48. muntegallia 19/02/2018 at 12:51 - Reply

  . בתודה איזה דבק עמיד בחום לא גבוה? אני רוצה להדביק נייר אורז לעיגול חוט ברזל עבה, – לעשות אהיל.

  • אלדד 19/02/2018 at 18:24 - Reply

   החום השורר שם מסתכם בכמה עשרות מעלות, להערכתי פחות מ-100 מעלות. כל דבק עומד בטמפרטורות האלו. חוץ מדבק חם – הוא נמס כבר ב-60-70 מעלות.

   אלדד 🙂

 49. מעין 16/02/2018 at 18:51 - Reply

  היי אלדד, יש לי מכשיר שיש לו דלת פלסטיק והציר של הדלת ממש קטנטן ונשבר.. איך אפשר להדביק פלסטיק?

  • אלדד 17/02/2018 at 18:36 - Reply

   מעין,
   דבק 3 שניות ואפוקסי מדביקים פלסטיק, תלוי איזה. אבל מכיון שמשטח ההדבק כל כך קטן, אני בספק אם בכלל איזה שהוא דבק יחזיק שם…

   אלדד 🙂

 50. keren 29/01/2018 at 13:19 - Reply

  היי אחלה כתבה! אני צריכה להדביק חלקים של אהיל של מנורה מזכוכית שנשברה.
  באיזה דבק מומלץ להשתמש?
  זה אהיל בצורה של בלון שמכסה את הנורה כך שהאזור ככל הנראה מתחמם קצת…
  תודה!

  • אלדד 29/01/2018 at 20:34 - Reply

   קרן,
   אפשר דבק אפוקסי ו/או סופר7. שניהם יעמדו בחום שיש שם.

   אלדד 🙂

   • keren 30/01/2018 at 15:50 - Reply

    תודה על התשובה המהירה! האם הדבקים האלה יצליחו להדביק זכוכית לזכוכית?

    • אלדד 30/01/2018 at 19:20 - Reply

     קרן,
     כן, הם ידביקו, אבל יכול להיות שהם לא יעמדו בעומסים שיופעלו על ההדבקה (תלוי איזה עומס ובאיזה כיוון).

     אלדד 🙂

 51. y 26/01/2018 at 14:26 - Reply

  תודה על סרטונים מעניינים ומאירי עיניים!
  האם יש דבק ‘גנרי’ ממנו ניתן לייצר שיפועים קטן למניעת חדירת מים? משהו שמקובל, או שזה תלוי אך ורק במה מדביקים?
  (במקרה שלי מדובר בחומרים שונים: במרפסת קרמיקה; בחלון מתכת צבועה וחלקית גם עץ)

  • אלדד 27/01/2018 at 11:26 - Reply

   יעל,
   בבקשה 🙂
   נראה לי הכי טוב לעשות את השיפועים האלה עם סיליקון – גם מדביק וגם אוטם. הכי טוב זה סיליקון נייטרלי, ללא תוספות של חומרים נוספים (אצטון וכד’), כך שלא יתקוף את החומרים שהוא בא איתם במגע.

   אלדד 🙂

 52. אורה שוורצברג 11/01/2018 at 14:43 - Reply

  היי, אשמח לדעת איזה דבק דו צדדי הכי מתאים להדבקת קאפה 5 מ”מ
  על זכוכית. שיהיה מספיק חזק ומצד שני ניתן להסרה בלי סימנים. תודה

  • אלדד 13/01/2018 at 11:53 - Reply

   אורה,
   סיליקון הכי יתאים. ההסרה שלו לא תשאיר סימנים על הזכוכית.

   אלדד 🙂

 53. שע 08/01/2018 at 11:07 - Reply

  היי.
  קודם כל, פורום מעולה, שיחקת אותה
  אני רוצה להדביק מראה עלמקיר בחדר אמבטיה.
  זו דירה שכורה, והבעלים לא נותן לקדוח בקרמיקה.
  הבנתי שאני אהיה צריך להשתמש בסופר 7.
  השאלה שלי, אני אהיה צריך להחזיק אותה שעות איכשהו עד שהדבק יתייבש? זה החלק הבעייתי
  תודה

  • אלדד 08/01/2018 at 13:09 - Reply

   היי,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   לשאלתך – אין צורך להחזיק את המראה במשך שעות, מספיק שתתקין מתחתיה תומכים שיחזיקו אותה מלגלוש מטה, ועוד תומך שקצת ייתן לה קונטרה שלא תיפול הצידה (תומך = קרש, מוט וכד’). הסיליקון וגם הסופר7 מספיק סמיכים ומתייבשים מהר כדי שהמראה תישאר במצב הזה.
   אופציה נוספת היא להשתמש בסופר7 הייטק – שההבדל בינו לבין הסופר7 הרגיל – שהוא כל כך סמיך וצמיגי, שהוא יחזיק את המראה לבד בלי שום תומכים (כך לפחות לטענת החברה המשווקת אותו). קח שבחשבון שבגלל צמיגותו יהיה קשה הרבה(!) יותר לעבוד איתו.

   אלדד 🙂

 54. yarden 01/01/2018 at 17:18 - Reply

  שלום אלדד,
  באיזה דבק עליי להשתמש להדבקת פסלון מחימר/חרס שנשבר?
  תודה מראש

  • אלדד 01/01/2018 at 23:06 - Reply

   ירדן,
   הדבק עם הכי הרבה סיכויים להדביק הוא אפוקסי. אולי גם סופר7 ומשפחתו יעשו את העבודה (זמן הייבוש הסופי שלהם גדול פי כמה מהאפוקסי).

   אלדד 🙂

 55. גולן 31/12/2017 at 14:55 - Reply

  הי אלדד
  אני מחפש דבק דו צדדי (חייב עובי של כמה מ”מ בין שני צידי הדבק – כמו ספוג או כל דבר אחר) כדי להדביק משהו מפלסטיק לשמשה של רכב.
  מדובר במשהו שמשקלו קל וכמובן שיהיה עמיד בחום שנאגר הרכב.

  משהו שדומה לדבר שמדביקים את המצלמה של מוביליי
  תודה

  • אלדד 31/12/2017 at 16:12 - Reply

   גולן,
   אם אתה זוכר, לפני הרבה שנים, היו עריסות (דיבורית לרכב) לטלפון נייד שהאנטנה שלהן היתה מודבקת לשימשה (הקדמית/האחורית). ההדבקה היתה ע”י ריבוע דבק דו-צדדי, שהיה כל כך חזק, שכדי להסירו היית צריך כמעט לפרק את השימשה…
   אם אני זוכר נכון, זה היה תוצרת 3M. להערכתי, אם תלך לכל מיני עסקים שמתמחים בהתקנת דיבוריות, מערכות שמע וכד’ – תוכל לאתר שם כמה מדבקות כאלו.

   בהצלחה,
   אלדד 🙂

 56. יניב 22/12/2017 at 09:33 - Reply

  שלום אלדד
  להדבקת חיפוי קיר משעם.. איזה דבק יתאים ? דבק מגע על בסיס מים בלתי אפשרי למצוא..

  • אלדד 28/12/2017 at 12:22 - Reply

   יניב,
   אני לא שמעתי על דבק מגע נוזלי על בסיס מים. לדעתי אפשר עם סיליקון או מרק.
   אלדד

 57. ארז‬‏ 20/12/2017 at 21:30 - Reply

  היי אלדד. באיזה דבק להשתמש על מנת להדביק עץ לבטון ? לא נדרש לעמוד בעומס

  • אלדד 20/12/2017 at 22:12 - Reply

   ארז,
   סיליקון, אפוקסי, כמעט כל דבק (ללא דרישה לעמוד בעומס).

   אלדד 🙂

 58. רון 11/12/2017 at 18:23 - Reply

  מחפש דבק מתאים כדי להדביק משקוף לקיר, החלק של המשקוף שעליו מורכבים הצירים התנתק מהקיר. מדובר בדלת פנים של חמדיה.

  תודה מראש,

  רון

  • אלדד 11/12/2017 at 19:37 - Reply

   רון,
   דבק להדביק משקוף??? מה קרה לברגים?

   אלדד 🙂

   • רון 11/12/2017 at 19:52 - Reply

    בהתקנה המקורית לא השתמשו בברגים, רק בדבק, אך איני יודע מה הסוג

    • אלדד 11/12/2017 at 19:59 - Reply

     רון,
     נראה לי מוזר ביותר, שלא לומר הזוי, שמשקוף שמחזיק עליו דלת, יודבק עם דבק למשקוף עיוור (שמונח מתחתיו). בד”כ המשקוף עצמו מחובר לקיר עם ברגים, ואין משקוף עיוור כלל. לברגים יש יכולת לסחוב עליהם עומס של דלת (שמעבר למשקל שלה, פועלים עליה כוחות גדולים של מתיחה וגזירה – מספיק שמישהו ייתלה על הדלת ויסתובב איתה סביב צירה תוך כדי משחק…). אלו עומסים שלדבק אין שום סיכוי להתמודד איתם (וגם אם יש דבק כזה, אף אחד לא יחכה יממה עד שהדבק יתייבש בכל משקוף שהוא מרכיב).
     בקיצור, דבק – ממש לא הכיוון. אני הייתי מחפש ברגים נסתרים, אולי כאלה שיש עליהם כיפת פלסטיק שמכסה את מערומיהם…

     אלדד 🙂

     • רון 12/12/2017 at 08:27 - Reply

      תודה רבה

      • אבי רובין 12/12/2017 at 18:37 - Reply

       אולי לא דבק,אבל ראיתי שעושים את זה עם פואולריטן מוקצף,זהו חומר שמגיע במיכל ספריי,המגיע עם צינורית,החומר המוזרק למירווח בין המשקוף לקיר מתייבש ומתנפח,זה חזק כמו בטון,

       • אלדד 12/12/2017 at 21:03 - Reply

        אבי,
        פוליאוריטן מוקצף מיועד למילוי חללים ואינו אמור לעמוד בעומסים, בטח לא של משקוף, דלת וכד’. “חזק כמו בטון” זה ממש לא החומר הזה – אם נועצים בו עפרון, עושים בו חור בלי בעיה (עם קצת אסרטיביות, גם עם אצבע… 🙂 ). אני לא הייתי הולך על החומר הזה… לשיקולך.

        אלדד 🙂

 59. יובל 05/12/2017 at 19:10 - Reply

  שלום,
  יש לי קרע של כמה ס”מ בגומי האוטם בדלת של מקפיא. האם יש דבק שיכול להדביק ולהחזיק מעמד ??

  תודה

  • אלדד 05/12/2017 at 19:48 - Reply

   יובל,
   לצערי הרב אין דבק כזה, שמצד אחד יהיה חזק מספיק ומצד שני גמיש לכל ההתכופפויות והקימוטים שהגומי עובר. רק להחליף.

   אלדד 🙂

 60. אלחנן 02/12/2017 at 21:46 - Reply

  היי אלדד,
  תודה על תשובותיך המקצועיות..
  יש לי קרע קטנטן בגומי (השרוול) של מכונת הכביסה, זה שעליו הדלת נסגרת.
  לא בא לי בגלל הקרע הקטנטן להחליף את כל הגומי, גם יקר וגם מסובך..
  יש לך רעיון איזה דבק יכול להדביק את הקרע ולהחזיק? אפוקסי אולי?
  תודה גדולה!!

  • אלדד 02/12/2017 at 23:48 - Reply

   אלחנן,
   אני מניח שאתה מתכוון לשרוול האפור הגדול. אני לא איש בשורות – אין שום דבק חזק מספיק וגמיש מספיק שישרוד את הקיפולים והמתיחות שהשרוול הזה חווה במהלך עבודה של המכונה. אין מנוס – צריך להחליף. אגב, זה לא כזה מסובך…

   אלדד 🙂

   • אלחנן 03/12/2017 at 09:12 - Reply

    היי אלדד,
    מרגשת הרתמותך לענות כאן למאות אנשים שאינך מכיר, במקצועיות ובטוב לב, כדי לעזור להם.
    מרגשת עוד יותר המהירות בהתייחסות, אתה
    ממש נותן תחושה שכל אחד ושאלתו חשובים לך אישית.
    אנשים כמוך הם הפנים היפות של העם שלנו. ירבו כמותך.
    שבוע נפלא!

    • אלדד 05/12/2017 at 19:44 - Reply

     אלחנן,
     וואו!!! איזה כיף לקרוא תגובה כזו! תודה 🙂 מחמם את הלב, אבל בטירוף!
     תגובות כאלו, הן אלו שנותנות לי את הכח והמוטיבציה להמשיך, כי אני יודע שיש מי שמשתמש ומי שמעריך.
     אני מאמין בכל לבי שידע צריך לשתף כמה שיותר ולא להשאיר לעצמך, וזו תרומתי הצנועה לעולם. יש עוד המון אנשים שתורמים תרומות גדולות הרבה יותר, אנו רק צריכים להיות ערים לסביבתנו כדי לראות אותם…
     המון המון תודה 🙂

     אלדד 🙂

   • S 07/12/2017 at 22:50 - Reply

    ”אני יש לי אותו דבר והדבקתי עת זה עם דבק ”סיקפלקס נקניק
    אבל ברור שחייבים לשים א”ז באופן מקצועי ולהחליקו באמצעות סבון ולתת לו להתייבש טוב
    …..בהפעם הראשון זה היחזיק לי יותר מחצי שנה אבל הפעם זה נראה לי שיחזיק יותר זמן
    בהצלחה

    • אלדד 07/12/2017 at 23:18 - Reply

     היי,
     אם זה עבד לך – מעולה! תודה על השיתוף 🙂

     אלדד 🙂

 61. איתי 25/11/2017 at 12:47 - Reply

  תודה על התשובה.
  זה בוודאות חור כי זה לא בחיבור לאסלה, אלא לאורך צינור הפלסטיק.

  • אלדד 25/11/2017 at 12:54 - Reply

   איתי,
   הפלסטיק של הצינור כבר יבש, ואם תתקן אותו, רוב הסיכויים שייווצר חור במקום אחר. עדיף להחליף את הצינור ועל הדרך גם את האטם.

   אלדד 🙂

 62. איתי 25/11/2017 at 12:09 - Reply

  היי

  יש לי חור בצינור הפלסטיק שמוביל מהניאגרה לאסלה, כנראה בעיקול לפני הכניסה לאסלה. בפועל מה שקורה עכשיו זה שבכל הדחת מים הצינור משפריץ מים גם החוצה.
  איך ניתן לסתום את זה? יש איזה סלוטייפ שיכול להתאים?

  תודה!

  • אלדד 25/11/2017 at 12:36 - Reply

   איתי,
   רוב הסיכויים שזה לא חור, אלא האטם בין הצינור לניאגרה סיים את חייו. שחרר את הצינור, פרק את האטם והחלף אותו בחדש. אין סלוטייפ שימנע את זה… 🙂

   אלדד 🙂

 63. איילת 19/11/2017 at 17:02 - Reply

  היי
  אפשר המלצה על דבק למראות, שלא פוגע בציפוי האפור מאחורי המראה?
  להדבקת המראה על לוח דיקט.
  תודה

  • אלדד 20/11/2017 at 00:42 - Reply

   איילת,
   סיליקון. אם את לא בטוחה איזה, את יכולה לבדוק עם כל זגג. אני לא נתקלתי בסיליקון שממיס את הציפוי של המראה.

   אלדד 🙂

 64. סמדר 19/11/2017 at 00:04 - Reply

  שלום רציתי לדעת איזה דבק מתאים לדלת של תנור אפיה הדלת החיצונית כמובן צריך דבק חזק ועמיד בחום תודה

  • אלדד 20/11/2017 at 00:35 - Reply

   סמדר,
   לא אמור להיות שם דבק, אלא בורג שמחזיק טבעת או דיסקית, או משהו דומה. יהיה לך קשה מאוד לאתר דבק שיעמוד בטמפ’ גבוהות של 300 מעלות.

   אלדד 🙂

   • סמדר 22/11/2017 at 23:23 - Reply

    היי ניראה שהזכוכית הודבקה ולא מוברגת בגלל זה שאלתי לגבי דבק בכל אופן לא ידוע לך על אופציה נוספת?

 65. אלירן כהן 13/11/2017 at 12:30 - Reply

  שלום אלדד, אני מעוניין להדביק ראש של גרזן שהתפרק מהמקל שלו, המקל הוא סוג של פלסטיק.
  האם יש דבק חזק מספיק להדביק אותו בחזרה?
  תודה, אלירן

  • אלדד 13/11/2017 at 12:40 - Reply

   אלירן,
   ממש לא. שום דבק לא יחזיק מעמד בכוחות העצומים המופעלים על הגרזן עם כל מכה. אפשר להחליף את הידית, זה הרבה יותר פשוט…

   אלדד 🙂

 66. Dan 09/11/2017 at 13:52 - Reply

  שלום, איזה דבק מתאים להדביק ציר וגלגל לאוטו צעצוע 360 מעלות עם שלט?

  • אלדד 09/11/2017 at 19:13 - Reply

   דן,
   וואלה… אולי דבק אפוקסי, או מרק אפוקסי. אני בספק אם הוא יעזור, כי אתה חייב שהציר יהיה בניצב בדיוק לגלגל, אחרת הכוחות הפועלים עליהם ישברו את ההדבקה תוך זמן קצר… וגם אם לא, האוטו יקרטע כי הציר של הגלגל יהיה אקסצנטרי (לא סימטרי).

   אלדד 🙂

 67. Amit 04/11/2017 at 18:50 - Reply

  הי אלדד,
  מיכל של מכונת כיסוח דשא נסדק בחיבור שלו והמיכל אינו שומר דלק.
  האם יש דבק חזק היכול להדביק ולמלאות חללים במיכל כזה.
  כמובן יהיה עמיד לדלק.
  תודה מראש
  עמית

  • אלדד 06/11/2017 at 10:47 - Reply

   עמית,
   מנסיונות שאני עשיתי עם דבקי אפוקסי למיניהם, הם לא עמידים לדלק והוא מאכל אותם לאחר זמן מה (לפחות בנזין, אולי סולר לא). אולי אם תשים טלאי של פיברגלס עם דבק מתאים על מקום הסדק… אולי.

   אלדד 🙂

 68. זק 03/11/2017 at 00:10 - Reply

  תודה רבה

 69. זק 01/11/2017 at 07:46 - Reply

  שלום אלדד
  מעוניין ליצור צורות לרהיטים לצורך בדיקת התאמה למרחב מלוחות ליצירה פוליגל גליים.
  כמו שקונים בקרביץ למשל
  120 X 80
  אם מה ניתן להדביק
  זה לא צריך להיות חזק ומחזיק לאורך זמן
  אבל צריך להדבק מהר כי אי אפשר להצמיד הרבה זמן
  תודה

  • אלדד 01/11/2017 at 17:45 - Reply

   זק,
   נראה לי הכי טוב זה דבק חם – שמכניסים לו “נקניקי” סיליקון דקיקים, ולוחצים על ההדק לו ומשחררים את הדבק החם. אקדח כזה עולה 20 ש”ח בחנויות יצירה למיניהן, “מוזלים”, חנויות של “הכל בשקל”, חנויות חומרי בנין וכד’ (כל “נקניק” כ-1 ש”ח). צריך לקחת בחשבון שעד שהסיליקון החם מתקרר ומתייצב, צריך להחזיק את העסק דקותיים בערך…
   ועוד משהו חשוב – אם מאחסנים את היצירה הסופית במקום חם – כמו למשל רכב סגור ורותח באמצע אוגוסט שרבי – הכל יימס! באחריות… 🙂

   אלדד 🙂

 70. ירון 30/10/2017 at 21:59 - Reply

  היי אלדד,
  תענוג לקרוא את תשובותיך המלומדות כאן…
  אני מעוניין להדביק דשא סינטטי לבטון
  למעשה הדשא הונח באופן תקני על מצע עם מסמרים אבל בשוליים הנחנו אותו באופן שחלקים קטנים גולשים אל עבר אבני השפה במרווח שביניהם שבו יש מילוי בטון. אני מניח שזה צריך להיות חזק מספיק כדי לא להתנתק בדריכה אקראית.
  מה דעתך?

  • אלדד 31/10/2017 at 00:12 - Reply

   ירון,
   הדבק היחיד שיכול אולי לעבוד זה דבק סיליקוני, כמו סופר7, P50 וכד’.

   אלדד 🙂

 71. צפריר 22/10/2017 at 07:06 - Reply

  תודה רבה

 72. צפריר 20/10/2017 at 08:00 - Reply

  שלום אלדד
  אני מצטרף למחמאות הרבות שקיבלת, באמת כל הכבוד לסבלנות ולעצות הטובות.
  לי יש משטח זכוכית שמשמש קקרש חיתוך במטבח ואני מעוניין להדביק לו רגליות מגומי שבמקורן מיועדות לברז. מהו הדבק המומלץ על ידך להדבקה זו.
  תודה מראש
  צפריר

  • אלדד 20/10/2017 at 22:04 - Reply

   צפריר,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   דבק אפוקסי או דבק סיליקוני (סופר7, P50 וכד’).

   אלדד 🙂

 73. עידו 17/10/2017 at 02:22 - Reply

  שלום אלדד. קודם כל אתה מלך, עברתי פה על המון תשובות שלך ופשוט מעורר הערצה איך אתה עוזר לכולם במקצועיות, אז הייתי חייב להוציא את זה 🙂

  ועכשיו לשאלתי, אני רוצה להדביק מתכת למתכת, מדובר במשהו קטן ולא כבד אבל האם יש בכלל טעם להיכנס לזה או שחבל על המאמץ כי זה קלוש…

  אני רוצה לחבר תאורה לסקייטבורד החשמלי שלי, ואני רוצה להדביק את המחזיק של הפנס לציר המתכת של גלגלי הסקייטבורד, המחזיק עצמו זה ממש דיסקית קטנה עם זווית בשביל הפנס (שלא שוקל הרבה) ומתחבר אל הדיסקית עם ברגים.
  מקווה שזה נשמע הגיוני איכשהו
  תודה מראש

  • אלדד 17/10/2017 at 11:16 - Reply

   עידו,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂 ממש כיף לשמוע 🙂
   למה דוקא להדביק את המחזיק של הפנס לציר של הגלגל? יש לך שם שטח מגע מאוד קטן עם הציר, ובורג יחיד שמחזיק אותו. גם אם הוא יצליח להחזיק אותו, רוב הסיכויים שהמחזיק הזה יסתובב סביב הציר של הגלגל וישנה את הזוית שלו כל שניה – מה שישנה את הנקודה אליה מאיר הפנס…
   למה לא לחבר את המחזיק של הפנס למשטח של הסקייטבורד? שם תוכל לחבר אותו עם שתי נקודות עגינה – מה שיוסיף לך המון חוזק (בעיקר למומנט שמופעל על המחזיק במגוון תנוחות ומהירויות התנועה של הסקייטבורד), וגם הוא לא יסתובב (כי יש 2 נקודות ולא אחת שיכולה לשמש כציר).

   אלדד 🙂

 74. מגל 16/10/2017 at 09:07 - Reply

  תודה רבה אלדד:)
  הזזנו יותר מטיפה את הקידוח ונראה שהברזל די רחב
  הבנתי שיש מקדחים שמתאימים לברזל אולי זה יותר נכון ובטוח

  • אלדד 16/10/2017 at 09:12 - Reply

   מגל,
   גם אם תצליחי לקדוח בתוך הברזל, הדיבל לא יחדור את הקידוח, כי החור יהיה צר מדי עבורו (חור שנקדח עם מקדח בטון שונה בצורתו מחור הנקדח עם מקדח ברזל). הצעותיי בתגובה הקודמת עדיין בתוקף… 🙂

   אלדד 🙂

 75. מגל 16/10/2017 at 00:16 - Reply

  היי אלדד, אני צריכה לתלות פס תאורה מתכתי בתקרה במטבח באורך 1.2 מטר והשיפוצניק לא הצליח לקדוח כי יש פס מתכת בתוך התקרה.
  הוא הציע להדביק את החלק המתכתי שהיה אמור להיות תפוס עם ברגים.
  מה דעתך ואיזה דבק מתאים לזה?
  הגוף תאורה שוקל בערך חצי קילו

  • אלדד 16/10/2017 at 06:51 - Reply

   מגל,
   אני מציע לך לנסות להזיז טיפה, 1-2 ס”מ, את פס התאורה, כך שהקידוח לא יפול על ברזל (כנראה הברזל המזוין של התקרה). הבעיה בהדבקה היא שאת צריכה שטח מגע די גדול כדי שהדבק יוכל לסחוב חצי קילו (זה נשמע מעט, אבל זה לא, וגם צריך לקחת מקדם בטחון גבוה, כדי שהוא לא יפול למישהו על הראש…). זאת ועוד, אם תשימי דבק ותדביקי, רוב סיכויים שהדבק ידבק לשכבת הצבע ולא לקיר עצמו, ולאחר זמן מה פס התאורה ייתלש יחד עם שכבת הצבע, כי הצבע לא מיועד להחזיק עליו עומסים.
   אם בכל זאת תרצי ללכת על הדבקה, אולי אחרי שתגרדי את הצבע ותייצרי שטח מגע גדול ככל האפשר בין התקרה לפס התאורה, הייתי ממליץ לך על דבק סיליקוני.

   אלדד 🙂

 76. נפתלי 12/10/2017 at 12:42 - Reply

  מה הופך את הסיליקון ל”איכותי”? בד”כ המוכר יגדיר (לפעמים גם בלא כוונה רעה, סתם מחוסר ידיעה) את המוצר שהוא מוכר כאיכותי, כזה לאו דוקא כזה! ומה הכוונה ב-“נייטרלי”? שקוף?

  • אלדד 12/10/2017 at 13:04 - Reply

   נפתלי,
   נייטרלי – מצוין על האריזה.
   איכותי – מחברות ידועות, כגון: נירלט, אלרם, סיקה וכד’.

   אלדד 🙂

 77. נפתלי 12/10/2017 at 12:19 - Reply

  בהמשך לשאלתי בנושא הדבקת קצה גג הסנטף לפס פלסטי, ובצידו השני של הפס לקיר (עם צבע מותז), יש מגבלה הקשורה בעונת המעבר שהיא הצורך בייבוש מהיר יחסית!
  שוב, תודה

  • אלדד 12/10/2017 at 12:32 - Reply

   נפתלי,
   בבקשה 🙂
   כל החומרים הסיליקוניים מתייבשים די מהר, ממש תוך כמה שעות. ייבוש סופי לאחר כיממה.

   אלדד 🙂

 78. נפתלי 12/10/2017 at 12:13 - Reply

  שלום
  ראשית, כל הכבוד על ההתמדה בתשובות! ראוי לשבח
  ואני מקווה שאיני חוזר על שאלה שנשאלה כבר.
  ברצוני לחבר את קצה גג הפוליקרבונט (“סנטף”) של הפרגולה שלי לקיר הסמוך (שהצבע עליו מחוספס, צבע מותז) כדי למנוע את ירידת הגשם ברווח הקיים (מעט פחות מחצי סנטימטר).
  חשבתי להשתמש ברצועה שרכשתי בזמנו, העשויה מחומר פולימרי (פלסטית) כלשהו כדי “לסתום” את הרווח.
  הדבק הנראה לי מתאים לחבר את הרצועה לקיר ולגג הוא אחד מדבקי הסיליקון. מאחר שמדובר בחומר שיהיה חשוף כל החורף למים, רצוי שיאטום כמובן, אבל גם שלא יווצר עובש, כמו כן שלא יינזק מהשמש לה הוא נחשף כל הקיץ.
  האם זה אכן הדבק המומלץ, ואם כן על איזה מכל שלל הסוגים של דבקי הסיליקון הקיימים אתה ממליץ למטרה זו?
  תודה רבה

  • אלדד 12/10/2017 at 12:30 - Reply

   נפתלי,
   תודה על הפרגון והמחמאות 🙂
   אכן סיליקון הוא הכיוון, מה שכן אתה צריך שם יותר את האטימה ופחות את ההדבקה, כי יש לך שטח מגע גדול בין הפוליקרבונט לצבע המותז. אני הייתי הולך על סיליקון איכותי נייטרלי (מה שהופך אותו נגד עובש, בניגוד לסיליקון אצטי), שיהיה עם כושר אטימה גבוה. אתה יכול לקחת סיליקון עם תוספת נגד עובש, אבל לדעתי אין צורך.

   אלדד 🙂

 79. VALERY 10/10/2017 at 09:15 - Reply

  אלדד שלום רב,
  יש לי שבר בסיס מיטה, כיצד לדעתך כי טוב להדביק ולמסמר?
  מדובר על הרצועות עץ שנמצאות בדופן הפנימית של המסגרת שעליה יושבות רצועות העץ שעליהן מונח המזרון

  • אלדד 10/10/2017 at 10:17 - Reply

   ולרי,
   הכי טוב יהיה להדביק עם דבק נגרים חתיכת טלאי על השבר, ולחזק אותה עם ברגי עץ.

   אלדד 🙂

 80. ilan 07/10/2017 at 20:13 - Reply

  איזה חומר או דבק הכי חזק בין שני לוחות קלקר?

  • אלדד 08/10/2017 at 08:57 - Reply

   אילן,
   לדעתי הכי טוב זה דבק סיליקוני. סופר7, p50 וכאלה.

   אלדד 🙂

 81. מרים 01/10/2017 at 23:04 - Reply

  תודה

 82. מרים 01/10/2017 at 17:58 - Reply

  שלום אלדד,
  עם איזה דבק ניתן להדביק יציקת גבסכ-200-400 גר
  ללוח קאפה?
  תודה ,מרים

  • אלדד 01/10/2017 at 19:25 - Reply

   מרים,
   דבק סיליקוני יהיה הכי טוב לגבס ועץ.

   אלדד 🙂

 83. tal 01/10/2017 at 17:21 - Reply

  תודה

 84. tal 01/10/2017 at 13:02 - Reply

  שברו לי פסל מחימר שעשיתי (עבר שריפה)… עם איזה דבק כדאי להדביקו בחזרה?

  תודה,
  טל

  • אלדד 01/10/2017 at 13:40 - Reply

   טל,
   נסה/י עם דבק אפוקסי. הוא עם הכי הרבה סיכויים לאחות את השבר. קח/י בחשבון שיישאר קו בולט, שונה בצבעו, בהתאם לתוואי השבר.

   אלדד 🙂

 85. אןשר 29/09/2017 at 13:58 - Reply

  איזה דבק מומלץ לשימוש להדבקת אלומיניום (מסגרת חלון) לעץ
  תודה רבה

  • אלדד 29/09/2017 at 15:20 - Reply

   אושר,
   אין לי מושג מה מטרת ההדבקה ומה העומס שיופעל עליה ובאיזה אופן/כיוון, אבל בהנחה שאין עומס רב, אני חושב שדבק סיליקוני כדוגמת סופר7 או P50 יעשו את העבודה.

   אלדד 🙂

 86. רועי 10/09/2017 at 11:25 - Reply

  שלום אלדד
  אני מחפש חומר למילוי חורי הברגה בדלת עץ (סיבית) של הידית, כדי לקדוח שוב
  את החורים כדי להבריג את הידית, (החורים המקוריים נהרסו בניסיון להוציא 2 ברגים שבורים).
  האם להשתמש באפוקסי או בדיבל עץ עם דבק נגרים, מה השיטה המומלצת?

  תודה רבה ויום טוב

  • אלדד 10/09/2017 at 11:43 - Reply

   רועי,
   שתי השיטות טובות. יש יתרון קל לדיבל עץ עם דבק נגרים – אלה אותם חומרים שמתחברים אחד עם השני, ולדיבל יש יותר יכולת התרחבות ויוכל לספוג לתוכו טוב יותר את הבורג.

   אלדד 🙂

 87. Ohh 05/09/2017 at 12:10 - Reply

  שלום אלדד,
  איזה דבק יתאים להדבקת עץ (גימור לכה) וגומי בתחתית רהיט שיושב בחוץ ונושא עליו משקל סביר של בני אדם?
  תודה רבה

  • אלדד 05/09/2017 at 13:44 - Reply

   עומר,
   לא הבנתי מה אתה רוצה להדביק למה…
   ואם משקל הרהיט בעצם מחזיק את ההדבקה, אז אתה צריך בסה”כ משהו שיקבע אותו למקומו. ואם זה המקרה, אז סיליקון או אפוקסי יכולים לעשות את העבודה.

   אלדד 🙂

   • Ohh 06/09/2017 at 05:11 - Reply

    מדובר בכיסא נדנדה והגומי יודבק על הקשתות שאחראיות לתנועה

    • אלדד 06/09/2017 at 08:43 - Reply

     עומר,
     במקרה הזה הייתי ממליץ לך לקנות גומי שכבר מגיע עם פס הדבקה עליו, למרות שאני לא בטוח שהוא יעמוד במשימה, כי התנועה המעגלית של הכסא מפעילה עומס רב על פס הגומי, יותר מאשר מדבקה שנמצאת מתחת לרגל כסא רגיל (שפשוט לוחץ כלפי מטה).
     אפשרות נוספת היא דבק מגע – מרח שכבה עדינה על שני המשטחים, חכה 7-10 דקות לייבוש ואז הדק בחוזקה.

     אלדד 🙂

 88. Pollak Gabi 04/09/2017 at 18:19 - Reply

  שלום אלדד
  אני מעוניין להדביק רצועת סיליקון המכילה לדים לחלק התחתון של השיש
  באיזה דבק מומלץ להשתמש
  תודה
  גבי

  • אלדד 04/09/2017 at 20:20 - Reply

   גבי,
   סיליקון – סופר7, סופר7 הייטק, סיליקון כמעט מכל סוג יתאים. אפשר גם אפוקסי, אבל יהיה קשה לתלוש את פס הלדים בעתיד.

   אלדד 🙂

 89. אליאב 31/08/2017 at 19:32 - Reply

  הי
  מחפש פתרון להדבקת אלומיניום לאלומיוניום על מנת להימנע מריתוך
  מדובר על חלק קטן של האופניים של התושבת של הברקס שמתחרת לשלדה
  האם דבק אפוקסי דו רכיבי מתאים

  • אלדד 31/08/2017 at 19:38 - Reply

   אליאב,
   אני לא יודע בדיוק על מה אתה מדבר, אבל נשמע שמופעל עליו עומס גדול מאוד (לחיצה על הבלמים מפעילה המון עומס!). רק ריתוך אולי יחזיק, וגם זה לא בטוח…

   אלדד 🙂

 90. redline 26/08/2017 at 15:21 - Reply

  אלדד שלום, אני מעוניין לחבר שוב ידית של פינג’ן, שהייתה מחוברת קודם לכן בפונצ’ווי. האם אפוקסי יעשה את העבודה ואם כן איזה סוג? תודה.

  • אלדד 26/08/2017 at 17:21 - Reply

   היי,
   הסיכוי שדבק אפוקסי ידביק את זה שואף לאפס. להערכתי רק ריתוך מחדש. אני ניסיתי דברים דומים מספר פעמים – אף דבק לא שרד את ההדבקה יותר מכמה שעות…

   אלדד 🙂

 91. לירון 15/08/2017 at 19:22 - Reply

  שלום רב,
  הבנתי שיש אפשרות לתלות מתלים למגבות ונייר טואלט בעזרת דבק על קרמיקות. מהו הדבק הטוב ביותר לשם כך?

  • אלדד 15/08/2017 at 19:50 - Reply

   לירון,
   אכן אפשר. דבק סופר7 או דומה, סיליקון, אפוקסי.

   אלדד 🙂

 92. emily malka 11/08/2017 at 23:49 - Reply

  היי!
  אני צריכה להדביק אבן קריסטל לעץ, ניסיתי הרבה דבקים ולא מצאתי את הדבק המתאים
  אמרו לי ש e6000 הוא הכי חזק.. אבל גם הוא לא מחזיק…. :\ אני חושבת שבגלל שאין אפשרות להפעיל לחץ על האבן אז קשה להדביק…
  ידוע לך על דבק שיעזור לי או שיטת הדבקה מסוימת??

  תודה רבה

  • אלדד 11/08/2017 at 23:55 - Reply

   אמילי,
   דבק E6000 הוא מצוין למשימה הזו. יכול להיות שהדבק שהשתמשת בו היה קצת יבש כי פתחו אותו הרבה לפני ההדבקה? יש לו חיי מדף ממש קצרים. את יכולה לנסות גם דבק סופר7 או אפוקסי. הם חזקים ואמורים להחזיק.

   אלדד 🙂

 93. שמעון 01/08/2017 at 15:40 - Reply

  שלום,
  אני רוצה להחליק משטח פלסטיק (מגלשת ילדים ביתית) שהתחספס עקב עמידה בשמש. מה ניתן לעשות?

  • אלדד 01/08/2017 at 15:46 - Reply

   שמעון,
   אולי שיוף עם נייר לטש ממש הכי עדין שיש, ואח”כ החלקה נוספת עם כרית ייעודית שעושים איתה פוליש לרכב (עם התכשיר, כמובן).
   בתכל’ס, צריך לזה מכונה תעשייתית.

   אלדד 🙂

 94. hila 30/07/2017 at 08:31 - Reply

  היי,

  איך מורידים דבק אפוקסי מקיר גבס?

  • אלדד 30/07/2017 at 11:29 - Reply

   הילה,
   מגרדים. קחי בחשבון שעם הדבק תיתלש גם שכבת הנייר של הקיר.

   אלדד 🙂

 95. Yoram Mor 30/07/2017 at 06:47 - Reply

  בוקר טוב

  רוצה להדביק משטח ציפוי נירוסטה שהיה דבוק לדלת קדמית של מדיח כלים והשתחרר

  בברכה,

  • אלדד 30/07/2017 at 11:33 - Reply

   יורם,
   נסה עם סופר7, E6000 וכאלה.
   לא בטוח שיחזיקו, כי הדטרגנטים שהם באים איתם במגע לא בדיוק עושים טוב להדבקה.

   אלדד 🙂

 96. gil 27/07/2017 at 18:27 - Reply

  הי
  דבק מגע ועץ
  אני רוצה לבנות מנורהשבחלק ממנה מודבק פורניר. חשבתי להשתמש בדבק מגע אבל אני חושש שחום המנורה יחליש וימיס אותו עם הזמן.
  מה דעתך?

  • אלדד 27/07/2017 at 18:32 - Reply

   גיל,
   פורניר עשוי מעץ ומודבק לעץ, אז הכי הגיוני להדביק אותו עם דבק עץ (דבק נגרים צהוב, עם לחיצה או כבישה למשך יממה).
   עץ וגם דבק עץ מסוגלים לסבול חום במידה סבירה. אני מאמין שהם יעמדו בחום של מנורה (שהוא גם חום עקיף ולא ישיר).

   אלדד 🙂

 97. yuval 26/07/2017 at 11:23 - Reply

  שאלה- עם מה אפשר לערבב דבק אפוקסי על מנת שהדבק יקבל צבע?
  רוצה ליצור את האפקט הזה:
  https://www.google.co.il/search?q=kintsugi&rlz=1C1CHZL_iwIL698IL711&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi_sNCVwqbVAhXEbBoKHejFDlMQsAQIMQ&biw=1366&bih=638

  • אלדד 26/07/2017 at 11:32 - Reply

   יובל,
   יצא לי לא מעט פעמים לערבב את שני רכיבי האפוקסי על משטח נייר מודפס בצבע. במהלך הערבוב חלק מהדיו של ההדפסה נמס והתרכב לתוך הדבק, וכמובן שינה את צבעו. לא הבחנתי בשוני מהותי, אם בכלל, בחוזק הדבק לאחר הייבוש, או בהשפעה אחרת עליו.
   לאור הנסיון הזה, אני מניח שאתה יכול לערבב לתוך האפוקסי טיפה של דיו בצבע הרצוי. מאחר והמטרה לשמה אתה מעונין היא אסתטית ואינה דורשת החזקת עומסים, אני מאמין שזה יחזיק.

   אלדד 🙂

 98. helen 22/07/2017 at 12:52 - Reply

  שלום אלדד!
  ניסיתי כמה פעמים להעלות את השאלה וקיבלתי הודעת שגיאה, מקווה שזה לא העלה אותה כמה פעמים ,מתנצלת מראש אם כן 🙂

  נשבר לי כפתור טיימר של טוסטר אובן. ניסיתי להדביק אותו עם דבק אפוקסי שמגיע בשפופרת כפולה והוא החזיק בהפעלות קצרות אך נפל לאחר שהטוסטר עבד שעה – כנראה לא עמיד בחום.
  על מה תוכל להמליץ שיהיה גם חזק מאוד וגם עמיד בחום גבוה? זה כפתור שמותח את קפיץ הטיימר אז צריך להיות חזק, הוא פועל מול התנגדות.
  תודה מראש,
  הלן

  • אלדד 22/07/2017 at 13:23 - Reply

   הלן,
   לצערי הרב אין דבק שיחזיק לאורך זמן את העומסים האלה, בכל אופן לא משהו זמין לפשוטי העם כמונו (לפחות כמוני…). אני מציע לך לחפש באיביי כפתור דומה ולקנות חדש כזה, או לגשת לחנות המתקנת מוצרי חשמל ולחפש כזה חדש או משומש. רוב הסיכויים שזה כפתור סטנדרטי ותוכלי למצוא כזה בקלילות ותמורת מחיר של 10-20₪.

   אלדד 🙂

   • helen 22/07/2017 at 21:14 - Reply

    תודה אלדד, אני אנסה. ותודה גם על המלצה קודמת על דבק לאסלת חרסינה, הוא עבד מצויין! (זה אותו דבק שהשתמשתי על הכפתור ולצערי לא עבד).

    • אלדד 22/07/2017 at 21:44 - Reply

     הלן,
     מגניב 🙂
     נו, כבר אפשר לרשום אותך כמגיבה חוזרת 🙂

     אלדד 🙂

 99. דוד ה. 19/07/2017 at 09:45 - Reply

  היי אלדד, קודם כל תודה רבה על עבודתך באתר!
  במטבח שלנו נמלים נכנסות דרך הקרמיקה ובסדקים שנוצרו, דירה ישנה
  מהו הדבק הטוב ביותר לסתימה של החורים?
  מדובר בכל מיני סדקים, בקרמיקה, שיש, באזור הכיור וכו’
  תודה! דוד

  • אלדד 19/07/2017 at 09:49 - Reply

   דוד,
   את החריצים בין אריחי הקרמיקה אפשר לסתום בעזרת רובה, את החריצים בין הקרמיקה לשיש או לארון אפשר לסתום בעזרת סיליקון.

   אלדד 🙂

 100. שלי דיסקין 06/07/2017 at 14:05 - Reply

  הי, יש לי משקפי ילדים שעשויים משכבת פלסטיק ושכבת סיליקון שבעצם מקבעת את העדשות במקומן. הסיליקון והפלסטיק נפרדו והעדשות נופלות. האם יש דבק שיכול להדביק סיליקון לפלסטיק? אני זקוקה לדבק שלא מגרה את העיינים לאחר שמתייבש היות ומדובר במשקפים לילדון בן ארבע

  • אלדד 06/07/2017 at 14:26 - Reply

   שלי,
   לא הבנתי אם זה סיליקון לאטימה (רך, גמיש) או שחלק מהמשקפיים פשוט עשויים מסיליקון (יחסית קשיח).
   אם הוא גמיש, תצטרכי למצוא דבק שנשאר גמיש לאחר הייבוש הסופי.
   להערכתי שטח ההדבקה שיש לך לעבוד איתו הוא ממש קטנטן, כך שגם אם תמצאי דבק מתאים, הוא לא יתפוס כי אין לו מספיק שטח מגע.
   אני הייתי מנסה כמה טיפות של דבק 3 שניות – הוא משאיר ריח חזק, אבל אחרי כמה שעות/ימים הריח נעלם. אחרי שהוא יבש לגמרי (אחרי יממה לפחות!), וכל עוד הוא לא בא במגע ישיר עם העין או העור, הוא לא אמור להזיק.
   ההימור שלי – זה לא ממש יחזיק. המוצרים האלה בנויים להתפרק לאחר זמן מה כדי שתקני חדשים (מנסיון אישי רב). מצטער על הישירות… 🙂

   אלדד 🙂

 101. tovi 27/06/2017 at 14:21 - Reply

  שלום רב,
  (אני רוצה להדביק מראה (בקוטר 50 ס”מ
  לקרטון באיזה דבק עלי להשתמש כדי שהמראה לא טיפול
  תודה יפית.

  • אלדד 27/06/2017 at 15:02 - Reply

   יפית,
   אני מתעלם מהשאלה מדוע להדביק לקרטון ולמה הקרטון עצמו מחובר…
   סיליקון אמור לעשות את העבודה – כמה נקודות שמנות במשטח העגול של המראה.

   אלדד 🙂

 102. Dana 26/06/2017 at 10:00 - Reply

  היי, יש לי מקלחון זכוכית ואני מעוניינת לתלות עליו מתלה וואקום למגבת. ניסיתי להדביק אותו כבר עם שלל דבקים אבל שום דבר לא מחזיק לאורך זמן. מדובר במתלה רחב שמחובר בשני ואקומים בקצותיו המגבת שנתלית עליו היא גדולה מאוד. עד כה כל הדבקים שניסיתי החזיקו חודש בערך. אני מחפשת משהו שישאר לצמיתות. מה אתה ממליץ?

  • אלדד 26/06/2017 at 10:07 - Reply

   דנה,
   הוואקום עצמו לא מספיק חזק?
   אני ממליץ על דבק E6000 או E7000 יש לו היצמדות חזקה לזכוכית. ניסית סופר7?

   אלדד 🙂

   • דנה 27/06/2017 at 10:20 - Reply

    ראשית, תודה רבה על תשובתך
    לא. הוואקום עצמו לא מחזיק מעמד יותר מכמה ימים(במקרה הטוב). המגבת שבשימוש היא באמת גדולה והמשקל כנראה גדול מדי בשביל הוואקום. E6000 זה דבק שקניתי בחנות לחומרי יצירה להדבקת אבנים על עבודות יצירה. לזה אתה מתכוון? מעיין שפורפרת עם דבק שקוף? זה יהיה הכי חזק למטרה הזו? קניתי גם דבק אפוקסי שנקרא: “a-208 5 minute epoxy”. יש מצב שהוא יהיה חזק יותר?

    • אלדד 27/06/2017 at 10:23 - Reply

     דנה,
     אני לא מכיר את הדבק שציינת.
     את ה-E-6000 אני מכיר והוא חזק מאוד.
     נסי את שניהם וספרי לנו מה חזק יותר. או שתנסי אחד וזה יספיק… 🙂
     קחי בחשבון שנדרשת לפחות יממה, ואפילו יותר, כדי שהדבק יתייבש ויתקשה סופית, לפני שמעמיסים עליו עומס.

     אלדד 🙂

 103. Aviv 13/06/2017 at 17:04 - Reply

  היי, יש לי תמונה בגודל 1.5 על מטר שאני רוצה להדביק על הקיר. איזה דבק מומלץ?

  • אלדד 13/06/2017 at 17:10 - Reply

   אביב,
   מה משקל התמונה?
   ומדוע לא לתלות על בורג? מדוע דוקא להדביק?

   אלדד 🙂

   • אביב 14/06/2017 at 14:48 - Reply

    בערך 500 גרם
    בגלל שהתמונה הגדולה אז כדי שהיא תצמד טוב לקיר אני מניחה שיש לי שתי אפשרויות: להדביק או למסגר
    ואני לא רוצה למסגר אותה כי התמונה אמורה להשתלב עם הקיר

    אתה חושב שיש פיתרון?

    • אלדד 14/06/2017 at 16:38 - Reply

     אביב,
     כל דבק סיליקוני יכול להדביק את התמונה, אך תצטרך להצמיד את התמונה לקיר עד שהוא יתייבש… מדוע שלא תמסגר אותה עם מסגרת שמתמזגת עם הקיר. אם תדביק עם דבק, תצטרך לחשוב גם על ההסרה של התמונה, וזה עלול להיות מכוער…

     אלדד 🙂

 104. Boaz 12/06/2017 at 17:31 - Reply

  הי. האם סופר 7 יתאים לסתום חור בצינור שתיה שנמצא בחזית הבית ועולה לדירה שלי? תודה תודה.

  • אלדד 12/06/2017 at 20:57 - Reply

   בועז,
   אני לא יודע למה אתה מתכוון ב”צינור שתיה”. ממה הוא עשוי – מתכת, פלסטיק, גומי? האם הוא אמור לעמוד בעומסים/לחצים?
   אם הוא עשוי ממתכת ואמור לעמוד בלחץ של צנרת ביתית (2-4 אטמ’/בר), רק ריתוך יכול להחזיק, או טלאי שמוצמד לחור ע”י שלה מיוחדת (שקונים כמעט בכל חנות חומרי בנין).
   אם הוא עשוי מפלסטיק או גומי, תצטרך להדביק אותו עם סופר7 יחד עם טלאי גדול, כדי ששטח ההדבקה יהיה גדול ככל האפשר. את המים תוכל להזרים שוב בצינור רק לאחר ייבוש סופי, שזה לפחות יממה. וגם ככה אני לא בטוח שהוא יחזיק, כי סופר7 לא מיועד לעמוד בלחצים.

   אלדד 🙂

 105. Eyal Weiss 12/06/2017 at 16:43 - Reply

  הי אלדד
  בחלק מעבודתי אני מדביק לוחות נחושת על משטחי עץ, ומשתמש כמובן בדבק מגע, עם לחיצה בעזרת קליבות. כעת אני צריך להדביק לוח נחושת מרוקע, שבו המשטח לא חלק. שטח המגע עם לוח העץ הוא רק בנקודות קטנות, לכן יש להשתמש בדבק שגם ממלא את הנפח בין הנחושת לעץ, מדובר ברווחים עד 1 מ”מ בלבד. חשבתי על מסטיק אקרילי, שאינו דורש לחיצה, או מסטיק פוליאוריטני. שניהם מתקשים לאט. האם יש לך המלצה או עיצה בעניין?
  תודה

  • אלדד 12/06/2017 at 20:52 - Reply

   איל,
   אני הייתי ממליץ על חומר אקרילי, אבל עם כושר הדבקה גבוה (שלמסטיק אקרילי אין), כדוגמת סופר7, P50, סיקה וכאלה. בנוסף, יש להם טיפונת גמישות קלה לאחר הייבוש הסופי, מה שיכול לעבוד לטובתך במקרה דנן.

   אלדד 🙂

 106. אלדר אורית 02/06/2017 at 12:30 - Reply

  היי. ברשותי מיטת שיזוף של כתר שנשברו האוזניים שבתוכם נע גב/ראש המיטה.
  באיזה דבק עלי להשתמש שיעמוד במשקל הגוף שנשען על גב המיטה?
  תודה.

  • אלדד 02/06/2017 at 14:54 - Reply

   אורית,
   להערכתי רק דבק אפוקסי יחזיק, אבל לא לבד, את חייבת לתת לו תמיכה כמו שמוסבר במאמר הזה:
   https://www.drfix.co.il/epoxy-metal-frame-gluing/
   איך בדיוק לתכנן את התמיכה? צריך להפעיל את העיניים והראש…

   אלדד 🙂

 107. נותנת 31/05/2017 at 18:24 - Reply

  היי, איזה דבק מתאים להדבקת פלסטיק לפיברגלס בריכת שחיה ללא ריקון. תודה

  • אלדד 31/05/2017 at 19:33 - Reply

   מיכל,
   סופר7 או דבק סיליקוני אחר (יתחבר טוב בגלל החומר האצטי שבו), או אפוקסי (יתחבר טוב לסיבי הזכוכית של הפיברגלס).

   אלדד 🙂

 108. חיים 31/05/2017 at 17:55 - Reply

  שלום אלדד כל הכבוד על האתר והטיפים..
  שאלתי יש לי בריכת שחייה וגיליתי בסקימר(תא בו שמים את הכלור) סדק הוא בערך בגובה פני המים כך שההדבקה אמורה להיות קלה. השאלה האם יש דבק או סיליקון שעמיד למים ולכלור? תודה

  • אלדד 31/05/2017 at 19:36 - Reply

   חיים,
   נסה סופר7, דבק סיליקוני אחר, או אפוקסי. העמידות שלהם למים טובה למדי, אני לא יודע עד כמה לכלור (להערכתי לא אמורה להיות בעיה, כי כלור הוא חומר לא קורוסיבי/מאכל).

   אלדד 🙂

 109. משה 26/05/2017 at 08:05 - Reply

  שלום אלדד
  אני מנסה להדביק בד ריפוד לדופן פיברגלס. ניסיתי עם דבק מגע. גם בהתזה ועם במריחה
  ההדבקה בחלק מהמקומות לא מספיק טובה.
  האם אפשר להדביק עם אפוקסי? או דבק אחר?
  תודה
  משה

  • אלדד 26/05/2017 at 13:03 - Reply

   משה,
   אפוקסי לא כל כך יתאים, כי הוא נשאר קשיח לגמרי לאחר הייבוש הסופי. לעומת זאת, סופר7 נשאר טיפ טיפה גמיש, אז הייתי ממליץ עליו.

   אלדד 🙂

 110. gitvol 24/05/2017 at 17:28 - Reply

  צלחת שבורה.
  E7000\E6000 אני אלך על ה
  תודה רבה!!!

  • אלדד 24/05/2017 at 17:40 - Reply

   לא לשכוח לאפשר לדבק לפחות יממה עד לייבוש סופי.

   אלדד 🙂

 111. gitvol 23/05/2017 at 22:29 - Reply

  שלום!
  אני רוצה להדביק צלחת. לצורך עיצוב מסוים.
  הצלחת היא מחרסינה פשוטה.
  באיזה דבק אתה ממליץ להשתמש?

  תודה מראש 🙂

  • אלדד 24/05/2017 at 12:02 - Reply

   לא הבנתי האם הצלחת שבורה, או שאת/ה רוצה להדביק צלחת לצלחת אחרת.
   אפשר להשתמש בדבק E7000\E6000, סופר7, אפוקסי. הסופר7 יישאר טיפל’ה גמיש לאחר הייבוש הסופי, האחרים יישארו קשיחים לגמרי.

   אלדד 🙂

 112. רחל פ. 20/05/2017 at 09:06 - Reply

  אלדד שלום, אתר מרשים ותכתובות וייעוצים עוד יותר
  מרשימים. כל הכבוד על ההשקעה.
  איזה דבק להשתמש להדבקת סולית גומי לבד בנעלי .בית חורפיות מסוג נעלי דפנה
  הנעל נפתחה כ-12 ס”מ למרות היותה נעל יחסית חדשה.
  אין סנדלר בסביבה ונראה לי פשוט יותר לתקן לבד. תודה רבה מראש

  • אלדד 21/05/2017 at 12:20 - Reply

   רחל,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   את יכולה לנסות עם דבק מגע, למרות שהסיכוי שהוא יצליח להחזיק הוא קלוש. רוב הסיכויים שתצרכי לקנות נעל חדשה.
   היום המוצרים מיוצרים כך שיחזיקו מעמד כמה שפחות, כדי שתקני כמה שיותר מהם… אם פעם מהנדסים היו שוברים את הראש איך לתכנן את המוצר ואת הרכיבים שלו כך שיחזיק מעמד כמה שיותר, היום הם שוברים את הראש איך לתכנן שהמוצר יקרוס שניה אחרי שפגה האחריות עליו. זה העולם של היום.

   אלדד 🙂

 113. כפיר 15/05/2017 at 12:54 - Reply

  שלום אלדד,
  יש לי שואב דייסון עומד.
  הגוף שלו נישבר/נסדק בלרוחב.

  האם מרק אפוקסי ייתן מענה?
  איזור זה נתון ללחצים.

  תודה מראש על העזרה!
  כפיר

  https://drive.google.com/open?id=0B69Of5rjSuovQ3RnWFI2d2g0TWM

  • אלדד 16/05/2017 at 07:08 - Reply

   כפיר,
   דבק אפוקסי בהחלט יכול לעזור (אני חושב שכאן הוא עדיף על מרק אפוקסי), אבל אתה חייב לחזק את ההדבקה.
   ראה את המאמר בדיוק בענין הזה:
   https://www.drfix.co.il/epoxy-metal-frame-gluing/

   אלדד 🙂

   • כפיר 16/05/2017 at 13:24 - Reply

    תודה רבה אלדד 🙂

   • כפיר 31/05/2017 at 23:29 - Reply

    אלדד תודה רבה. הדבקתי את השואב וזה עובד מצוין!

    • אלדד 31/05/2017 at 23:31 - Reply

     כפיר,
     תודה על השיתוף 🙂 מגניב שזה עובד לך! לא שאני מופתע…

     אלדד 🙂

 114. maor gamliel 12/05/2017 at 18:06 - Reply

  אלדד תודה רבה על תשובתך המהירה!
  אתה עושה כאן עבודה נפלא שאפו!

  • אלדד 12/05/2017 at 18:16 - Reply

   מאור,
   בכיף 🙂
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂

   אלדד 🙂

 115. maor gamliel 12/05/2017 at 15:51 - Reply

  תודה רבה לך אלדד על תשובה המהירה!
  שאפו על העזרה שאתה מעניק, מדהים!

 116. maor gamliel 12/05/2017 at 02:40 - Reply

  היי אלדד,
  אני צריך להדביק עץ לעץ איזה חומר הכי חזק ושיהיה שקוף קיים בשוק? מדובר בקופסא עץ והתכולה שלה טיפה לוחצת על הפינות.
  תודה מראש מאור.

  • אלדד 12/05/2017 at 12:42 - Reply

   מאור,
   דבק E6000 או E7000 יהיה הכי מתאים.
   גם דבק אפוקסי יכול להחזיק, אבל הוא לא שקוף לגמרי לאחר הייבוש הסופי.

   אלדד 🙂

 117. רעות לוי 10/05/2017 at 12:56 - Reply

  תודה רבה!
  אני צריכה להדביק נייר דק יחסית

  • אלדד 10/05/2017 at 13:00 - Reply

   רעות,
   אז דבק סיליקוני.
   בכיף 🙂

   אלדד 🙂

 118. רעות לוי 10/05/2017 at 12:29 - Reply

  שלום, איזה דבק יתפוס הכי טוב על משטח העשוי מסיליקון?
  תודה, רעות.

  • אלדד 10/05/2017 at 12:36 - Reply

   רעות,
   מן הסתם הכי טוב יתפוס דבק על בסיס סיליקון… P50, סופר7 וכאלה.
   עוד משהו שצריך לחשוב עליו הוא מה מדביקים לאותו משטח.

   אלדד 🙂

 119. Neta 06/05/2017 at 09:27 - Reply

  שלום! רציתי לדעת אם יש דבק שיכול להדביק לי תפרים שנקרעו בספה מעור? תודה רבה!!

  • אלדד 06/05/2017 at 16:46 - Reply

   נטע,
   אולי אולי דבק מגע. רוב הסיכויים שלא, כי הוא לא יעמוד בעומס המופעל על התפר. רק תפר חדש.

   אלדד 🙂

 120. דינה קופלמן 27/04/2017 at 13:16 - Reply

  שלום! אשמח אם תוכל לעזור… ליצירת אמנות, עם איזה דבק כדאי להדביק נייר שצבוע בשמן לעץ דיקט ליבנה? לעתים העץ חשוף ולעיתים מכוסה בשכבת ג׳סו אקרילי. וכן, עם מה כדאי להדביק נייר לעץ שמכוסה שכבת שלאק? תודה רבה מראש

  • אלדד 27/04/2017 at 17:40 - Reply

   דינה,
   זה תלוי אם את מדביקה את החלק עם צבע השמן או את הצד של הנייר. הצד של הנייר נוח יותר להדבקה, לצבע השמן הדבק פחות מתחבר.
   ואני גם לא הצלחתי להבין אם את מדביקה לשכבה של חומר אקרילי.
   בגדול, יכול להתאים דבק אפוקסי ודבק סיליקוני (סופר7, P50 וכאלה) – בפרט אם את מדביקה לשכבה אקרילית (כי אלו חומרים מאותה משפחה, ולכן יתרכבו טוב יותר).

   אלדד 🙂

 121. idan 20/04/2017 at 10:55 - Reply

  תודה רבה על המענה המהיר! יש לך רעיון כיצד להחזיק את המראה צמודה לקיר? אולי עם נייר דבק או משהו בסגנון?
  שוב תודה (:

  • אלדד 20/04/2017 at 12:49 - Reply

   עידן,
   עדיף עם מוט שדוחף את המראה לקיר ונשען בצדו השני על משהו יציב (קיר נגדי, ארון).
   שים לב שהמוט לא לוחץ חזק מדי ולא על שטח קטן יחסית, כדי שלא ינפץ את הזכוכית.
   או שתשתמש בדבק סופר7 הייטק – הוא אמור להתקשות תוך כמה שניות ולהחזיק את משקל המראה בכוחות עצמו עד לייבוש הסופי.

   אלדד 🙂

 122. idan 20/04/2017 at 09:43 - Reply

  שלום אלדד, אני רוצה להדביק מראה עגולה בחדר שינה. האם אוכל להשתמש בדבק סיליקון? ואם לא, איזה דבק הכי מומלץ?
  תודה רבה (:

  • אלדד 20/04/2017 at 10:37 - Reply

   עידן,
   דבק סיליקון בהחלט מתאים. הוא גמיש וחזק.
   אתה תצטרך לדאוג למשהו שיחזיק את המראה צמודה לקיר למשך כמה שעות טובות עד להתקשות הסיליקון.

   אלדד 🙂

 123. רון 16/04/2017 at 14:00 - Reply

  תודה רבה על התשובה המהירה.
  חג שמח!

 124. רון 16/04/2017 at 13:07 - Reply

  אלדד שלום,
  אודה לעצתך באיזה דבק להשתמש להדבקת צלחת חרסינה (עתיקה) שנשברה.
  מחד חשוב לי שיהיה חזק, מאידך חשוב שלא יראו את “פס” ההדבקה בחלקה העליון של הצלחת (האחורי פחות חשוב).
  תודה רבה וחג שמח,
  רון

  • אלדד 16/04/2017 at 13:17 - Reply

   רון,
   דבק אפוקסי או סיליקון כמו סופר7 וכאלה.
   קח בחשבון שכל דבק ישאיר סימן של קו השבר.

   אלדד 🙂

 125. מיכאל 21/03/2017 at 19:17 - Reply

  שלום רב,
  באיזה דבק עדיף להשתמש אם אני רוצה להדביק פלסטיק – שקע של חשמל עם מאריך -, לארון במטבח (עשוי עץ פורמייקה)
  תודה מראש
  מיכאל

  • אלדד 21/03/2017 at 19:34 - Reply

   מיכאל,
   נראה לי שהדבק הטוב ביותר יהיה סיליקוני כדוגמת סופר7, P50 וכאלה.

   אלדד 🙂

   • מיכאל 21/03/2017 at 19:37 - Reply

    תודה רבה על התגובה המהירה
    יהיה אפשר להוריד אחרי זה הדבקה הזאת או שזה בלתי אפשרי

    • אלדד 21/03/2017 at 19:49 - Reply

     מיכאל,
     ככל שתשים יותר דבק, כך ההדבקה תהיה חזקה יותר, אך יהיה קשה יותר להסיר את הדבק (ואת שאריות הדבק). קח בחשבון שיש סיכוי שתישארנה שאריות דבק קטנות שלא ניתן להסיר.
     יש נקודה, שאני לא יודע אותה בוודאות, בה יש מספיק דבק ועדיין ניתן להסירו יחסית בקלות (בלי לתלוש את הארון 🙂 ).
     להערכתי מספיק כמה נקודות בקוטר 1-1.5 ס”מ, במרחק כ-10 ס”מ אחת מהשניה.
     מה שיותר חשוב- לתת לדבק להתייבש לפחות יממה לפני שמפעילים עליו עומס.

     אלדד 🙂

 126. Inbar Rabinowitz 20/03/2017 at 11:54 - Reply

  היי אלדד
  נוצר סדק במיכל פלסטיק שאמור לייצב עמוד של כדור סל ביתי. הוא אמור להכיל בערך 200 ליטר מים והייתי מעוניינת לדעת באיזה חומר/דבק ניתן להשתמש על מנת לסתום אותו.
  בתודה מראש- ענבר

  • אלדד 20/03/2017 at 12:04 - Reply

   ענבר,
   הסרטון האחרון שהעליתי לאתר מדגים בדיוק את זה! צפי בו.
   קחי בחשבון שהוא לא ייאטום את הסדק באופן מוחלט מדליפת מים, לכן תלוי מאוד היכן הסדק. בגלל שכח הכבידה מושך את המים מטה, ככל שהסדק הוא גבוה יותר במיכל, אז גם אם האטימה אינה מלאה, תהיה דליפה קטנה יותר של מים.

   אלדד 🙂

 127. ש 10/03/2017 at 12:43 - Reply

  באיזה דבק ניתן להדביק שערות באפן חד פעמי כגון :לאירוע או לפורים

  • אלדד 10/03/2017 at 15:18 - Reply

   לא הבנתי האם הכוונה לשערות אדם אמיתיות, או לשערות סינתטיות של פאה. אבל במקרה של שערות סינתטיות – דבק מגע, דבק 3 שניות, דבק אפוקסי, סיליקון – יעשו כולם את העבודה.

   אלדד 🙂

   • ש 15/03/2017 at 18:34 - Reply

    התכוונתי להדביק על הראש או על השערות הראש לא באופן קבוע ושאוכל להוריד את זה אח”כ

    • אלדד 15/03/2017 at 20:01 - Reply

     נראה לי שהספר השכונתי, המתמחה בהלחמת/הארכת שיער, הוא כתובת יותר מוצלחת ממני בענין הזה…

     אלדד 🙂

 128. yaron 26/02/2017 at 12:11 - Reply

  הי, בקמין שלי יש אבן שמוט שנשברה לשתיים, יש דבק שיכול להחזיר שני חלקי אבן כבדה כזו ? כמובן שזה צריך לעמוד בחום גבוה.

  • אלדד 26/02/2017 at 12:15 - Reply

   ירון,
   אני לא מכיר דבק כזה.

   אלדד 🙂

   • אברהם רובין 26/02/2017 at 12:46 - Reply

    אני דווקא מכיר,יש חומר שנקנא בשפופרת כמו סיליקון,הוא בצבע שחור,הוא מתקשה ככל שהחום גבוה,אני חקלאי והייתה לי בלול מערכת חימום שמורכבת ממקרנים
    (כאלה עם אבן לבנה שהייתה מאדימה מחום כאשר הייתי מזרים גז ומדליק גפרור ,פעם הפלטה נסדקה לי והמקרן לא עבד טוב,מישהו המליץ לי על החומר הזה וזה היה מצויין.

    • אלדד 26/02/2017 at 13:12 - Reply

     אברהם,
     תודה על השיתוף. למדנו משהו.
     אתה מוזמן לשתף יותר פרטים לגבי שם החומר, היכן ניתן לקנות וכד’.

     אלדד 🙂

     • אברהם רובין 26/02/2017 at 15:23 - Reply

      אני גר בצפון,קניתי את המוצר בשזר ,זאת חנות ענקית במפרץ חיפה יש לה עוד סניף בקרית חיים,אני לא זוכר את שם המוצר,אך אם תיכנסו לחנות,ותבקשו שפופרת כמו של סיליקון שיש בה חומר עמיד בחום גבוה (צבעו שחור) לדעתי הם ידעו על מה אתם מדברים

 129. yarondiרון 18/02/2017 at 17:08 - Reply

  הי אלדד, אני גר בדירה ישנה שהקירות בה מתפוררים ופעמים רבות כשאני מנסה לקדוח כדי לשים דיבל נוצר חור גדול. בקיר מסוים ניסיתי לתלות מתלה מעילים ונוצר שוב חור בקיר. אני יכול כמובן למלא אותו בפרופילה, אבל זה לא יעזור לי הפעם כי אני רוצה לשים באותה נקודה דיבל ובורג לתליה. האם יש דבק כלשהו (אפוקסי?) שאני יכול למלא איתו את החור ולהכניס לתוכו את הדיבל עם הבורג כך שיהיה מספיק חזק להחזיק משקל? או שבעצם יש דרך יותר טובה לעשות את זה? תודה רבה!

  • אלדד 18/02/2017 at 17:39 - Reply

   ירון,
   דרך אחת לסתום את החור היא ע”י טיט מחוזק, שזה מלט, חול מחצבה ודבק אקרילי לתערובות כאלו. דרך שניה היא להשתמש בדבק כימי לבטון, מהסוג המשחתי/מוצק יותר, אבל זה יהיה יקר מאוד בהשוואה לאופציה הראשונה.

   אלדד 🙂

   • ירון 18/02/2017 at 17:53 - Reply

    תודה על התשובה המהירה! שני הפתרונות הללו נשמעים לי מסובכים מדי בשביל העניין 🙁
    חשבתי שיכול להיות בכל זאת איזשהו דבק שאפשר לקנות בכמות קטנה. אם אין נראה שאוותר, ואסתום את החור וזהו. האם יש פתרונות הדבקה כתחליף לתליה על בורג במקרים של קיר מתפורר לדברים כמו מתלה מעילים? תודה!

    • אלדד 18/02/2017 at 17:57 - Reply

     ירון,
     דבק כימי לבטון מגיע גם באריזת תרמיל/שפופרת עם פייה מיוחדת שמערבבת את שני החומרים תוך כדי שאתה לוחץ על האקדח. מאוד קל ליישום.

     אלדד 🙂

     • ירון 18/02/2017 at 17:59 - Reply

      נהדר. אחפש ואבדוק. תודה רבה!

 130. אסף צח 09/02/2017 at 21:24 - Reply

  תודה אלדד. רעיון טוב. הסיר עשוי מפח.

 131. אסף צח 09/02/2017 at 17:44 - Reply

  שלום אלדד, אני מחפש חומר איטום או דבק לסתום חריץ ב”סיר הבעירה של קמין נפט. החריץ מאוד צר. החומר צריך להיות עמיד לנפט ולהחזיק מעמד בטמפרטורה של 600 מעלות.
  תודה על העזרה
  אסף

  • אלדד 09/02/2017 at 18:18 - Reply

   אסף,
   לעמוד ב-600 מעלות… אני לא מכיר דבק שיעמוד בדרישות שהצגת.
   ממה עשוי הסיר הזה? אני מניח שמנחושת או סוג של עופרת/מתכת אחרת. חשבת לנסות להלחים/לרתך אותו? רוב הסיכויים שערכת ריתוך של טכנאי מזגנים תעשה את העבודה, הן מבחינת החום אליו היא מגיעה, האנרגיה הלא מטורפת שלה, הגודל הקטן של המבער, נוחות העבודה וכד’.

   אלדד 🙂

 132. טליה 30/01/2017 at 13:03 - Reply

  שלום אלדד ,
  אשמח לקבל עזרה
  יש לי קערת פלסטיק לאוכל של חברת טאפרוור שנסדקה
  מעוניינת להדביק אותה איך ניתן ?
  מה הכי יציב ?
  וכמובן לא רעיל במגע עם אוכל חם וקר !
  תמונה מוטבעת 1
  תודה רבה טליה !

  • אלדד 30/01/2017 at 13:11 - Reply

   בת אל,
   אין שום דבק שהיצרן שלו מתחייב שהוא לא רעיל (למרות שבתכל’ס הוא לא רעיל), כך שמראש הפתרון של הדבקה נפסל.
   אני מציע שתיתני לקערה הזו לפרוש בשיא… 🙂

   אלדד 🙂

   • טליה 30/01/2017 at 13:18 - Reply

    יש דבק שניתן להדביק חיצוני שיהיה מספיק חזק לאטום את הסדק
    וכך לפחות אין לדבק מגע עם האוכל
    אבל שלא יהיה נזילה

    • אלדד 30/01/2017 at 13:37 - Reply

     בת אל,
     דבק לבד לא יספיק, כי הוא לא ייצמד טוב לפלסטיק.
     את צריכה טלאי על הסדק או רשת כלשהיא שתייצר חוזק יחד עם הדבק.
     את יכולה לנסות דבק אפוקסי או סיליקוני כלשהוא.

     אלדד 🙂

 133. שלום 28/01/2017 at 23:13 - Reply

  שלום אלדד
  יש לי כיריים אידוקציה עם משטח זכוכית קרמית. לרוע המזל נפל לי חפץ ממש על קצה הזכוכית וזה גרם שבר קטנטן ומזה נמשך סדק לאורך חצי מהכיריים. זהו סדק דק מאוד שבקושי רואים, אך חוששני שנוזלים יכולים לחדור דרכו ולגרום לבעיות. האם יש איזה דבק נוזלי דק שיתאים לשפוך על הסדק וזה יאטום אותו ממעבר של נוזלים? אולי גם יעצור את הסדק מלהתרחב?
  בהמון תודות,
  שלום (זה שמי)…י

  • אלדד 28/01/2017 at 23:58 - Reply

   שלום,
   ניחא למצוא דבק נוזלי או אחר שיצליח להיכנס לסדק שאתה מתאר, אבל הוא גם צריך לעמוד בטמפ’ גבוהות (כי משטח הזכוכית מתחמם, בלי עין הרע…). אולי, אולי דבק אפוקסי מיוחד לטמפ’ גבוהות, אבל אני לא מכיר משהו מסוים.

   אלדד 🙂

 134. עמי 10/01/2017 at 21:11 - Reply

  היי,
  במלוא טיפשותי יצא שמרחתי סיליקון סופר 7 ישירות באמצעות האצבעות.
  מיד לאחר סיום העבודה ניסיתי לשטוף את הידיים עם הרבה מים חמים וסבון – זה לא עזר והייתה הרגשה שהדבק לא יורד. ניסיתי לשטוף עם אלכוהול – גם לא עזר. בשלב שניסיתי להוריד את הדבק עם טינר – הייתה תחושה שזה עזר אבל אני חושש שבאותו שלב הדבק כבר התמצק ולכן לא הרגשתי שהדבק לא יורד.

  כעת יומיים לאחר מכן, יש לי תחושה קבועה ומעצבנת של דביקות בידיים ואני לא יודע מה לעשות.
  אשמח לעזרתך,

  המון תודה מראש,

 135. שני 02/01/2017 at 03:24 - Reply

  היי אלדד♢ פשוט תענוג לקרוא את בהירות התשובות שלך..רציתי לשאול לדעתך,אם אני רוצה להדביק קריסטל/ אבן גולמית לחוט עור/ חוט עבה מפלסטיק ולחבר גם מתכת .. על איזה דבק היית ממליץ לי ?

  • אלדד 02/01/2017 at 11:00 - Reply

   שני,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   לשאלתך – שני דבקים יכולים לעשות את העבודה: דבק אפוקסי ודבק על בסיס סיליקוני (סופר7, P50 ודומיהם).
   הבעיה היא שלא ניתן לדעת מראש איזה מהם ידביק יחד את כל שלושת החומרים – אבן, עור ופלסטיק.
   אני מציע לך לקנות כמות קטנה ולנסות. ההימור שלי הוא על אפוקסי.

   אלדד 🙂

 136. שלמה 21/12/2016 at 20:27 - Reply

  שלום אלדד,

  נשברה לי חתיכת פלסטיק במכונה לסחיטת פירות קשים, הדבקתי אותה עם דבק 3 שניות.
  השאלה היא אם זה רעיל(זה בלי חום
  ושאלה נוספת האם הדבק נהרס או נמס במגע עם רטיבות: פירות/מים/סבון

  • אלדד 21/12/2016 at 21:50 - Reply

   שלמה,
   לדעתי הדבק לא רעיל, אבל אני לא מוכן לחתום על זה (וגם לא היצרן שלו…).
   השאלה היותר מעניינת, זה איפה בדיוק ההדבקה הזו. אם זה משהו קוסמטי – מילא (הוא בד”כ מחזיק בתנאי רטיבות). אם זה משהו שאמור לסחוב עומס – זה לא יחזיק.

   אלדד 🙂

 137. תומר 05/12/2016 at 16:52 - Reply

  שלום אלדד,
  אני רוצה להדביק חלק פלסטיק מוזרק מפוליאתילן צפיפות גבוהה ליריעה עשויה גם כן פוליאתילן צפיפות גבוהה.
  ההדבקה צריכה להיות פרמננטית והדבק צריך להיות עמיד במים.
  אין אפשרות להלחים.
  יש לך רעיון?

  • אלדד 05/12/2016 at 17:11 - Reply

   תומר,
   אולי דבק סיליקון…
   זה צריך להחזיק עליו עומס, או רק את המשקל העצמי של היריעה?

   אלדד 🙂

 138. תמי 05/12/2016 at 12:24 - Reply

  אני רוצה להדביק אל בד על הקיר . זה לצורם יום הולדת לבת איזה דבק אפשר להשתמש האם בכלל?

  • אלדד 05/12/2016 at 12:29 - Reply

   תמי,
   את יכולה להשתמש בסיליקון.

   אלדד 🙂

 139. צבי 03/12/2016 at 22:04 - Reply

  עם איזה דבק כדי להצמיד קצוות של מוטות נירוסטה?

  • אלדד 03/12/2016 at 22:22 - Reply

   צבי,
   אני בספק אם דבק יחזיק, רק ריתוך.

   אלדד 🙂

   • רובין אבי 04/12/2016 at 08:11 - Reply

    פעם ראותי באתר אינטרנט דבק ,מין שפופרת שמצד אחד יוצא הדבק ומצד שני יש מנורה,שם הראו סירטון שעם הדבק הזה הדביקו כבל פלדה קרוע ,ואחרי שהדביקו הראו שעם הכבל הזה משכו רכב תקוע,אני לא יודע עד כמה זה אמיתי,אבל זה מה שמכרו באתר האינטרנט,אני קניתי אחד כזה עדין לא יצא לי להשתמש,האמת שעכשיו חיפשתי אותו לכדי להגיד לך איך קוראים לדבק הזה,אך לא מצאתי,אם אמצא בהמשך אודיע כאן

 140. דורון 03/12/2016 at 21:07 - Reply

  תודה רבה על התשובה המהירה, פששש… באמת כל הכבוד לך.
  זו לא התשובה שרציתי לשמוע, אך לא ממש ציפיתי למשהו אחר.
  אמשיך לחפש פתרונות ללא דבק.
  דורון

  • אלדד 03/12/2016 at 21:13 - Reply

   דורון,
   מצטער לאכזב, זה מה יש…
   לדעתי, אתה יכול לשים כמעט כל דבק בראש שקט. אומנם ללא אישור “כשרות”, אבל לעניות דעתי הסיכונים אפסיים.

   אלדד 🙂

 141. דורון 03/12/2016 at 10:24 - Reply

  וואו, איזה אלוף אתה שאתה ממשיך את שירשור השאלות ותשובות הזה כל כך הרבה זמן.
  שאפו !!!

  ועכשיו לעניין : אני מייצר ג’ריקן עם ברז : לקחתי ג’ריקן פלסטיק צהוב של שמן, התקנתי ברז מיחם בפקק, עכשיו חסר ‘נשם’ – פתח ממנו ייכנס אויר כאשר יוצאים מים מהברז וימנע יצירת ואקום במיכל וכך יאפשר זרימת מים רציפה, אבל יאפשר סגירתו כאשר הג’ריקן נמצא המצב הובלה.

  חשבתי על לקדוח חור גדול במיכל, לדחוף לתוכו את הצואר של בקבוק קולה (החלק העליון של בקבוק המורכב מההברגה + מין משטח השקה מפלסטיק הבולט מתחת להברגה, קל להבין זאת כשרואים בקבוק קולה), את משטח ההשקה הייתי רוצה להדביק אל הג’ריקן. אבל זה חייב להיות דבק שאינו רעיל.

  חשבתי על סיליקון, יש כזה שאינו רעיל ? או אולי יש לך המלצה אחרת ?

  תודה

  דורון

  • אלדד 03/12/2016 at 11:37 - Reply

   דורון,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   סחתיין על הרעיון והביצוע.
   לשאלתך – אני לא מכיר דבק שהיצרן שלו מתחייב שהוא לא רעיל. הוא אולי לא יכתוב שהוא רעיל, אך לא יתחייב על כך.
   בתכל’ס, הדבק לא נוגע ישירות במים, למעט לפרקי זמן קצרצרים, כאשר המיכל מובל ממקום למקום ומטולטל בצורה קיצונית מאוד.
   אתה יכול להשתמש בסיליקון חזק, אבל אני לא בטוח שהוא יחזיק לאורך זמן. אני עשיתי לפני הרבה שנים משהו זהה למיכל נפט, והשתמשתי במרק אפוקסי. מחזיק עד היום כמו גדול.

   אלדד 🙂

 142. MICHAL LEVI 24/11/2016 at 22:36 - Reply

  :שלום אלדד … ראשית מחמאות על עזרתך הממושכת והרצופה .המשך בבריאות ברצוני לשאול

  בעקבות היובש נפרדה הפורמיקה מארונות המטבח (סנדוויץ) באופן ניכר ומכוער…. אני מבינה שיש לתקן זאת עם דבק מגע. הסנדלר סיפר לי שיש רמות שונות של הדבק הזה . האם זה נכון ?! ואיך אדע לרכוש. האם תיקון כזה חוזר על עצמו?. בתודה מראש
  מיכל

  • אלדד 26/11/2016 at 01:05 - Reply

   מיכל,
   אכן דבק מגע יכול לעשות את העבודה, ורצוי שיהיה איכותי. עדיף לרכוש מבית מסחר שמתמחה באספקה טכנית. יש סיכוי גבוה שהדבק, בפרט כשמיושם ע”י אדם לא מקצועי ומיומן, יחזיק מעמד זמן קצר ותידרש הדבקה נוספת. היום נגרים כבר לא מדביקים את הפורמייקה בדבק מגע, אלא בדבק אחר (סוג של דבק פלסטי עוצמתי) ותהליך של בכבישה. ברוב המקרים הדלתות מגיעות מוכנות ממפעל מיוחד, שמכין אותן לפי מידה והנגר מתאים את הארון לדלתות. אני מניח שאין ברשותך כלי לחיצה (מכבש, כליבות/קלמרות וכד’), אז עבורך האופציה היחידה היא דבק מגע.

   אלדד 🙂

 143. מיכל 24/11/2016 at 00:08 - Reply

  שלום אלדד ותודה לך על האתר המצויין. שאלה: אני מחפשת דבק חזק ביותר להדבקה של בקבוקי פלסטיק זה לזה. אני בונה מהם פינת משחקים לאחיינים שלי. האחיינים לא מטפס על הבקבוקים עצמם או משהו כזה, אני בונה מהם בית קטן ומנהרה שמובילה אליו וכו’. ניסיתי להדביק עם דבק סיליקון סופר 7 ומרגיש לי שזה לא נדבק מספיק חזק ומספיק מהר. הייתי שמחה לשמוע על אופציות אחרות/נוספות. תודה רבה! ויום טוב

  • אלדד 24/11/2016 at 01:42 - Reply

   מיכל,
   מספיק חזק – הוא חזק. מספיק מהר – אני בהחלט מסכים איתך. לוקח לו יממה להתייבש ולהתקשות סופית…
   בהנחה שאותו “מבנה” לא יראה או יחוש טמפ’ גבוהות מטמפ’ החדר, הייתי הולך על דבק חם. הוא יחזיק בקלות את המבנה, אבל לא הייתי מהמר על כך שהוא יסחוב את העומס אם הם יטפסו עליו וכד’ (יתעללו בו).
   ומבחינת זמן התייבשות – התקשות ראשונית תוך דקותיים, התקשות סופית תוך כ-15 דקות. והוא גם זול מאוד.

   אלדד 🙂

 144. עבדו 23/11/2016 at 08:47 - Reply

  תודה רבה ויום טוב

 145. עבדו 23/11/2016 at 07:21 - Reply

  שלום
  אני מעוניין להדביק לוח עץ בעובי כ 8 ממ על שיניים של מלגזה שטח המגע כ 120\15 ס”מ –המטרה להוריד עם המלגזה חלקים ולהפחית מגע וסריטות אשמח לקבל תשובתך—עבדו

  • אלדד 23/11/2016 at 07:53 - Reply

   עבדו,
   לדעתי הדבק הכי טוב יהיה דבק סיליקוני ממשפחת סופר7, סיקה, P50 וכאלה. אם אתה לוקח עץ מצופה פורמייקה, שהצד ללא פורמייקה יודבק לשן.

   אלדד 🙂

 146. shachar 19/11/2016 at 20:48 - Reply

  שלום,

  אשמח לדעת האם ישנו דבק שניתן להדביק גומי על כלי חרס?

  • אלדד 20/11/2016 at 10:37 - Reply

   שחר,
   גומי לא ממש מתחבר טוב לדבקים, ובטח לא כשצריך שיישאר גמיש לאחר הייבוש. בהנחה שהגומי מודבק בקטע עיצובי, אולי דבק סיליקוני יחזיק, ממשפחת סופר7, P50, סיקה וכד’.

   אלדד 🙂

 147. דוד 18/11/2016 at 09:10 - Reply

  שלום אלדד אני מרפד מחדש את כסאות הפינת אוכל בבית. איזה דבק לריסוס או משהו דומה יתאים לי להדבקת הספוג לעץ ולבד? כמוכ האם ידוע לך אם אקדח סיכות חשמלי של נגרים (סיכות באורך 12 ורוחב 5 ממ יתפוס לי את הרצועות גומי לעץ או שצריך משהו אחר. תודה מראש.

  • אלדד 24/11/2016 at 01:48 - Reply

   דוד,
   לא צריך להדביק את הספוג, הוא נחתך במידה ובגיאומטריה המתאימה לכסא, מכוסה ונמתח/נדחס לתוך בד הריפוד.
   אקדח סיכות חשמלי של נגרים הוא מעולה, ו-12 מ”מ לתוך העץ אמור להספיק.
   מתנצל על האיחור בתגובה, משום מה התגובה שלך הגיעה לתיבת הספאם.

   אלדד 🙂

 148. אופיר 16/11/2016 at 08:49 - Reply

  שלום אלדד !
  יש לי גומייה ברכב שהתושבת שלה נשברה. הייתה רוצה להדביק אותה לפח. הבעיה היא שזה חייב להיות אטום למים. האם יש דבר פלסטיק שיכול לענות על הצרכים ?

  תודה רבה !

  • אלדד 16/11/2016 at 09:05 - Reply

   אופיר,
   שאלה טריקית. התושבת שם בגלל סיבה. אתה יכול לנסות עם סיליקון, אבל הוא לא יוכל לסבול עליו עומס שיופעל לצדדים, אלא רק לתמוך את הגומיה למקומה ולאטום ממים, ואולי גם לאפשר גמישות מסוימת שהתושבת סיפקה כשעוד היתה.

   אלדד 🙂

   • אופיר 16/11/2016 at 09:23 - Reply

    הי אלדד!
    תודה על התשובה המהירה. אכן סיליקון היה הניסיון הראשון שלי. הבעיה היא שהוא לא הצליח להידבק לגומיה. ישר כשהוא הוא התייבש הוא כבר היה מנותק ממנה.

    • אלדד 16/11/2016 at 09:31 - Reply

     אופיר,
     נסה עם דבק סיליקון מסוג סופר7, P50 וכאלה.
     דבק אפוקסי יישאר קשיח לאחר הייבוש, ולכן לדעתי פחות מתאים, וגם לא בטוח שייצמד לגומי…
     בקיצור, דבק סיליקוני חזק.

     אלדד 🙂

     • אופיר 16/11/2016 at 09:36 - Reply

      אני אנסה! תודה רבה!

 149. haim 16/11/2016 at 03:07 - Reply

  שלום אלדד כל הכבוד על הסבלנות והעזרה
  אני רוצה להדביק כמה מתכות ואבני חן לתכשיט שאני מכין איזה דבק הכי יתאים לי ?

  • אלדד 16/11/2016 at 07:25 - Reply

   חיים,
   דבק אפוקסי.

   אלדד 🙂

 150. תמנע 12/11/2016 at 21:30 - Reply

  תודה רבה על התגובה המהירה.
  שבוע נפלא,
  תמנע

 151. תמנע 12/11/2016 at 08:48 - Reply

  שלום אלדד,
  רציתי לדעת איזה דבק מתאים להדבקת אלמנט גומי על נעל מגומי לילדים?
  תודה 🙂

  • אלדד 12/11/2016 at 08:57 - Reply

   תמנע,
   בהנחה שעל ההדבקה לא יופעל עומס, אלא זה רק ליופי, אז דבק מגע. אם יופעל על זה עומס, כל דבק יקרוס בסופו של דבר אחרי פרק זמן מסוים.

   אלדד 🙂

 152. ‫רונה שמעוני‬‎ 11/11/2016 at 12:45 - Reply

  שלום אלדד
  מעוניינת להכין מעין תמונה על בד קנבס ולהדביק פריטים קטנים ממתכת/פליז
  באיזה דבק עלי להשתמש?
  תודה, רונה

  • אלדד 11/11/2016 at 12:50 - Reply

   רונה,
   הייתי הולך על סיליקון או דבק סיליקוני. הוא מתייבש לאט וייתן לך מספיק זמן כדי להדביק כל פעם כמה חתיכות. קחי בחשבון שאחרי שתפתחי את השפופרת, היא לא תשרוד הרבה על המדף.
   דבק אפוקסי הוא מעולה, אבל תצטרכי להכין מנות קטנות ולהדביק כמה בבת אחת, כי הוא מתייבש ומתקשה תוך דקותיים ואף פחות מכך.
   דבק חם פחות מומלץ, כי אם היצירה הזו תהיה במקום סגור שהטמפ’ בו לא מבוקרת ויכולה לעלות, ביום חם מאוד הוא יימס.

   אלדד 🙂

   • ‫רונה שמעוני‬‎ 11/11/2016 at 13:02 - Reply

    תודה רבה! אשתמש בסיליקון שקוף

 153. Alex 10/11/2016 at 16:28 - Reply

  ערב טוב. קניתי בטמבור קויק סטיל בצבע אפור. זה כמו פלסטלינה ממש עמיד בחום עד 149°.

 154. Alex 09/11/2016 at 19:11 - Reply

  אלדד ערב טוב. שלחתי לך כמה תמונות של הריפוד הפגום. היום קניתי דבק אפוקסי פלסטלינה ! בשבוע הבא ינסה אותו?

  • אלדד 10/11/2016 at 05:02 - Reply

   אלכס,
   ראיתי את התמונות. מה שאתה קנית זה מרק אפוקסי, אני כיוונתי יותר לדבק אפוקסי משחתי ולא נוזלי (הוא צמיגי וניתן לעיצוב).
   גם רק אפוקסי יכול לעבוד.

   אלדד 🙂

 155. Alex 08/11/2016 at 21:58 - Reply

  תודה רבה על תגובה המהירה! המקום שניפגע מאוד בעייתי להגיע אליו. צריך להוריד ידית אחיזה בשביל גישה טובה. יש לי תמונות מצולמות, אבל איך אני מעלה אותן מהנייד שלי?

  • אלדד 08/11/2016 at 23:21 - Reply

   אלכס,
   אני לא יודע אם מערכת התגובות באתר מאפשרת העלאת תמונות. אם לא, אתה יכול לשלוח למייל, אנסה לעזור.

   אלדד 🙂

 156. Alex 08/11/2016 at 20:19 - Reply

  שלום אלדד. יש לי בריפוד פלסטיק של הדלת ברכב כמה חורים מינוריים שמציק לי בעיניים! רציתי לדעת איזה חומר יכול למלא את זה? זה ניראה כמו קילופים ממש קטנים! תודה מראש!

  • אלדד 08/11/2016 at 20:51 - Reply

   אלכס,
   בוא נתחיל עם מה לא – בשום פנים ואופן לא דבק חם! הוא יימס ביום החם הבא!
   להערכתי דבק אפוקסי יכול לטפל בזה. נסה למצוא דבק שצבעו תואם לצבע הריפוד (צהוב, שקוף, אפור וכד’).
   קח בחשבון שעם הזמן צבע הדבק ישתנה ויהפוך כהה יותר (בגלל קרינת השמש).

   אלדד 🙂

 157. Ilan Rosen 29/10/2016 at 21:49 - Reply

  ברכב יש לי מעמד לטלפון, הבסיס הינו עגול מודבק לדשבורד בדבק ומחזיק טוב, החלק השני גם מכיל דבק ומוצמד לבסיס עם קליפס ואקום כזה. הבעיה היא שבקיץ בטמפרטורה גבוהה כשהרכב סגור הדבק נהיה נוזלי והמעמד נופל מהבסיס. עם מה ניתן להדביק שיחזיק יותר? תודהי

  • אלדד 29/10/2016 at 21:56 - Reply

   אילן,
   זה בטח מודבק בדבק חם… אחת ההמצאות הכי גרועות לסוג הדבקה כזה!
   רק דבק אפוקסי. אל תקמץ בדבק.

   אלדד 🙂

 158. Ilan Rosen 29/10/2016 at 21:45 - Reply

  שלום, במחשב הנייד שלי המסך התנתק מהפלסטיק שמאחוריו ומשום מה הקליפסים שתפסו היו חד פעמיים ולא תופסים יותר. חשבתי להדביק ב3 שניות אבל שטח ההדבקה דק ולא ממש קיים מלבד החיבור ביניהם ואני חושש שזה יכער מאוד מה דעתך?

  • אלדד 29/10/2016 at 21:52 - Reply

   אילן,
   ראשית, דבק 3 שניות לא מתאים לזה, אלא דבק אפוקסי.
   שנית, סיכויי הצלחה כאן קלושים, יש שטח המגע בין המסך לקליפסים או מה שלא יהיה מהצד השני, הוא כל כך קטן, שלא יהיה לדבק איך/מה לתפוס.
   נסה לאלתר קליפסים אחרים, שאולי אותם תוכל להדביק עם אפוקסי.

   אלדד 🙂

   • Ilan Rosen 30/10/2016 at 21:36 - Reply

    תודה רבה על התשובה, אכן חשבתי כך כי אין באמת שום שטח מגע.

 159. עידית 28/10/2016 at 07:56 - Reply

  שלום רב, אנימעוניינת להדביק טפט ללא דבק מאחור, לדלת זכוכית? באיזה דבק יש להשתמש?

  • אלדד 28/10/2016 at 09:47 - Reply

   עידית,
   בחנויות שמוכרות את הטפטים ניתן לרכוש את הדבק המתאים להדבקתו, ואם לא, אז ברוב חנויות חומרי הבנין.

   אלדד 🙂

 160. flyingrabbit0 25/10/2016 at 23:36 - Reply

  שלום אשמח לדעת אני מורה לאומנות ורוצה להכין קיר פקקים עם התלמידות, הקיר עצמו מבטון והפקקים מפלסטיק, הם עומדים בחוץ ללא קורת גג, בירושלים. איזה דבק יחזיק מעמד במזג האוויר הזה?

  • אלדד 26/10/2016 at 02:51 - Reply

   דבק סיליקוני יעשה את העבודה. למשל – סופר7, P50 וכד’.

   אלדד 🙂

 161. רויטל 15/10/2016 at 15:07 - Reply

  היי אלדד..קניתי טפט לקיר, חשבתי שיש בו מדבקה אבל אין. באיזה דבק עלי להשתמש והאם פעולת ההדבקה פשוטה? תודה לתשובת

  • אלדד 15/10/2016 at 18:27 - Reply

   רויטל,
   יש דבק מיוחד שניתן לרכוש אותו באותו מקום בו רכשת את הטפט, ואם לא, הם יוכלו להנחותך היכן. אני מאמין שתוכלי למצוא ברוב חנויות חומרי הבנין.

   אלדד 🙂

 162. dany601@walla.com 13/10/2016 at 09:55 - Reply

  שלום אלדד,
  עם איזה דבק מומלץ להדביק זכוכית של תנור אפיה?

  דני

  • אלדד 13/10/2016 at 10:04 - Reply

   דני,
   אני לא מכיר דבק כזה שזמין לבני תמותה כמונו, אלה בד”כ דברים תעשייתיים. לעניות דעתי האטם צריך לשבת בתוך חריץ מתאים, כך שהזכוכית מהודקת אליו עם כמה ברגים, ללא צורך בדבק.

   אלדד 🙂

 163. Uri 05/10/2016 at 17:26 - Reply

  היי אלדד
  צריך להדביק פלסטיק לגומי קשיח. יש עומס על המקום. איזה דבק יכול לעשות את העבודה ?

  • אלדד 06/10/2016 at 01:13 - Reply

   אורי,
   נסה עם אפוקסי או דבק סיליקוני ממשפחת סופר7, P50, ודומיהם.

   אלדד 🙂

 164. מרסל 03/10/2016 at 18:02 - Reply

  שלום,
  אני צריך להדביק מסך זכוכית של טלפון סלולרי למסגרת שלו העשוייה פלסטיק.
  איזה דבק, שקוף מומלץ לעבודה זו ??

  מרסל

  • אלדד 03/10/2016 at 23:10 - Reply

   מרסל,
   שטח ההדבקה בין שני המשטחים האלה הוא כל כך קטן, שאין שום דבק שיחזיק. מצטער…

   אלדד 🙂

 165. שי 02/10/2016 at 16:03 - Reply

  היי אלדד
  מצאתי נזילה מאחד הצינורת מים ברכב חור קטן מצינור מתכת שממנו יוצאים מים.
  האם יש דבק שיוכל לאטום את החור הקטן
  החלפת צינור כרוכה בעבודה רבה

  תודה ושנה טובה

  • אלדד 03/10/2016 at 23:08 - Reply

   שי,
   אין לי מושג מה הצינור הזה. אם הוא אמור להחזיק מים בלחץ (למשל חלק ממערכת הקירור) – אין סיכוי שדבק יחזיק שם מעמד. הו הלחמה, או החלפה.
   אם הוא לא מחזיק לחץ, אתה יכול לנסות מרק אפוקסי.

   אלדד 🙂

 166. ארנון 23/09/2016 at 11:43 - Reply

  שלום אלדד,

  2 ששאלות ברשותך:
  1. לפסל מבריק עשוי אבן “נשבר” הראש. דבק 3 שניות לא הצליח להדביק אותו. מה כן יעשה את העבודה?
  2. אני רוצה להדביק שלט עשוי פלסטיק גמיש לזכוכית (דלת האינטרקום של הבניין). מה הדבק המומלץ לשימוש?

  תודה ושבת שלום,

  ארנון.

  • אלדד 24/09/2016 at 17:52 - Reply

   ארנון,
   1. דבק אפוקסי.
   2. סיליקון שקוף. גם אפוקסי יכול להחזיק, אבל רצוי שיהיה שקוף.

   אלדד 🙂

 167. יעל 21/09/2016 at 17:28 - Reply

  היי אלדד,
  ,
  לא מזמו הדבקנו את הזכוכית של התנור בדבק אדום,
  ,
  לאחר הפעלה יש מעין שכבה לבנה שמכסה את פני השטח של התנור, השכבה דקה, מזכירה אבק לבן,

  קבלנו את התנור ממכרים, לא יודעים אם זה היה גם בעבר,
  האם יתכן שהחומר הלבן מגיע משימוש לא נכון או משימוש בדבק האדום?

  • אלדד 22/09/2016 at 02:02 - Reply

   יעל,
   רצוי מאוד לשאול את המכרים אם התופעה הזו היתה בעבר.
   אני לא יודע להגיד לך מה החומר הלבן הזה. נסו לגעת בו, להריח אותו, לתהות על קנקנו, אולי הריח שלו והמגע איתו ייתן לכם כיוון.

   אלדד 🙂

 168. תמר בן עמי 19/09/2016 at 12:48 - Reply

  הסנדלרים כבר לא סנדלרים הם שוחטים הסנדלר מבקש 100 ש”ח
  תודה לך אלדד

  • אלדד 19/09/2016 at 13:26 - Reply

   תמר,
   את רצינית? הזוי! אני חשבתי על 20-30 ש”ח לכל היותר.
   זה ממש לא שווה את הסכום הזה, כי בכל מקרה זה לא יחזיק מעמד הרבה זמן.

   אלדד 🙂

 169. tamar54 18/09/2016 at 15:53 - Reply

  שלום אלדד ,
  איזה כיף שפגשתי את האתר איזה דבק טוב להדבקת סוליית נעלי הרים מאוד יקרות וחבל לזרוק אודה לך מקרב לב כיצד לעשות זאת

  • אלדד 18/09/2016 at 16:38 - Reply

   תמר,
   הדבק היחיד שיכול להחזיק הוא דבק מגע.
   צריך למרוח על שני המשטחים המיועדים להדבקה, לחכות 7-10 דקות, ורק אז להצמיד בחוזקה.
   אולי במקרה הזה כדאי ללכת לסנדלר שיעשה את העבודה, כי צריך לדעת לעבוד עם דבק מגע, ובד”כ להם יש דבק מגע קצת יותר איכותי.
   קחי בחשבון שההדבקה לא תחזיק מעמד הרבה זמן, כי קשה עד בלתי אפשרי לדמות את ההדבקה המקורית שהיתה בתהליך הייצור.

   אלדד 🙂

 170. שירי 16/09/2016 at 16:12 - Reply

  שלום אלדד וכל הכבוד על העזרה הרבה שאתה נותן לכולם.
  אני רוצה להדביק חתיכת מתכת לקורת עץ צבועה. קורת העץ מחוברת לקיר וחתיכת המתכת אמורה להתחבר לקורה ולשמש כוו לתלייה של חפצים לא מאוד כבדים.
  יש לי בבית דבק סופר7, דבק סופר גלו ואקדח דבק חם. האם אחד מהדבקים האלו יתאים למשימה?
  ואם לא, איזה דבק כן יתאים?
  תודה רבה,
  שירי

  • אלדד 16/09/2016 at 17:17 - Reply

   שירי,
   דבק סופר7 הוא מצוין לענין.
   רצוי מאוד לשייף קצת את הצבע מקורת העץ ומהמתכת ולחספס את שטח המגע של שני החלקים, זה יעזור לדבק להיתפס טוב יותר.

   אלדד 🙂

   אלדד 🙂

 171. מלי 16/09/2016 at 15:58 - Reply

  שלום,
  אני רוצה להדביק פייה של בקבוק זכוכית למנגנון מפלסטיק שאמור להתלבש סביבה.
  זה צריך להחזיק את משקל הבקבוק פלוס מינוס
  הבעיה היא ששטח הממשק בין שני החלקים הוא לא גדול

  תודה!

  • אלדד 16/09/2016 at 17:14 - Reply

   מלי,
   דבק אפוקסי או דבק סיליקוני איכותי יעשו את העבודה.

   אלדד 🙂

 172. אפרת 10/09/2016 at 15:35 - Reply

  שלום אלדד ותודה על כל האינפורמציה והמענה לשאלות.

  נשבר לי פסל קרמיקה לבן בשלושה מקומות, לכל שבר שטח פנים של כ-2 סמ”ר (יד, ראש, רגל – נשברו שלוחות צרות יחסית היוצאות מגוף מרכזי).
  יש לי בבית דבק מגע ודבק מהיר, ואני מניחה שמהשניים מתאים יותר דבק מהיר. השאלה היא האם ישנה עדיפות לתקן עם דבק אפוקסי דו רכיבי. אם כן – אקנה כזה ואשתמש בו.

  אני רוצה כמובן שהתיקון יחזיק מעמד (אם כי לא צפוי להיות עליו עומס משמעותי – אמנם אחד השברים הוא רגל עליה עומד הפסל, אך אין המדובר בפסל גדול או כבד), וכן שיראה נסתר מעין עד כמה שניתן. אין לי ניסיון עם דבק אפוקסי, אני לא יודעת אם הדבקה באמצעותו תיצור רווח מסויים בין החלקים המודבקים, אבל אם אני לא טועה הוא מתאים יותר לקרמיקה מדבק מהיר.

  אודה לעצתך

  אפרת

  • אלדד 10/09/2016 at 23:19 - Reply

   אפרת,
   דבק מהיר (3 שניות) לא מתאים להדבקת קרמיקה – רק דבק אפוקסי.
   האפוקסי אכן יוצר שכבה דקה של רווח, כתלות בכמות הדבק שאת מיישמת.

   אלדד 🙂

 173. Ovadya 10/09/2016 at 10:01 - Reply

  שלום אלדד,
  יש לי דליפה בדוד המים על הגג, בנקודת החיבור של צינור כניסת מים לדוד. אציין שהכל שם די ישן וחלוד.
  חשבתי לנסות לאטום עם עיסת אפוקסי. ללוש יריעות קטנות ולכסות.
  האם יעבוד?
  האם צריך לייבש לפני העבודה או שאפשר להדביק על רטוב?
  האם מגע אפילו קטן של האפוקסי עם מי שתייה הוא דבר מותר ובטיחותי או אולי רעיל?
  תודה רבה ויישר כח על כל התשובות וההתמדה.
  עובדיה.

  • אלדד 10/09/2016 at 10:07 - Reply

   עובדיה,
   לדעתי זה יחזיק מעמד אולי יומיים, אם תעשה הדבקה ממש טובה.
   זה חייב להיות על יבש.
   מרק אפוקסי אולי לא רעיל למי שתיה, אבל אני די משוכנע שהוא לא משביח את איכות המים…

   אלדד 🙂

 174. Refael 08/09/2016 at 00:00 - Reply

  שלום אלדד, צריך המלצה שלך – מה הדרך הטובה ביותר להדביק מתכת למתכת (חלק קטן משטח ההדבקה הוא פלסטיק – אולי 10 אחוז והשאר מתכת)
  איזה דבק יהיה החזק ביותר

  מדובר על ציר של מסך ממחשב נייד שההברגה התנתקה מהבסיס והאפשרות היחידה זה הדבקה (או ריתוך אבל אין לי גישה לזה)

  תודה

  • אלדד 08/09/2016 at 02:07 - Reply

   רפאל,
   הדבק היחיד שיכול להחזיק זה אפוקסי.
   אבל קח בחשבון שעל הציר שתיארת פועלים עומסים גבוהים ויש מצב שהוא יקרוס בשלב זה או אחר, אפוקסי או לא אפוקסי.

   אלדד 🙂

 175. adi 04/09/2016 at 12:38 - Reply

  שלום אלדד,
  קודם כל תודה רבה על המידע.
  שאלה לי אליך:
  יש לי פסל מחמר שנשבר לא לחתיכות קטנות, אלא חתיכות גדולות בצורה שניתן להדביק. הפסל עבר שריפה.
  באיזה דבק מומלץ להשתמש להדבקה של חמר אחרי שריפה?

  תודה רבה מראש על המענה,
  עדי

  • אלדד 04/09/2016 at 12:53 - Reply

   עדי,
   אם הפסל עשוי מחימר או חרסינה, אני מניח ששריפה לא משנה באופן קיצוני את תכונותיו, כי היא מהתהליך שהוא עבר בכל מקרה כפסל. חוצמזה, הוא שרד את השריפה…
   אני חושב שדבק אפוקסי יהיה הכי מתאים להדביקו.

   אלדד 🙂

   • adi 04/09/2016 at 13:03 - Reply

    אלדד תודה רבה על המענה המהיר!
    לא הייתי בוטחה, אך עכשיו אני יודעת 🙂

 176. רפי קורנפלד 02/09/2016 at 13:48 - Reply

  שלום
  שתי שאלות. על מרצפת גרנית פוצלן בצבע אפור נפל מכשיר חד ויצר שקע בגודל של מטבע שקל. איך סותמים?
  שאלה שניה. במקלחת ראיתי שהדביקו משולש זכוכית ישירות לחרסינה. ללא תמיכות. מאד מצא חן בעיני. ישמש לבקבוקי סבון ושמפו וכדומה. איזה דבק?

  • אלדד 02/09/2016 at 14:35 - Reply

   רפי,
   לראשון – נסה עם דבק אפוקסי או דבק שיש. שניהם מורכבים מבסיס ומאיץ, אפוקסי ניתן לקנות בכל חנות, שיש צריך ללכת למי שמתעסק בשיש. הבעיה שלך תהיה התאמת הגוון ושיוף השארית, כי יהיה לך קשה לדייק בכמות המיושמת.
   לשני – זה הודבק עם סיליקון כזה או אחר. כמעט כל שפופרת סיליקון תעשה את העבודה. צריך להמתין קצת עד שהסיליקון מתקשה, אחרת המראה תגלוש מטה.

   אלדד 🙂

 177. עדו 22/08/2016 at 13:08 - Reply

  שלום אלדד,
  כל הכבוד על השו”ת המרשים שאתה מנהל פה!
  עברתי על שאלות קודמות ולא מצאתי משהו מתאים. התנצלותי אם פיספסתי.
  אני צריך להדביק פס איטום לדלת של תנור אפיה שהתרופף. משמע צריך דבק שיחזיק גומי מצד אחד, מתכת (מכוסה אמייל?) מצד שני, שיהיה עמיד בחום (300 מעלות) ולא רעיל.
  יש לך רעיון?
  תודה

  • אלדד 22/08/2016 at 13:17 - Reply

   עדו,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   אתה צריך דבק סיליקוני תעשייתי, שיהיה לך קשה מאוד למצוא, והוא יעלה ים של כסף עבור כמות יחסית קטנה.
   מנסיון שלי, האטם הזה אמור להיות תפוס ע”י מסגרת שמחברת אותו למקומו ולא דבק. לא אמור להיות שם דבק, רק דברים שהם פריקים.

   אלדד 🙂

 178. barak 20/08/2016 at 09:41 - Reply

  שלום
  אני גר בדירה שכורה שיש על הקירות כבלי תיקשורת רבים שמעוגנים לקיר עם מסמר+חובק. כיסיתי את הכבלים והמסמרים עם איזולירבנד כדי שבתי בת החצי שנה לא בטעות תבלע מסמר ותשחק עם הכבלים. האיזולירבנד לא תפס והוא רופף ומתנתק מהקיר, יש עצה אחרת כיצד להסתיר את הכבלים שמהודקים אל הקיר? תודה

  • אלדד 20/08/2016 at 13:14 - Reply

   ברק,
   אתה יכול להתקין תעלות פלסטיק על הקיר ולהכניס לתוכן את הכבלים, אבל זה יהיה תהליך ארוך ומייגע.
   אפשרות אחרת היא לקחת סיליקון ולמרוח על הכבלים, כך שהוא יכסה אותם כמו גבעה או תל, ולעשות זאת כל מרחק מסוים או לאורך כל הכבלים. קח בחשבון שאם תרצה להסיר את הכבלים, יהיה קשה, מכוער וידרוש תיקוני טיח וצבע.

   אלדד 🙂

 179. Ofer 18/08/2016 at 21:17 - Reply

  הי אלדד,
  אני רוצה להדביק חתיכות לגו קטנות לקיר ואני צריך דבק שיחזיק ויהיה קטן ומדוייק (שלא ינזל לצדדים).
  במה כדאי להשתמש?

  תודה,
  עפר.

  • אלדד 19/08/2016 at 12:34 - Reply

   עפר,
   או דבק סיליקוני כלשהוא, או דבק אפוקסי. תשובתי מניחה שאבני הלגו מודבקות ליופי ולא סוחבות עליהן משקל או עומס. כמו כן, תצטרך להחזיק את הלגו צמוד לקיר עד שהדבק יתקשה קצת. אם יש לך הרבה אבני לגו להדביק, שווה לחשוב על סופר7 הייטק, שמתייבש תוך כמה שניות.

   אלדד 🙂

 180. shiwabiwa 16/08/2016 at 00:02 - Reply

  תודה, רעיון טוב,
  האם אפוקסי הוא שקוף או צהבהב כמו דבק מגע?
  לא הייתי רוצה שתשאר נימה צהבהבה של דבק

  תודה רבה

 181. shiwabiwa 15/08/2016 at 20:13 - Reply

  הי,
  יש לי אהיל מזכוכית חלבית שנשברה לו חתיכה, אפשר להדביק בצורה טובה לאורך השבר אבל הוא נמצא קרוב לנורה והוא מתחמם מאוד, באיזה דבק מתאים להדביק?

  תודה רבה

  • אלדד 15/08/2016 at 23:18 - Reply

   היי,
   דבק אפוקסי יכול בהחלט לעמוד בטמפרטורות האלה.
   וחוץ מזה, הגיע הזמן לעבור לנורות חסכוניות – גם יותר חסכוניות, גם אורך חיים רב יותר, וגם לא מחממות את כל הבית…

   אלדד 🙂

 182. טליה 14/08/2016 at 11:09 - Reply

  הי,
  עם איזה דבק הכי כדאי להדביק סוליית גומי תחתונה לסוליית העור העליונה בסנדל? יצוין שהסנדל לא היה בשימוש והגומי קצת מתחיל להתפורר, האם אותו דבר יכול להדביק גם את הגומי לעצמו?
  תודה רבה,

  • אלדד 14/08/2016 at 13:07 - Reply

   טליה,
   דבק מגע הוא הדבק המתאים להדבקות כאלו.
   במקרה שלך חבל על הזמן, כי הסוליה עצמה החלה להתפורר ושום דבק כבר לא יחזיר אותה למצב שהיתה. בגלל אחסנה ממושכת ללא שימוש, החומר ממנו עשויה הסוליה מתפרק.

   אלדד 🙂

   • טליה 14/08/2016 at 13:22 - Reply

    זה נכון אבל קיוויתי להרוויח עוד כמה צעדים בכל זאת 🙂

    • אלדד 14/08/2016 at 13:27 - Reply

     טליה,
     זה בדיוק מה שתרויחי – עוד כמה צעדים. להערכתי הם יתפרקו לך תוך כמה עשרות מ’ הליכה לכל היותר. ממש כך!

     אלדד 🙂

 183. iris dor 13/08/2016 at 12:57 - Reply

  הי אלדד,
  מכסה הניאגרה שעשוי מחרס, נשבר ל2 חלקים.
  באיזה דבק אתה ממליץ להדביק?

  • אלדד 13/08/2016 at 14:12 - Reply

   איריס,
   דבק אפוקסי או סופר7 ודומיו.

   אלדד 🙂

  • רובין אבי 13/08/2016 at 20:20 - Reply

   לגבי הרדיאטור פעם השתמשתי בדבק דמוי פלסטלינה (כזה בצורת מוט שחותכים חתיכה ממנו,לוחצים בין האצבעות עד שהופכת לתערובת שמדביקה) וזה החזיק הרבה זמן,אם אתה צריך לסתום חור עד להגעה לאיש רדיאטורים זה טוב,הכי טוב זה לגשת לאיש רדיאטורים הוא מפרק מנקה מלחים ופותר את הבעיה,בהצלחה

   • אלדד 13/08/2016 at 20:44 - Reply

    אבי,
    סה מרק אפוקסי והוא יכול לעזור לזמן מוגבל, אבל לא ממש לפתור את הבעיה, כי הוא לא יכול לעמוד בלחץ לאורך זמן.

    אלדד 🙂

 184. ELI HAROUSH 13/08/2016 at 12:44 - Reply

  אלדד שלום
  איזה דבק מתאים לסתימת חורים קטנים ברדיאטור אלומיניום בהתחשב בלחץ וחום שבהם הרדיאטור עובד.

  תודה.

  אלי.

  • אלדד 13/08/2016 at 14:09 - Reply

   אלי,
   שום דבק לא יעמוד בלחץ. האפשרות היחידה היא הלחמה. או להחליף.

   אלדד 🙂

 185. חזי 05/08/2016 at 10:20 - Reply

  כיצד מסירים מראה מקיר גבס שהודבק בסופר7 ?????????? אלדד עזרה
  בבקשה חזי

  • אלדד 05/08/2016 at 17:03 - Reply

   חזי,
   מנסים להכניס סכין דקיק (אפשר להב של סכין יפני, ללא הידית) בין המראה והקיר ובעזרתו ל”חתוך” את שכבת הדבק. להפריד בעדינות את המראה מהקיר ולעשות כך עם כל יתר נקודות ההדבקה.
   זה מושתת על שתי הנחות: האחת – השכבה היא מספיק עבה (אחרת תישרט השכבה האחורי של המראה – היא העושה אותה מראה ולא סתם זכוכית), השניה – יש כמה נקודות הדבקה ולא מריחה של פסים שלמים של סופר7.
   רגע, אמרת קיר גבס? שכח מכל מה שאמרתי – מה שלא תעשה, אתה תישאר ביד עם שכבת הנייר החיצונית של קיר הגבס. זה במקרה הטוב. במקרה הרע חתיכות מהקיר ייתלשו יחד עם המראה.
   ככה זה קיר גבס. זה לא באמת קיר, רק שתי שכבות נייר עם גבס נוזלי שהתייבש ביניהן.

   אלדד 🙂

 186. Shmulik 02/08/2016 at 22:55 - Reply

  היי אלדד יש לי שולחן זכוכית של 7 מ”מ והוא מעט ניסדק.
  זה שולחן ממעצב יש אפשרות להדביק את הסדק?

 187. משה לוי 31/07/2016 at 10:16 - Reply

  היי אלדד, תודה רבה על תשובתך המהירה.

  תיקון טלאי בבריכה יבשה ברור לחלוטין.

  השאלה איך פותרים את הבעיה בבריכה מלאה, כי לרוקן את הבריכה אין אופציה. הבריכה מלאה ביותר מ 30 מטר מעוקב מים.

  האיזולירבנד שאני משתמש בו כרגע מחזיק מעמד כבר שבועיים אבל לאחר פרק זמן כזה אני צריך להחליף אותו.

  הייתי בטוח שיש דבק שיכול לעבוד במשטחים השקועים במים. האם טעות מוחלטת בידי?

  תודה ושבוע טוב

  • אלדד 31/07/2016 at 10:34 - Reply

   משה,
   זו לא טעות מוחלטת, אני מאמין שיש דבקים כאלה.
   אלה דבקים תעשייתיים יקרים מאוד ולא כל כך בהישג ידם של בני תמותה רגילים כמונו…

   אלדד 🙂

 188. ישראל 31/07/2016 at 02:12 - Reply

  איזה דבק יכול להדביק פקק של סנן במערכת השקיה, יש בפקק סדק מאוד דק ויוצאים ממנו מים

  • אלדד 31/07/2016 at 10:38 - Reply

   ישראל,
   כנראה שזה יהיה דבק אפוקסי עם תוספת של שלד ברזל שיחומם ויומס לתוך הפלסטיק, כתשתית לטלאי שיכסה את הסדק.
   השאלה היא האם הפקק הזה עומד בלחץ של מערכת מים ביתית, שהוא 2-4 בר.
   כי אם הוא עומד בלחץ, יכול להיות שאין מנוס מלהחליפו.

   אלדד 🙂

   • ישראל 01/08/2016 at 20:17 - Reply

    הפקק אכן עומד בלחץ מים ביתי, ניסיתי אפוקסי שני טון והמים מצאו דרך לצאת והטפטוף נמשך. מה ל גבי poxy pro 20 ? הוא אמור להיות עמיד במים…?

    • אלדד 01/08/2016 at 20:35 - Reply

     ישראל,
     אני לא זוכר את התכונות של כל דבק ודבק. על האריזה כתוב למה בדיוק הוא מיועד ומה תכונותיו.
     להערכתי הדבקים הזמינים בשוק לא יעמדו בלחץ הזה.
     אל תשכח שמולקולת מים היא מאוד מאוד קטנה, והיא צריכה מרווח קטנטן כדי לעבור ממקום למקום.

     אלדד 🙂

 189. משה לוי 30/07/2016 at 18:28 - Reply

  שלום רב

  יש לי בריכה של עילית שבתחתיתה נוצרו שני חורים לא גדולים שמזרימים די הרבה מים.

  אני מחפש סוג של נייר דבק או דבק שאפשר להשתמש בו על משטחים רטובים או יותר נכון משטחים השקועים במים.

  כרגע סתמתי אותם עם סוג של איזולירבנד רחב שמחזיק מעמד מעט מאוד זמן וכשיש זרמים בבריכה בגלל שילדים משחקים בבריכה, הוא יוצא

  תודה רבה
  משה

  • אלדד 30/07/2016 at 21:55 - Reply

   משה,
   בוא נתחיל מזה שכדי להדביק טלאי כלשהוא, המקום חייב להיות יבש! זה אומר לרוקן את המים ולתת לבריכה להתייבש בשמש.
   בד”כ הבריכה מסופקת עם כמה טלאים ודבק מתאים למקרה של קרעים/חורים. השתמש בהם.
   ואם אין לך – גש למתקן פנצ’רים ובקש ממנו כמה טלאים כאלו עם דבק (שהוא משתמש בהם לתיקון פנימיות וצמיגים). זה כמו טלאי של מתקן אופניים, אבל באיכות גבוהה הרבה יותר.
   רוב הסיכויים שהטלאי הזה יתרכב עם החומר ממנו עשויה הבריכה שלך.

   אלדד 🙂

 190. רועי 28/07/2016 at 20:52 - Reply

  איזה דבק כדאי לחרסינה על חרסינה?
  כלומר החלק של חרסינה נשבר וצריך להדביק את שניהם ביחד שיהיו חזקים

  איזה דבק אתה ממליץ

  • אלדד 30/07/2016 at 21:48 - Reply

   רועי,
   יכול להיות דבק סיליקוני (סופר7, סיקה וכד’) או דבק אפוקסי.
   קח בחשבון שרוב הסיכויים יישאר קו ברור של ההדבקה על קו השבר המקורי.

   אלדד 🙂

 191. עמיקם 26/07/2016 at 16:15 - Reply

  שלום רב,
  אני מעוניין לתקן מדף פלסטיק שנסדק במקרר.
  חשבתי על להשתמש בדבק סיליקון כלשהו כדי שתהיה גמישות ולא יקרה סדק נוסף. חשבתי על סופר 7 כדי שאפשר יהיה לצבוע אחר”כ את הדבק.

  איזה דבק אתה ממליץ לשימוש הזה? דבק שלא יפיק ריחות אחרי הייבוש, יהיה חזק מספיק בטמפרטורה של 4 מעלות, וישאר גמיש יחסית.

  תודה
  עמי

  • אלדד 26/07/2016 at 18:31 - Reply

   עמיקם,
   אתה צריך לייצר שלד מחוט מתכת על קו התפר של השבר, אחרת שוב דבק לא יחזיק את הפלסטיק מודבק לאורך זמן. שבר כזה צריך עליו טלאי.
   אחרי שמייצרים שלד ברזל כזה, צריך ללבן אותו באש ואז להצמיד אותו לפלסטיק, כך שהפלסטיק יומס.
   ועל זה ליישם דבק סופר7, אפוקסי וכד’.
   אסתטי זה לא יהיה, אבל זה יהיה חזק לאורך זמן.

   אלדד 🙂

 192. אבי גבאי 25/07/2016 at 18:19 - Reply

  שלום רב
  אני מחפש דבק שמדביק פרספקס לפרספקס , ראיתי סירטון שמראה דבק שניקרא
  ACRYLIC CEMENT מצאתי באי ביי אבל לצערי לא שולחים לישראל
  האם תוכל להמליץ לי על דבק דומה כאן בארץ
  ותודה מראש

  • אלדד 26/07/2016 at 09:16 - Reply

   אבי,
   דבק סיליקוני ממשפחת סופר7, סיקה וכד’ יעשה את העבודה מצוין.

   אלדד 🙂

 193. Shuky 24/07/2016 at 07:53 - Reply

  לאלדד שלום
  נשברה לי תותבת שיניים תוך כדי חופשה
  באיזה דבק ניתן להשתמש עד שאגיע לרופא השיניים לתיקון
  תודה

  • אלדד 24/07/2016 at 10:53 - Reply

   שוקי,
   אין דבק שיעמוד בעומסים שהלסת מפעילה על התותבת.
   זאת ועוד, התותבת בתוך הפה, לחות, רטיבות, דבק שיהיה לא רעיל… רק לגשת לרופא השיניים.

   אלדד 🙂

 194. Itay 19/07/2016 at 17:26 - Reply

  שלום רב
  רציתי לדעת באיזה סוג של דבק עלי להשתמש בכדי להדביק כנף פלסטיק המכסה גלגל של קטנוע? לאחרונה צץ לי סדק בכנף ואני רוצה להמנע ממנה מלהשבר לגמרי
  תודה!

  • אלדד 19/07/2016 at 19:23 - Reply

   איתי,
   בעקרון דבק אפוקסי, אבל הדבק עצמו לא יחזיק מעמד.
   אתה צריך בעדינות להמיס לתוך הפלסטיק חוט ברזל כלשהוא, שיהווה שלד, עליו ייושם הדבק.
   דבק ללא שלד שיתמוך בו יישבר אחרי כמה ימים, אם לא שעות.

   אלדד 🙂

 195. שלמה 13/07/2016 at 20:27 - Reply

  שלום אלדד,
  כל כך הרבה מידע מועיל למי שאוהב DIY. תודה !
  לא מצאתי מקרה דומה לבעיה מעצבנת, שבטח יש להרבה חבר’ה פה ..
  הצינור של שואב האבק שלי נקרע (כמו בשואב הקודם והקודם וכו’..). קיצרתי את הצינור בקצה אחד, פתחתי את המחבר ופרקתי את הפיה מקצה הצינור בחלק השני.
  עם איזה דבק מומלץ להדביק את הצינור השרשורי לפיה מפלסטיק ? (שישמור על עומס משיכה של השואב וגם גמישות)

  תודה מראש
  שלמה

  • אלדד 13/07/2016 at 21:17 - Reply

   שלמה,
   תודה על המחמאות 🙂
   דבק סיליקוני (סופר7 ודומיו) או דבק אפוקסי בהחלט יכול לעזור.
   אגב, אם תוציא קצת את הצינור החוצה/אחורה, כך שייחשף קצת שטח מהפייה עצמה, תוכל ללפף על השטח החשוף ועל הצינור יחד סרט דבק איכותי שיכול להחזיק אותם יחד לא פחות טוב, ויהיה קל יותר להסירו בפעם הבאה שייקרע הצינור…
   סרט הדבק הזה נקרא בשפת החבר’ה “איזולירבנד חבלה”. הוא משמש במופעים כשרוצים לקבע לריצפה/לקרקע חוטי חשמל שדורכים עליהם.

   אלדד 🙂

   • שלמה 13/07/2016 at 23:34 - Reply

    תודה על המענה המהיר
    כבר ניסיתי את “איזולירבנד חבלה”, לצערי, החזיק מעמד בקושי יומיים .. (בגין המשיכות של השואב עם הצינור)

    אני הולך לאמץ את הסופר 7 ונקווה לטוב.

    שוב, תודה

    • אלדד 14/07/2016 at 09:28 - Reply

     שלמה,
     ה”איזולירבנד חבלה” הוא בד”כ חזק מאוד. כנראה שאצלך המשיכות הן ממש אגרסיביות.
     נסה את הסופר7. קח בחשבון שהוא צריך כיום עד יממה להתקשות סופית.

     אלדד 🙂

 196. איילה 10/07/2016 at 11:46 - Reply

  היי,

  יש לי סדק במיכל הדחה גלוי של השירותים עשוי מחרס

  צפוייה לשפץ את כל הבית בעוד כחודשיים ותהיתי אם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לסתום באופן זמני עד להחלפה.

  קראתי פה על מרק אפוקסי והמליצו לי על סיליקון 7.

  אשמח להמלצתך מה יותר מתאים והאם בכלל יש סיכוי שזה ישרוד כמה חודשים עד להחלפה?

  תודה רבה!

  • אלדד 10/07/2016 at 21:01 - Reply

   איילה,
   שתי ההמלצות טובות, אם כי אני מעדיף את המרק אפוקסי – בתנאי שאת מורחת אותו מהצד הפנימי של האסלה, כי בצד הפנימי החרס מחוספס והמרק אפוקסי ייצמד הרבה יותר טוב (וגם לא יישאר לך סימן חיצוני על הניאגרה). אם תעשי מריחה טובה, על משטח נקי ויבש – אין סיבה שלא תחזיק מעמד אפילו שנים.

   אלדד 🙂

 197. שמואל חדד 22/06/2016 at 15:28 - Reply

  שלום
  בד תקרת הרכב השתחרר כולו. באיזה דבק ניתן להדביק בהנחה שהרכב מצוי בטמפרטורות גבוהות.

 198. טליה לוי 20/06/2016 at 18:29 - Reply

  היי אלדד, רציתי לדעת באיזה דבק ניתן להדביק פקקים של בקבוקים לפרספקס? או לדיקט עץ? מה יהיה יותר חזק מבחינת תחלופת מזג האוויר בירושלים.

  • אלדד 20/06/2016 at 19:48 - Reply

   טליה,
   דבק סיליקוני ממשפחת סופר7, סיקה וכד’.

   אלדד 🙂

 199. anat 19/06/2016 at 19:17 - Reply

  אלדד שלום,

  הזכוכית הפנימית של דלת המיקרוגל נפלה. היא מוקפת בגומי וצריכה להידבק על פח צבוע. האם דבק אפוקסי יכול לעזור?
  תודה רבה.
  ענת.

  • אלדד 19/06/2016 at 19:52 - Reply

   ענת,
   מנסיון שלי, הזכוכיות האלו אינן מודבקות, אלא מוצמדות בעסרת גומיות ותפסנים שמוברגים לדלת המיקרוגל.
   אבל דבק אפוקסי יכול לעזור…

   אלדד 🙂

 200. אביחי 14/06/2016 at 10:29 - Reply

  שלום אלדד
  אני רוצה לאטום סדק קטן בחיבור בין 2 פלסטיקים שקופים בקיר מיים מפלסטיק של המדיח כלים שלי.
  יש שם זרימת מיים בלחץ מסויים ובטמפרטורה של כ 50 מעלות (מעריך)
  למרות שיש לי ביטוח הטכנאי רוצא 700 ש”ח לחלק חדש
  ואשמח להמלצתך על דבק לפחות לנסות –
  כל הכבוד על מה שאתה עושה !

  אביחי

  • אלדד 14/06/2016 at 10:40 - Reply

   אביחי,
   הסיכוי היחיד שלך להדביק את הסדק, הוא ע”י המסת חוט ברזל קשיח לתוך הסדק, כך שיהווה שלד עליו יודבק טלאי עם דבק אפוקסי עמיד בחום. מאחר ולא ניתן לדעת בוודאות איזה אפוקסי מתאים לפלסטיק הזה, לא בטוח כמה זה יחזיק. אבל חוט הברזל הוא זה שייתן לו את החוזק.

   אלדד 🙂

 201. ארנון 05/06/2016 at 14:30 - Reply

  אוקי, תודה רבה אלדד 🙂
  איזה בעל מקצוע מתעסק בדברים כאלו?
  תודה.

  • אלדד 05/06/2016 at 20:29 - Reply

   ארנון,
   אני בספק אם יש מישהו כזה.
   הספק/יבואן של המקרר יעדיף למכור לך חלק חילוף במחיר הזוי מאשר שהוא או מישהו יתקן את זה…

   אלדד 🙂

 202. ארנון 05/06/2016 at 12:29 - Reply

  שלום אלעד,
  נשברה לי המסילה במקרר שמחזיקה את מגירת הגבינות (תא 0).
  צריך להדביק אותה ולוודא שהמגירה לא תפיל את המסילה המודבקת שוב.
  איזה דבק הכי טוב למטרה זו? אפוקסי?
  הלחות והקור במקרר לא יפגעו בכושר ההדבקה של הדבק?
  תודה ויום טוב!

  • אלדד 05/06/2016 at 12:31 - Reply

   ארנון,
   הדבר היחיד שיכול לעבוד – לקחת ברזל ולכופף אותו לשלד שיישב על מסילת הפלסטיק, ללבן אותו ולהמיס אותו לתוך הפלסטיק, ואז להדביק עליו עם דבק אפוקסי.
   רק דבק ללא חיזוק לא יחזיק מעמד יותר מכמה דקות.

   אלדד 🙂

   • ארנון 05/06/2016 at 12:48 - Reply

    תודה על התגובה המהירה, אלעד!
    זה רק במקרה שהתשובה היא אותה תשובה כמו לשמואל שמעלי? 🙂
    נשמע קצת יותר מסובך ממה שחשבתי.. מי עושה כאלה דברים?
    תודה!

    • אלדד 05/06/2016 at 13:10 - Reply

     ארנון,
     ראשית – השם זה אלדד.
     שנית – כן, זו אותה התשובה. תחשוב על בטון מזוין: הבטון עצמו הוא חזק מאוד, אבל ללא הברזל שבתוכו הוא יהיה פריך ויישבר בקלות. הברזל מקשר בין הבטון לבין עצמו ונותן לו את החוזק ואת הגמישות, וזהו גם תפקידו בהדבקה של דבק אפוקסי.

     אלדד 🙂

 203. שמואל 05/06/2016 at 09:01 - Reply

  אלדד בוקר טוב! נשברה לי המראה הצדדית של הרכב בצורה כזו שהחלק שעליו יושבת המראה נשבר אבל המראה שלמה. העניין זה שזו חתיכת פלסטיק בגודל של כ7 ס”מ שעליו מתחברת המראה עם ברגים. אתה חושב שיש דבר שאני יכול לחבר איתו את החתיכה הזו והוא יצליח להחזיק את כל המשקל של המראה?
  תודה !

  • אלדד 05/06/2016 at 10:30 - Reply

   שמואל,
   הדבר היחיד שיכול לעבוד – לקחת ברזל ולכופף אותו לשלד שיישב על קו השבר, ללבן אותו ולהמיס אותו לתוך הפלסטיק, ואז להדביק עליו עם דבק אפוקסי.
   רק דבק ללא חיזוק לא יחזיק מעמד יותר מכמה דקות.

   אלדד 🙂

 204. sarah 05/06/2016 at 09:00 - Reply

  היי,
  אשמח לדעת איזה דבק מתאים להדבקת כלי חרסינה שנשבר
  תודה!

  • אלדד 05/06/2016 at 10:23 - Reply

   שרה,
   דבק אפוקסי או סופר7 ודומיו.
   קחי בחשבון שיישאר לך קו גלוי לכל אורך ההדבקה.

   אלדד 🙂

   • sarah 06/06/2016 at 07:28 - Reply

    תודה רבה!!

 205. גיתית 02/06/2016 at 23:18 - Reply

  את כל המשטח, תודה רבה על העזרה!

 206. גיתית 02/06/2016 at 18:57 - Reply

  אלדד שלום,
  רציתי לדעת באיזה דבק אני צריכה להשתמש כדי להדביק זכוכית טריפלקס ללוח סנדווץ מצופה פורמייקה? (אפשר גם לוותר על ציפוי הפורמייקה אם צריך
  תודה,
  גיתית

  • אלדד 02/06/2016 at 22:16 - Reply

   גיתית,
   לא הבנתי למה משמשת ההדבקה? האם את מדביקה את כל משטח הזכוכית או רק את הקנט (ה”פרופיל”) שלו?
   בכל מקרה, הכי מתאים לדעתי זה דבק סיליקוני כדוגמת סופר7 ודומיו. אם את מדביקה את כל המשטח ולא רק את הקנט, אפשר אפילו סיליקון פשוט.

   אלדד 🙂

 207. אבי 01/06/2016 at 11:05 - Reply

  שלום וברכה אלדד
  רציתי לדעת איך אפשר להדביק אריחי שיש שהתפרקו מהבטון שמחזיק אותם . חזרה לבטון כדי שהיה חזק

  • אלדד 01/06/2016 at 22:54 - Reply

   אבי,
   הצורה הטובה ביותר היא ע”י חומר צמנטי המיועד להדבקת אריחים.
   יש מגוון חומרים כאלו ששכבה דקה ועדינה שלהם מדביקים את האריחים בצורה מצוינת.
   אפשרות פחות טובה, אבל גם תעבוד, זה ע”י סיליקון.

   אלדד 🙂

   • עמי 16/11/2016 at 09:13 - Reply

    אלדד שלום,
    יש לי גם את הבעיה הזו בחדר אמבטיה.
    שלושה אריחים התפרקו באופן פתאומי היום ושניים מהם נשברו.
    למזלי נשארו אריחים ספייר מהשיפוץ. השאלה אם אפשר להדביק את האריחים עם שכבה דקה של דבק אפוקסי רגיל על גבי המלט שנשאר מאחורי האריחים שנפלו?

    תודה

    • אלדד 16/11/2016 at 09:24 - Reply

     עמי,
     לא עם דבק אפוקסי, אלא עם סיליקון.

     אלדד 🙂

 208. יובל 29/05/2016 at 11:23 - Reply

  שלום אלדד.
  שתי שאלות לגבי דבקים:
  איזה דבק מומלץ להדלקת שלט עץ לדלת ברזל? הדלת היא חיצונית אז צריך הדבקה חזקה שתחזיק מעמד בכל מזג אוויר….
  ומה מומלץ להדלקת פלסטיק ישירות לקיר?
  תודה רבה, יובל

  • אלדד 29/05/2016 at 11:33 - Reply

   יובל,
   לשניהם מומלץ דבק סיליקוני.
   להדבקה החיצונית רצוי משהו חזק כדוגמת סופר7.
   להדבקה השניה קצת קשה לענות, כי לא ציינת לצורך מה ההדבקה ומהו העומס שהדבק צריך לסחוב, אבל יכול להיות שמספיק סיליקון רגיל.

   אלדד 🙂

 209. יורי 28/05/2016 at 21:28 - Reply

  שלום.
  יש לי מכונית מרוץ מהירה שהגלגל שלה נשבר. ניסיתי עם אפוקסי ושוב נשבר.
  האם השתלת שלד וריתוך על ידי המסת פלסטיק באצטון תעזור?

  • אלדד 29/05/2016 at 11:30 - Reply

   יורי,
   השתלת שלד לתוך הפלסטיק יכולה בהחלט לעזור, יחד עם דבק אפוקסי חזק.
   האצטון לא מזיז לפלסטיק, פלסטיק צריך חום.

   אלדד 🙂

  • אלדד 29/05/2016 at 11:31 - Reply

   יורי,
   השתלת שלד לתוך הפלסטיק, יחד עם דבק אפוקסי – בהחלט יכולה לעזור.
   אצטון לא ממש מזיז לפלסטיק, הוא ממיס רק את השכבה החיצונית שלו, במקרה הטוב.

   אלדד 🙂

 210. Miri 27/05/2016 at 09:54 - Reply

  אלדד שלום
  יש לי שתי שאלות
  האחת קניתי שלט שם לילד לתלות על הקיר והוא נשבר לחתיכות
  מן הסתם הוא עשוי בתוכו סיבית
  כיצד ניתן יהיה להדביק את חלקי הסיבית שנשברו האחת לשניה ?
  האם ניתן באמצעות דבק חם ?
  הדבק צריך להחזיק מאחר ואמור להיתלות גם על הקיר

  כמו כן קניתי שלט לאמבטיה ורציתי להדביק לקיר הקרמיקה
  ניסיתי באמצעות דבק דו צדדי והתרסק
  מעדיפה שלא לקדוח בקרמיקה

  תודה ושבת שלום
  מירי

  • אלדד 27/05/2016 at 16:18 - Reply

   מירי,
   את השלט מסיבית ניתן להדביק עם אפוקסי.
   את השלט באמבטיה עם סיליקון.

   אלדד 🙂

 211. מירי 24/05/2016 at 11:21 - Reply

  אלדד שלום
  יפה לראות את הענות שלך והרצון לעזור!!
  יש לי שאלה- בניתי עיטור יפה מגבס אני רוצה להדביק אותו לקיר, באיזה דבק את ממליץ להשתמש?
  תודה מירי

  • אלדד 24/05/2016 at 12:50 - Reply

   מירי,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂
   בהנחה שהעיטור לא גדול ושוקל כמה מאות בודדות של גרמים, אני ממליץ להשתמש בסיליקון.

   אלדד 🙂

 212. Haim Tirosh 20/05/2016 at 00:21 - Reply

  רב תודות אלדד
  אפשר גם עם סופר 7?

  • אלדד 20/05/2016 at 02:36 - Reply

   חיים,
   כן, אפשרי, אם כי לדעתי הוא פחות מוצלח להדבקה המסוימת הזו.

   אלדד 🙂

   • רובין אבי 20/05/2016 at 16:28 - Reply

    יש לי קירוי לבריכת שחיה מחומר מתנפח,לאחרונה נוצר לי חור ויש לי דליפת אוויר קלה,(כמו תקר בצמיג של מכונית,) אני מחפש דבק שאפשר באמצעותו ניתן לסתום את החור בזמן שהקירוי מנופח והאוויר יוצא קלות,ניסיתי דבקים דמויי פלסטלינה,לא כל כך מצליח (זה סוגר לכמה שניות,כאשר אני עדין לוחץ, וכשאני עוזב מתפרץ אוויר ,
    ,דרך חור שהאוויר יוצר לעצמו בחומר הדביק שואל אם יש למישהו פיתרון יצירתי למצב הזה ,

    • אלדד 20/05/2016 at 21:35 - Reply

     אבי,
     גש למתקן פנצ’רים ובקש ממנו טלאי או שניים המשמשים לתיקון פנימיות וקצת דבק תואם.
     יהיה לך קצת קשה לאתר את זה, כי כבר לא מתקנים פנימיות אלא מחליפים אותן (מה גם שרוב הצמיגים הם חסרי פנימיות).
     זה הדבר היחיד שיכול לעבוד.

     אלדד 🙂

 213. Haim Tirosh 19/05/2016 at 00:16 - Reply

  שלום אלדד,
  ממש נהניתי בקריאת כל !!! השאלות והתשובות והחכמתי
  אשתי אוהבת לשתות קפה מספל קטן מקרמיקה שקנינו באיטליה ואתמול תוך כדי ניקוי התפרקה ידית האחיזה מהספל
  אשמח אם תמליץ על דבק חזק
  תודה והלוואי שתמשיך עם האתר הנפלא שלך
  חיים

  • אלדד 19/05/2016 at 00:37 - Reply

   חיים,
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂 אני שמח שאהבת את האתר 🙂
   לשאלתך, רק דבק אפוקסי יכול להחזיק שם, קח בחשבון שלא לאורך זמן, והוא ישאיר סימנים לכל אורך קו ההדבקה.

   אלדד 🙂

 214. יוסי 04/05/2016 at 14:27 - Reply

  שלום רב
  אני מתחיל בקרוב לבנות אותיות תלת מימד
  מדובר בהדבקה של פסים מפיויסי מוקצף או פרספקס
  למשטח פרספקס בצורה של האות
  אצלנו השתמשו בהרבה בקבוקונים של דבק מהיר
  R21 GE-2
  ומרססים במאיץ בספרי
  ACT200
  מאד מסורבל ויקר
  האם יש משהו יותר מוצלח ?
  תודה רבה מראש
  יוסי

  • אלדד 04/05/2016 at 22:58 - Reply

   יוסי,
   אני אישית לא מכיר את המוצרים שפירטת.
   אני חושב שדבק סיליקוני דוגמת סופר7, P50, סיקה וכד’ יהיה מעולה למשימה. כל שפופרת מכילה כמות גדולה של דבק, משהו כמו שליש ליטר.

   אלדד 🙂

 215. Shira 01/05/2016 at 21:33 - Reply

  היי זה קצת מוזר אבל אני צריכה להדביק לקיר חתיכת פלסטיק/גומי קטנה שלא יהיה דבר שישאיר סימן על הקיר ויהיה ניתן להוריד אותה בקלות אבל חזקה שתוכל לשאת דברים
  יש דבק מתאים?
  תודה:)

  • אלדד 01/05/2016 at 21:45 - Reply

   שירה,
   מה שאת מחפשת לא קיים.
   כדי שהדבק לא ישאיר סימן ויירד בקלות, הוא צריך להיות חלש, ממש חלשלוש. אבל אז לא יהיה לו כח להידבק לקיר. וכדי שיוכל לשאת עומס, הוא צריך להיות חזק, אבל אז הוא לא יירד בקלות.
   אני חושב שקלטת את הענין…

   אלדד 🙂

 216. תמיר 19/04/2016 at 08:27 - Reply

  היי אלדד תודה רבה על המשוב.
  יש לי סיליקון RTV ומוצר העונה לשם קוויק סיל פלוס האם אחד מהם יכול לעזור לי?
  אם לא , ארכוש את הסופר 7 טק או שאעשה עם אפוקסי שגם יש לי זמין.

  תודה,
  תמיר

  • אלדד 19/04/2016 at 09:20 - Reply

   תמיר,
   סיליקון RTV רגיל אולי לא יהיה מספיק חזק לסחוב עליו גם מגבות לחות. נסה בנקודה מסוימת ותחליט. תן לו להתייבש לפחות יממה לפני שאתה תולה עליו משהו.
   לגבי הקוויק סיל פלוס – ראה מה מה תכונות המוצר הרשומות על האריזה.

   אלדד 🙂

 217. תמיר 18/04/2016 at 23:12 - Reply

  היי אלדד,
  יישר כוחך על העזרה הרבה,
  ברצוני לשאול,בעניין דוגמאות עץ עדינות(אך עבות-3 ס’מ) משהו בסגנון של אותיות
  אני רוצה להדביק אותן על קיר אך לא רוצה לקדוח בעץ (גם כדי שלא יראו את הבורג וגם כאמור,העץ עדין ועלול להיהרס) השאלה היא עם איזה דבק אתה ממליץ להשתמש?כמו כן אם ארצה לצבוע את החדר אחרי כמה שנים האם אוכל להסיר את הסיליקון עם סכין יפנית בלי להרוס את העץ?
  אציין שאני מחבר לעץ מתלים קטנים לתליית בגדים/מגבות, כך שהעץ זקוק לקצת שרירים.. (:

  תמיר.

  • אלדד 18/04/2016 at 23:43 - Reply

   תמיר,
   אתה יכול להדביק עם דבק סופר7-טק (הגרסה המהירה של סופר7) או עם דבק אפוקסי.
   לגבי השאריות בזמן ההסרה – אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אם אתה דורש דבק חזק שיחזיק גם עומס של בגדים, מגבות וכד’ (מגבת רטובה שוקלת ממש לא מעט), אז זה אומר שיש לו יכולת הדבקה גבוהה. וזה אומר שכשתנסה להסיר את הדבק, חלקים ממנו יישארו דבוקים – או לעץ או לקיר, ורוב הסיכויים שהסרתו תתלוש יחד איתו גם את אותם חלקים…
   מקוה שעניתי לך.

   אלדד 🙂

 218. יורי 16/04/2016 at 14:49 - Reply

  שלום אלדד,
  תוכל ליעץ לי עם איזה דבק כדאי להדביק מספר דירה העשוי ממתכת כלשהיא, לדלת רב בריח (מהסוג החדש, לדעתי הציפוי של הדלת הוא גם מתכתי).

  תודה.

  • אלדד 16/04/2016 at 15:55 - Reply

   יורי,
   דבק אפוקסי או סיליקוני כדוגמת סופר 7.

   אלדד 🙂

 219. Yair Aharon 15/04/2016 at 11:10 - Reply

  כיצד הכי טוב להדביק זכוכית שיושבת במסילת עץ
  דלת של ארון וטרינה

  • אלדד 15/04/2016 at 15:56 - Reply

   יאיר,
   הכי טוב דבק אפוקסי, אפשר גם דבק סופר7 או שומה. קח בחשבון שאם הוא מחזיק עומס, יש מצב שהוא לא ישרוד לאורך זמן, כי האפוקסי לא מתחבר טוב במיוחד עם זכוכית, אבל זה יותר מכל דבק אחר, כי הוא נשאר קשיח מאוד לאחרר הייבוש ויחזיק את הזכוכית במקומה.

   אלדד 🙂

 220. אבי 05/04/2016 at 23:49 - Reply

  היי אלדד
  אני עברתי על התגובות וראיתי שאתה לא מעלה אף פעם פתרון של סיקהפלקס האם יש לכך סיבה מיוחדת?

  • אלדד 06/04/2016 at 10:54 - Reply

   אבי,
   לא, אין סיבה מיוחדת.
   רוב הצרכים של אנשים בעניני איטום והדבקה הם פשוטים ולא דורשים חומרים ברמה גבוהה כל כך, שמחירם בהתאם.
   נראה לי קצת מיותר להמליץ לאנשים לקנות שפופרת איטום ב-50-70 ש”ח כששפופרת ב-10-20 ש”ח יכולה לעשות את אותה עבודה, שוב – לצרכים שלהם.

   אלדד 🙂

 221. Rotem Hendelman 04/04/2016 at 18:01 - Reply

  היי אלדד,
  העברתי כבל מאריך רב שקע למטבח והמיקום היחיד שמתאים לקיבוע הוא על הקרמיקה… מכיוון שמדובר בדירה שכורה, אני לא מעוניין בקדיחות אלא בפתרון יותר פשוט כמו הדבקה (גם וואקום זה אופציה, אם כי פחות טובה מבחינתי מכיוון שלרוב זה נוטה להשתחרר).
  השאלה שלי היא – איזה דבק מומלץ להדבקה על קרמיקה? עדיפות לכזה שלא משאיר צלקת ושיהיה אפשר לקרצף אותו מהקרמיקה יחסית בקלות אם בבוא מן הימים ארצה להוציא אותו משם
  האם לדעתך דבק חם יתאים למשימה?

  תודה רבה וכל הכבוד על ההיענות והזמן שאתה מקדיש לכולם במתן מענה מקצועי וענייני,
  רותם

  • אלדד 04/04/2016 at 21:02 - Reply

   רותם,
   לדעתי הדבק שהכי יתאים הוא סופר7, P50 וכד’ ממשפחה זו. זהו דבק על בסיס סיליקוני – חזק מצד אחד, ואפשר לנקות את השאריות שלו מהקרמיקה מצד שני. קח בחשבון שהניקוי לא יהיה קל, אבל הרוב יירד בסופו של דבר (אולי למעט בחריצים שבין הקרמיקות).
   תודה על המחמאות והפרגון 🙂

   אלדד 🙂

 222. Nili Segal 02/04/2016 at 15:45 - Reply

  שלום אלדד,
  איזה דבק מתאים להדבקת צלחת קרמיקה? בתודה
  נילי

  • אלדד 02/04/2016 at 15:50 - Reply

   נילי,
   דבק אפוקסי. קחי בחשבון שהוא ישאיר “צלקת” של קו ההדבקה.

   אלדד 🙂

 223. בני 18/03/2016 at 16:54 - Reply

  שלום אלדד,
  איזה דבק מתאים להדביק גומי למתכת?
  איזה דבק מתאים להדביק גומי לפלסטיק?
  תודה

  • אלדד 18/03/2016 at 21:20 - Reply

   בני,
   גומי למתכת – הדבק הכי מתאים יהיה ממשפחת הסופר7, דבק חזק על בסיס אקרילי.
   גומי לפלסטיק – יכול להתאים גם סופר7 וגם אפוקסי, תלוי מאוד בסוג הפלסטיק והגומי. לא ניתן לדעת מראש, כי יש אפוקסי שמתחבר טוב לגומי ופלסטיק ויש שלא.

   אלדד 🙂

 224. אופיר 13/03/2016 at 20:57 - Reply

  הי אלדד רציתי לשאול איזה דבק יכול להתאים לחולצה מבד כותנה שלא ייפול במשך היום??

  • אלדד 14/03/2016 at 00:37 - Reply

   אופיר,
   חולצה תופרים, לא מדביקים.
   ומה ז”א “שלא ייפול במשך היום”? מה ומאיפה אמור ליפול משהו?

   אלדד 🙂

   • tuphr 14/03/2016 at 11:00 - Reply

    התכוונתי להדביק משהו מעל החולצה, כלומר שאלתי היא איזה דבק יתאים להדביק משהו מעל החולצה שלא ייפול במשך היום ושיהיה ניתן להסרה ושלא יותיר סימן על הבגד
    תודה רבה , אופיר .

    • אלדד 14/03/2016 at 11:39 - Reply

     אופיר,
     אתה מחפש דבק שגם ידביק, גם יהיה ניתן להסרה, וגם לא ישאיר סימן. אני לא מכיר דבק כזה :).
     נסה אולי דבק של מדבקות/סטיקרים – כמו של מדבקות ליום הזכרון, מדבקות שם זמניות וכד’. אין לי מושג איפה קונים כזה.

     אלדד 🙂

 225. יוסי סורוז'ון 13/03/2016 at 09:18 - Reply

  שלום לך
  בהמשך לשאלתי על איזה סוג צבע אתה ממליץ לגיוון האפוקסי
  אבקתי או צבע על בסיס כל שהו ?

  • אלדד 13/03/2016 at 09:58 - Reply

   יוסי,
   אף פעם לא ניסיתי לצבוע על אפוקסי, אז אני לא יודע איך זה ייראה. באינטואיציה שלי, הצבע לא ישרוד ארוכות. אם תוכל לערבב טיפת אבקה לתוך האפוקסי תוך כדי הערבוב שלו – זה נראה לי עדיף.

   אלדד 🙂

 226. יוסי סורוז'ון 11/03/2016 at 19:05 - Reply

  שלום
  עם איזה אפוקסי צבעוני ניתן לתקן פגיעה קלה בקרמיקה

  • אלדד 11/03/2016 at 19:47 - Reply

   יוסי,
   כל אפוקסי יהיה טוב למשימה. לגבי הצבע – יש כל מיני גוונים ולא ניתן לדעת מה יהיה הגוון הסופי לאחר הייבוש. נסה על משטח דומה וראה איזה צבע מתקבל.

   אלדד 🙂

 227. מיקה 10/03/2016 at 14:57 - Reply

  שלום
  (איזה דבק יכול להדביק זכוכית לשיש (נוצר רווח קטן בין השיש לעמוד זכוכית
  תודה רבה.

  • אלדד 10/03/2016 at 18:47 - Reply

   מיקה,
   שאלה טובה…
   ממה שתיארת קשה להבין איך בדיוק הזכוכית והשיש מתחברים. בהנחה שהזכוכית מונחת על השיש ונשארת במקומה מעצם כובד משקלה, הייתי ממליץ על דבק סיליקוני ממשפחת הסופר7, P50 וכאלה.

   אלדד 🙂

 228. Eli 10/03/2016 at 00:25 - Reply

  מעולה תודה.

 229. Eli 09/03/2016 at 20:56 - Reply
 230. Eli 09/03/2016 at 20:32 - Reply

  שלום אלדד, קודם כל רספקט על הנכונות והעזרה שלך לפונים.
  יש לי ברכב (מאזדה 3) משהו שנראה כמו סדק קטן או בדרך להיות סדק במיכל עיבוי (פלסטיק) של מע’ הקירור בחלק העליון של המיכל ואין משם נזילה כמה שאני רואה, הייתי רוצה לחזק/לאטום את המקום עם דבק ואיזה טלאי גם אולי, האם מרק אפוקסי הכי מומלץ או משהו אחר אולי? אנסה לצרף תמונה שתעזור בזיהוי סוג הפלסטיק, תודה אלי

  file:///C:/Users/EliE/Desktop/20160206_115703.jpg

  • אלדד 09/03/2016 at 23:55 - Reply

   אלי,
   תודה על הפרגון 🙂
   קשה לזהות את סוג הפלסטיק מהתמונה, אבל מהמעט שהצלחתי לראות, מרק אפוקסי אכן יהיה יעיל.
   נזה לרכוש כזה שמתאים במיוחד לפלסטיק ולא את המרק המיועד למגוון רחב של יישומים.

   אלדד 🙂

 231. guy 09/03/2016 at 12:34 - Reply

  היא אלדד תודה על התשובה המהירה,
  המחשבה הייתה ליצור מעיין שכבת מגן שיהיה יותר קל לנקות אותה מבוץ וכולי’ לאחר גשם
  וגם שתהיה אחידות בגובה של הדבק ולא שיהיו גבהים שונים כמו בסיליקון שפתאום יש יותר דבק ופתאום פחות( במיוחד שכל ילד יש לא את עוצמת ההדבקה שלו…)

  • אלדד 09/03/2016 at 16:32 - Reply

   גיא,
   הדבק אמור להחזיק את כל הצדפים במקומן בשטיפה עם זרם חזק של מים. לגבי הגובה האחיד של המשטח – זה כבר ענין עיצובי.

   אלדד 🙂

 232. guy 08/03/2016 at 10:57 - Reply

  שלום אלדד,
  יש לנו בגינה שוחת ביוב עם מכסה פלסטיק שחור
  רצינו לעשות פעילות עם הילדים ולהדביק צדפים על המכסה, לשם כך אנחנו רוצים דבק נוזלי שנוכל להוסיף אותו על הצדפים לאחר הסידור.
  חשבנו על דבק פלסטי, האם הוא עמיד לפגעי מזג אוויר לאחר יבוש מלא?

  • אלדד 08/03/2016 at 21:04 - Reply

   גיא,
   דבק פלסטי לא יחזיק לכם אפילו דקה וחצי…
   את הצדפים עצמם תוכל להדביק לפלסטיק של השוחה עם דבק סיליקוני ממשפחת הסופר7, P50 ודומיהם. לא הבנתי מדוע יש צורך ליצוק דבק על הצדפים לאחר הדבקתם.

   אלדד 🙂

 233. RAMI 03/03/2016 at 23:41 - Reply

  תודה רבה!!

 234. RAMI 03/03/2016 at 23:25 - Reply

  הזכוכית צריכה להיות מודבקת כי הפנים של הדופן לכיוון הסלון וכל המטבח שלה זכוכית קליר לבן\
  וזה לא יפה שרואים את הדופן ללא ציפוי זכוכית

  • אלדד 03/03/2016 at 23:33 - Reply

   רמי,
   ז”א אתה רוצה להדביק את הזכוכית לדופן כמו פלטה על פלטה.
   קח בחשבון שאם הזכוכית שקופה, גם אם תשתמש בדבק שקוף, עדיין יראו אותו.
   ההמלצה שלי היא להשתמש בדבק שציינתי, ע”י “יציקת” נקודות הדבקה בקוטר 1-1.5 ס”מ במרחק של כ-12-15 ס”מ אחת מהשניה.
   כל נקודת הדבקה היא בעצם יציקת כמות קטנה של דבק – בערך כמו שיוצקים עוגיות לתבנית אפיה בעזרת מכשיר לחיצה 🙂
   יש להצמיד את הזכוכית לדופן כדי שהדבק יימחץ ביניהן – בעדינות, ובהפעלת לחץ מתון על שטח גדול ככל האפשר (הגדלת השטח עליו מופעל הכוח) – כדי שהזכוכית לא תישבר.

   אלדד 🙂

 235. RAMI 03/03/2016 at 22:26 - Reply

  היי
  יש לי פלטת זכוכית לא מחוסמת שאני צריך להדביק לדופן הארון של המטבח
  הדופן מ MDF
  באיזה דבק להשתמש ואיך להשתמש?
  תודה

  • אלדד 03/03/2016 at 23:10 - Reply

   רמי,
   לא הבנתי איך הזכוכית מודבקת לדופן – האם משטח אל משטח, או בניצב? גם לא הבנתי מה מטרת ההדבקה ואלו עומסים יפעלו עליה.
   בגדול, דבק סיליקוני אמור לעשות את העבודה, משהו בסגנון סופר7, P50 וכד’.

   אלדד 🙂

 236. רועי 29/02/2016 at 08:14 - Reply

  ב”ה

  תודה רבה על התגובה המהירה! זה ממש לא מובן מאליו..
  קראתי על דבק בשם bison,e7000 ועוד דבקים שממסים את הפלסטיק ויוצרים איחוי מחדש לאותו חלק..
  הם עדיפים על אפוקסי? או שהוא הכי חזק בתחום?

  תודה!

  • אלדד 29/02/2016 at 08:25 - Reply

   רועי,
   בבקשה 🙂
   קשה לומר מראש איך כל דבק מתחבר לאיזה חומר בלי לנסות, כי לכל דבק יש תכונות שונות, והוא יכול לעבוד מצוין עם חומר אחד וגרוע עם חומר אחר.
   ומאחר ואני לא יודע מה החומר שאתה מנסה להדביק, אז קשה לי לומר בוודאות.
   מה שכן, הדברים שציינת הם מצוינים, ולי אישית יש נסיון מעולה עם הדבק E7000.

   אלדד 🙂

 237. רועי 28/02/2016 at 17:51 - Reply

  ב”ה

  שלום,
  רציתי לשאול, יש לי רכב שהכפתור של המזגן(הבורר מצבים) נשבר לי ( גם לאחר שהחלפתי אותם) כנראה שזה איזה חלק חלש ברכב.
  ברצוני להדביק את הכפתור (גם להחזיק אותו) או להדביק אותו לחלק של המזגן שאותו הכפתור מסובב.
  הנק’ היא שהמשטח פנים של החלק שנתפס ע”י הכפתור ממש קטן וסיבוב הכפתור מפעיל עליו לחץ גדול.
  ניסיתי עם
  דבק 3 שניות שנשבר ברגע..

  תודה רבה רועי.

  • אלדד 28/02/2016 at 18:01 - Reply

   רועי,
   הסיכוי היחיד שלך הוא עם דבק אפוקסי איכותי. חשוב שמשטח ההדבקה יהיה נקי מכל לכלוך (משני צדדיו).
   הייתי הולך על האריזה המשחתית (2 שפופרות) ולא הנוזלית (מזרק כפול).
   קח בחשבון שעל הכפתור המסכן הזה פועל מומנט רציני… וזו גם הסיבה שהוא נשבר. ולכן לא בטוח שהאפוקסי יהיה מזור ורפואה 🙂

   אלדד 🙂

 238. מיה 23/02/2016 at 16:06 - Reply

  שלום אלדד,
  הכנתי שלט לבית מזכוכית בגודל 15 על 15 סמ ובעובי של בין 3 ל6 ממ(כי בחלק מהמקומות מותכת בזכוכית עוד זכוכית המקורית). רציתי לשאול עם מה היית ממליץ להדביק את השלט לקיר בטון חיצוני? המליצו לי על דבק סיליקון האם אתה גם חושב כך? ואם כן כמה זמן הוא צריך להתייבש והאם צריך להחזיק את השלט צמוד לקיר בכל זמן הייבוש? תודה מראש! מיה

  • אלדד 23/02/2016 at 16:23 - Reply

   מיה,
   אני בגדול ממליץ על אותו דבק.
   ייבוש סופי שלו לוקח כמה שעות טובות, ולפחות בהתחלה (אני מניח משהו כמו שעה-שעתיים) את צריכה להצמיד את המשטחים המודבקים.

   אלדד 🙂

   • מיה 23/02/2016 at 16:31 - Reply

    וואו איזו תגובה מהירה!! קודם כל ממש תודה!! דבר נוסף- האם יש לך רעיון כיצד להצמיד את המשטחים המודבקים מבלי פיזית לעמוד שעתיים ולדחוף את השלט לכיוון הקיר? חשבתי אולי על מסקינג טייפ אבל תהיתי אם
    ?יש לך רעיון יותר מוצלח
    שוב המון תודה!
    מיה 🙂

    • אלדד 23/02/2016 at 16:46 - Reply

     מיה,
     בכיף 🙂 תודה 🙂
     מסקינג טייפ ממש לא יעזור כאן…
     אולי להניח על השלט איזה קרש ארוך, שבשני הקצוות שלו יהיו מלחצות שמצמידות אותו לדלת (ולא ניתן יהיה לסגור אותה במשך זמן ההמתנה).
     או – אותו קרש כנ”ל קצר, שבשני הקצוות שלו יש פטמות ואקום, שמוצמדות היטב לדלת, והקרש קשור אליהן עם חוט ברזל.
     אני צריך לראות בעיניים, אבל נסי לחשוב עם קצת יצירתיות ואני מאמין שתמצאי פתרון.
     או שתקחי דבק סופר7 הייטק, זה שמתקשה בשניות – גם אפשרות.

     אלדד 🙂

 239. hagar 21/02/2016 at 12:14 - Reply

  הי אלדד,
  אני מעוניינת לחבר אותיות מברזל (בעובי של 1/2 ס”מ)לקיר בטון. הקיר מהווה שלט בפינת זכרון (בשטח פתוח)
  מה הדבק המתאים והחזק ביותר שיוכל לתת לי מענה להדבקת האותיות?
  תודה רבה!
  הגר

  • אלדד 21/02/2016 at 14:30 - Reply

   הגר,
   דבק סיליקוני ממשפחת הסופר7, P50, דבק מונטאז’ ודומיהם.

   אלדד 🙂

 240. lior ha 06/02/2016 at 20:26 - Reply

  היי אלדד,
  אני מעוניינת לרכוש מוט לתלייה בוואקום למטרת תליית מגבות, אבל להסב אותו לתלייה במטבח.
  1. איזה דבק מתאים לחבר בין הגומי של הוואקום לבין קרמיקה?
  2. הדבק אמור להחזיק יחסית עומס רב (כלי מטבח/תבלינים)

  תודה רבה רבה!
  כל הכבוד לך על הסבלנות 🙂

  • אלדד 06/02/2016 at 20:40 - Reply

   ליאור,
   תודה על המחמאות 🙂
   למה שלא תסבי אותו לשימוש במטבח עם פטמת הוואקום? אין לך משטח חלק שהוא יוכל להיצמד אליו?
   הדבק הכי מתאים הוא דבק סיליקוני כדוגמת סופר7, P50 ודומיהם.

   אלדד 🙂

 241. יהודה 24/01/2016 at 21:46 - Reply

  אלדד
  רעיון מענין. יש לי פאן רגיל של 1.5 קילוואט . אחפש ברשת מה ניתן לעשות בכיוון הזה.
  תודה על הרעיונות הטובים
  יהודה

 242. גלית 23/01/2016 at 16:17 - Reply

  היי אלדד,
  יש לי מכסה לסיר חרס שנשבר לשלושה חלקים.
  איזה דבק מתאים מבחינת עמידות בחום וחוסר רעילות?
  תודה רבה,
  גלית

  • אלדד 23/01/2016 at 16:36 - Reply

   גלית,
   דבק אפוקסי ידביק אותו בלי בעיה והוא עמיד בחום של 150-200 מעלות. את מדביקה את המכסה, ואין לו מגע ישיר עם האוכל, אבל קחי בחשבון שלמרות שעקרונית הוא לא רעיל, אין מישהו או משהו שיחתום לך על זה.

   אלדד 🙂

 243. יהודה 22/01/2016 at 23:22 - Reply

  אלדד
  תודה על הרעיון המענין של זגגי רכב. כמובן שאנסה.

  יתכן שהבעיה הבאה תהיה למצוא פוליקרבונט מספיק דק כדי שניתן יהיה לכופפו מעט כך שיתאים לקימור של הכיפה השקופה בגג. ראיתי שעובי לוחות פלסן מתחיל ב 4 מ”מ, שאינטואיטייבית נראה לי שיהיה קשה לכופף.

  תודה

  יהודה

  • אלדד 23/01/2016 at 16:38 - Reply

   יהודה,
   אם יש לך פאן (נקרא גם Blower או Hot Air Gun) מקצועי, אתה יכול לכופף גם 6 מ”מ בלי הרבה בעיה.

   אלדד 🙂

 244. יהודה 21/01/2016 at 14:24 - Reply

  שלום
  נוצר חור של כ 10* 10 ס”מ בכיפה שקופה שהיא חלק מהגג כתוצאה מפגיעת אבן ברד . הכיפה עשויה מפוליקרבונט. בכוונתי להדביק טלאי פלסטיק שנגזר מתוך מכסה של אריזה חד פעמית. (פוליפרופילן? ) . הדבק בין הטלאי ובין והיקף החור צריך לעמוד בשמש, ובגשם אבל נראה לי שהעומס המיכני קטן.

  מה הדבק המתאים?

  תודה יהודה

  • אלדד 22/01/2016 at 12:05 - Reply

   יהודה,
   אני ממליץ לך להדביק חתיכה של פוליקרבונט ולא משהו אחר שהוא אומנם פלסטיק, אבל חומר אחר, חוזק אחר והכל שונה.
   תוכל למצוא פוליקרבונט אצל זגגי רכב שמתעסקים עם חלונות ממוגני ירי/אבנים (הם עשויים בעיקר מפוליקרבונט). הוא בכיף ייתן לך חתיכה שהוא לא צריך.
   ואז אתה יכול להשתמש בדבק אפוקסי איכותי או בסופר7 ודומיו.

   אלדד 🙂

 245. Shlomi aivas 19/01/2016 at 21:56 - Reply

  שלום אלדד,
  ברשותי אופנוע שטח שעובד על סלד גבוה מה שאומר שהוא חם מאוד ואני רוצה להדביק באיזור של המנוע מגן שהוא גם מסוג של מתכת כלשהי. באיזה דבק עליי להשתמש?
  תודה רבה.

  • אלדד 20/01/2016 at 09:39 - Reply

   שלומי,
   דבק אפוקסי עמיד בטמפרטורות של כ-150-200 מעלות בלי בעיה.
   הבעיה היא לא החום, אלא הרעידות העצומות שהאופנוע עובר במהלך רכיבה.
   כדי להתגבר על הבעיה הזו, רצוי לייצר שלד מתכתי של שתי וערב שיוטמע בתוך הדבק ויודבק לאותו חלק שאתה מדביק, והוא זה שייתן את החוזק.

   אלדד 🙂

 246. נגה מלכא 19/01/2016 at 15:14 - Reply

  שלום אלדד
  אני רוצה לחבר פלסטיק לגומי
  אם איזה דבר אני יכולה לעשות את זה? ואם אין דבק כזה אתה מכיר אולי דרך לעשות את זה?
  תודה רבה
  נגה

  • אלדד 20/01/2016 at 09:36 - Reply

   נגה,
   קצת קשה לענות על זה מבלי לראות את שני החומרים בעיניים.
   עוד שאלה שצריכה להישאל – האם לאחר ההדבקה היא צריכה להיות גמישה. רוב הדבקים נשארים קשיחים מאוד לאחר הייבוש הסופי.
   הדבק שהכי קרוב לעשות את העבודה הוא דבק סיליקוני מסוג סופר7 או דומה.

   אלדד 🙂

 247. אסיה 18/01/2016 at 11:05 - Reply

  הי אלדר
  אני רוצה לשבץ פלטות זכוכית בדלת ישנה,כדי להפוך את הדלת לשולחן
  הזכוכית אמורה לאשר את משטח ולעשות אותו ישר
  אני מחפשת דבק או סוג של רובה שיחבר לי זכוכית לעץ וימלא את החריצים ולא תשבר או תתקלף עם הזמן
  תודה רבה

  • אלדד 18/01/2016 at 15:42 - Reply

   אסיה,
   אני לא בטוח שהבנתי לגמרי מה רוצה, אבל אני מניח שדבק סופר7 יעשה את העבודה.
   אגב, אם את צריכה משהו שקוף, זה עלול להיות בעייתי, כי השקיפות שלו היא לא 100%, אבל קרובה.

   אלדד 🙂

   • אסיה 18/01/2016 at 19:38 - Reply

    ?אפשר אולי לערבב את הדבק סופר 7 עם נסורת
    תודה רבה

    • אלדד 18/01/2016 at 19:54 - Reply

     אסיה,
     לא, מה פתאום, את משנה את כל תכונות הדבק.

     אלדד 🙂

 248. f 05/01/2016 at 18:20 - Reply

  אלדר שלום רב

  מה סוג הדבק המתאים להדבקת ריבוד של אוטו העשוי מבד … הבד של הדלתות באוטו התפרק

  אני חושב שצריך להדביק בד עם פלסטיק

  תודה רבה

  • אלדד 05/01/2016 at 18:24 - Reply

   דבק מגע הוא הכי מתאים להדבקת בד עם פלסטיק.

   אלדד 🙂

 249. מנשה חי 05/01/2016 at 17:24 - Reply

  שאלה קרטר סדוק איזה דבק מתאים

  • אלדד 18/01/2016 at 19:57 - Reply

   מנשה,
   אני מניח שאתה מדבר על עוקת שמן של מנוע רכב.
   רק מרק אפוקסי איכותי המיועד למתכות – אחרי שהמקום יבש לגמרי, ללא טיפת שמן, לכלוך או אבק.

   נ.ב.: מתנצל על העיכוב בתגובה, התגובה שלך משום מה אובחנה כתגובת זבל.

   אלדד 🙂

 250. נתנאל שטול 05/01/2016 at 13:21 - Reply

  שלום לך
  אני עושה המצאה במסגרת הביה”ס ואני צריך סוג של דבק שאם אני ידביק איתו חוד של עפרון מכני טחון וזה יחזק את החוד ולא יפריע לכתיבה שלו

  • אלדד 05/01/2016 at 13:41 - Reply

   נתנאל,
   אני לא מכיר שום דבק שיכול לעשות את זה, ולהערכתי, מה שאתה מבקש לא אפשרי, כי:
   אם אני מעונין לכתוב – אני צריך עופרת פחם, ואם אני מעונין שזה יהיה קשור ומוצק וישמור על מבנה מסוים (נניח של חוד) – אני צריך דבק. ולכן, צריך לשחק עם המינון של הדבק ועופרת הפחם – ככל שיהיה יותר פחם זה יכתוב יותר טוב, אבל לא יישאר במבנה שאני רוצה, והפוך.
   באיזה שהוא שלב, אם יהיה יותר מדי דבק, הכתיבה תהיה לא רציפה, אם בכלל תתרחש.
   אין לי מושג מה ההמצאה שלך, אבל העפרון עצמו כבר מיישם אותה (יש בו מינון נכון של עופרת פחם ודבק שמחזיק אותו בצורה חוד) – אז מה בדיוק יש לך להמצאה שלך לתרום בענין?

   אלדד 🙂

 251. danny 29/12/2015 at 10:14 - Reply

  תודה רבה

 252. danny 28/12/2015 at 10:17 - Reply

  רצועות סיליקון

  • אלדד 28/12/2015 at 14:41 - Reply

   דני,
   האמת, רק דבק תעשייתי המשמש בתהליך הייצור של רצועות כאלה, יוכל למשימה.
   דבק אפוקסי לא מתחבר טוב לסיליקון, דבק 3 שניות נשאר קשיח וייקרע תוך הפעלת עומס הכי קל, ודבק מגע יחזיק מעמד עוד כמה דקות יותר…
   אלא אם כן מהות ההדבקה היא ליופי בלבד ואין הפעלת עומס כלל, או מטרה עיצובית אחרת – אז יש סיכוי לדבק מגע או 3 שניות.

   אלדד 🙂

 253. danny 28/12/2015 at 10:16 - Reply

  אלדד שלום
  \
  באיזה דבק כדאי להשתמש להדבקה של רצועות סילורן עגולות?
  הרצועות בעובי כ 5 ממ קצוות עגולים וצריך להצמיד קצה לקצה.
  תודה

 254. עודד 25/12/2015 at 08:14 - Reply

  תודה על תשובתך,
  הציפוי התקלף
  נראה לי שיהיה קשה מאד לעבוד עם דבק מגע בגלל שהקילוף הוא חלקי ובקצוות בלבד.
  בדבק מגע צריך הפרדה בין החלקים לפני ההדבקה. וזה דבר מאד לא ישים במקרה שלי

  • אלדד 25/12/2015 at 10:32 - Reply

   עודד,
   אם אלו קטעים קטנים ומוגבלים, נסה עם שכבה דקה של דבק אפוקסי.

   אלדד 🙂

 255. עודד 24/12/2015 at 20:21 - Reply

  היי אלדד
  במטבח שלי החלו להתקלף הקצוות של הדלתות והמגרות
  המשטח והקצוות של הדלת עשויים מקשה אחת ממלמין
  לצערי חברת המטבחים מסרבת להכיר באחריות שלה
  באיזה דבק מומלץ להשתמש על מנת לנסות להדביק לבד?
  תודה מראש

  • אלדד 24/12/2015 at 22:29 - Reply

   עודד,
   לא ממש הבנתי מה התקלף ממה – האם המלמין נפתח, או שהציפוי שלו התקלף?
   במקרה הראשון – דבק נגרים, במקרה השני – דבק מגע.
   קח בחשבון שיהיה לך ממש קשה עד בלתי אפשרי להחזיר את המצב לקדמותו – כמו שהיה בעת ייצור המלמין…

   אלדד 🙂

 256. ori 15/12/2015 at 12:23 - Reply

  שלום
  אתמול שפכתי מים חמים לכיור והיה פיצוץ ועכשיו יש לי סדק בכיור מחור הניקוז ועד אמצע אחת הדפנות.
  זה דירה שכורה ובעל הבית לא מוכן לתקן/להחליף כיור אז אני רוצה לתקן בזול עד שאני יעזוב את הדירה.

  רציתי לדעת באיזור דבק אני יכול להדביק את הכיור ולמנוע נזילת מים.

  מה יותר מתאים- דבק שיש/ אפוקסי נוזלי/ סיליקון ?
  האם יש דבק ללא ריח בכלל (כי אישתי אסמטית וכל ריח עושה לה התקף).

  אשמח לתגובה
  תודה רבה

  • ori 15/12/2015 at 12:26 - Reply

   :עוד מידע
   זה כיור ישן וכנראה מאוד זול כי אין עליו חברה מייצרת או דגם
   הכיור עשוי מקרמיקה

   • אלדד 16/12/2015 at 11:08 - Reply

    אורי,
    הכי טוב יהיה דבק שיש. אבל אני בספק אם דבק כלשהוא יהיה יעיל במקרה הזה, כי כדי שהדבק יתפוס, הוא צריך מרווח מינימלי, ועושה רושם שהסדק שלך צר מדי.

    אלדד 🙂

 257. nir 12/12/2015 at 11:43 - Reply

  הי אלדד,

  הבן שלי כל פעם שובר את את מתקן ייבוש כביסה מפלסטיק של “כתר. באזור ציר הכנפיים של התלייה.

  הפעם החלטתי לנסות ולתקנו אך,דבק 3 שניות לא עזר…מה אתה מציע?

  תודה, ניר

  • אלדד 12/12/2015 at 21:18 - Reply

   ניר,
   אני בספק אם יש דבק שיוכל להחזיק.
   אתה צריך להדביק עם דבק אפוקסי, אבל אתה חייב לחזק אותו עם “שלדית” מברזל.
   צריך לחמם על אש (עד לליבונו) חוט ברזל קשיח, ולהכניסו לתוך הפלסטיק עד שממש יתיך את החלקים המודבקים וייטמע בתוכם. הוא יספק מסגרת של קשיחות לכל העסק. ורק אז להדביק אותו עם שכבה של דבק אפוקסי.
   לא טריוויאלי, אבל אם יש משהו שיעבוד, זה זה.

   אלדד 🙂

 258. einat 10/12/2015 at 10:03 - Reply

  תודה! אנסה…. חג שמח!

 259. einat 08/12/2015 at 10:21 - Reply

  הי אלדד,
  מעוניינת להדביק בד על קנבס,
  איזה דבק מומלץ?
  תודה
  עינת

  • אלדד 08/12/2015 at 10:45 - Reply

   עינת,
   דבק מגע נראה לי הכי מתאים. מה עם לתפור אותם?

   אלדד 🙂

 260. רחלי 05/12/2015 at 22:32 - Reply

  שלום אלדד
  קיבלתי במתנה אגרטל כד נורא מיוחד וחלק קטן ממנו נשבר במהלך ההובלה.. אני יכולה לחבר אותו בקלות רק לא יודעת עם איזה דבק להשתמש..
  אשמח לתשובתך ותודה מראש

  • אלדד 06/12/2015 at 03:32 - Reply

   רחלי,
   הדבק שהכי מתאים למשימה הוא דבק אפוקסי.

   אלדד 🙂

 261. קוסטיה 02/12/2015 at 10:16 - Reply

  שלום,
  ברצוני להדביק מצלמת דרך לשמשה האחורית ברכב
  העניין שאני צריך דבק שיש אפשרות שאוריד את זה אחר כך
  תודה

  • אלדד 02/12/2015 at 11:00 - Reply

   קוסטיה,
   יש דבק מיוחד המיועד להדבקה על זכוכית.
   הבעיה היא שזה לא פשוט להסיר אותו, והוא ישאיר סימנים.
   או שתנסה דבק אפוקסי, שהוא פחות חזק אבל ניתן יהיה להסרה יותר בקלות מדבק זכוכית.

   אלדד 🙂

 262. neria mazaki 30/11/2015 at 23:05 - Reply

  עם איזה דבק אפשר להדביק מתכת לבטון?
  תודה

  • אלדד 01/12/2015 at 01:53 - Reply

   נריה,
   יש דבק אפוקסי נוזלי מיוחד לכך. נקרא “דבק כימי לבטון” ומיועד לחיזוק קוצים בבטון.
   בד”כ נמכר באריזות של 1 ליטר ומעלה, אולי ניתן למצוא אריזות קטנות יותר.
   הוא מתערבב ברוב המקרים ביחס של 1:0.6 (החלק הגדול מחומר הבסיס, החלק הקטן מהמקשה/מאיץ).

   אלדד 🙂

 263. יוסף 29/11/2015 at 12:16 - Reply

  היי אלדד
  קודם כל תודה על כל התשובות שאתה נותן ומשקיע מזמנך!
  אני מעוניין לצפות דלת כניסה ראשית לבית (פלדלת) שעשוי מאלומיניום בפורמייקה
  איזה דבק הכי יתאים?
  דבק מגע נדבק טוב לאלומיניום? אין צורך להחזיק כובד זה רק ציפוי
  חשבתי על סיליקון רגיל זה ידבק טוב לפורמייקה?
  תודה על התשובות

  • אלדד 29/11/2015 at 20:56 - Reply

   יוסף,
   תודה על הפרגון 🙂
   הדלת עשויה מפלדה (פלדת = פלדה + דלת…) 🙂
   דבק מגע נצמד טוב למתכת (לפורמייקה הוא נצמד מעולה) ויחסית קל ליישם אותו – שכבה דקה על כל צד, המתנה לייבוש והדבקה תוך כדי לחיצה (אפשר להשתמש לצורך כך במערוך של בצק, או קוביית עץ שטוחה). אבל, הוא לא יהיה עמיד לתנאי סביבה לא נוחים, כמו לחות, חופ וכד’.
   אפשרות שניה היא סופר7, P50 או דבק סיליקוני דומה, אבל אתה תצטרך להצמיד את הפורמייקה לדלת (כמו מכבש שלוחץ) למשך כל זמן הייבוש… וזה הרבה זמן.

   לשיקולך,
   אלדד 🙂

 264. Regina 29/11/2015 at 10:33 - Reply

  שלום אלדד,
  אודה מאוד על עזרתך – באסלת חרסינה נשברה חתיכה המחזיקה את אחד הצדדים של מושב האסלה. אני רוצה להדביק אותה בחזרה באופן חזק שיחזיק את המושב היטב וכדי שהיא לא תתנתק.
  איזה דבק חזק מומלץ להדביק חרסינה לעצמה?
  להחליף את האסלה כולה כרגע לא פשוט, הדירה שכורה.
  הרבה תודה

  • אלדד 29/11/2015 at 10:46 - Reply

   רגינה,
   אם היית יכולה להשיג דבק שיש – זה היה הכי טוב! אם תלכי לעסק שעוסק בשיש, מצבות וכד’, יש מצב שהוא ייתן לך קצת חומר כדי להדביק. הדבק מורכב משני חומרים – בסיס ומקשה (מאיץ), וצריך לערבב אותם ביחס מסוים (הרבה מהבסיס וטיפה מהמקשה). החומר מתייבש מאוד מאוד מהר, כך שאת צריכה להיות זריזה איתו מרגע הערבוב.
   האופציה השניה היא דבק אפוקסי איכותי. גם הוא מורכב משני חומרים, אבל הרבה יותר פשוט לערבב אותו (יחס של 1:1) והוא מתייבש טיפה יותר לאט (יותר ידידותי למשתמש). יש אפוקסי נוזלי ומשחתי – במקרה שלך עדיף המשחתי (הוא לא נוזל).

   אלדד 🙂

   • Regina 29/11/2015 at 12:04 - Reply

    תודה רבה על התגובה המהירה והמקצועית! שיהיה שבוע טוב

 265. דוד 24/11/2015 at 09:20 - Reply

  שלום רב,באיזה דבק משתמשים להדבקת ריפוד עור שנקרע.תודה על התשובה

  • אלדד 24/11/2015 at 10:32 - Reply

   דוד,
   השתמש בדבק מגע.

   אלדד 🙂

 266. richard 20/11/2015 at 15:45 - Reply

  שלום רב. ברצוני לדעת מה סוג הדבק שאני צריך בכדי להדביק תותבת שיניים מפלסטיק שנשברה לשתיים? תודה רבה.

  • אלדד 21/11/2015 at 09:35 - Reply

   ריצ’רד,
   רק לרופא /טכנאי שיניים יש דבק מתאים – חזק, עמיד בנוזלים/סביבה רטובה ולא רעיל. גש אליו.

   אלדד 🙂

 267. משה 19/11/2015 at 13:21 - Reply

  דבק 3 שניות מכל סוג שהוא עמיד במים מלוחים? מי ים למשל? או שהמלח יפרק את ההדבקה? והאם הוא מתאים להדבקת פלסטיק לפלסטיק? תודה

  • אלדד 19/11/2015 at 13:36 - Reply

   משה,
   הוא מתאים להדבקת פלסטיק לפלסטיק, וגם דבק אפוקסי, אבל זה מאוד תלוי מה סוג הפלסטיק – וקשה לענות על זה בלי לראות (ולפעמים גם בלי לנסות…). מנסיון שלי, דבק 3 שניות לא עמיד במים מלוחים (ולדעתי גם לא במים מתוקים).

   אלדד 🙂

 268. דור 16/11/2015 at 00:27 - Reply

  אהלן אלדד ! שאלה קצת מוזרה-
  למטרת יצירה- אני צריך להדביק כדורים (קפסולות לבליעה) לכדור ברזל. באיזה דבק היית ממליץ להשתמש ובאיזה אופן.

  תודה מראש!
  דור

  • אלדד 19/11/2015 at 13:34 - Reply

   דור,
   דבק אפוקסי – למרוח שכבה נדיבה ולשקע את הכדור בתוכה.

   אלדד 🙂

 269. לירון 15/11/2015 at 23:50 - Reply

  היי אלדד
  באיזה דבק כדי להשתמש כדי להדביק פנינה שנפלה מטבעת זהב ? ניסיתי סופר גלו וגם e6000 אך ללא הצלחה

  • אלדד 19/11/2015 at 13:34 - Reply

   לירון,
   הייתי הולך למשבץ אבנים (יהלומים, בעגה המקצועית), שזו המומחיות שלו, משלם לו כמה שקלים שישבץ אותה מחדש.
   הדבק שהכי יכול להדביק את הפנינה זה דבק אפוקסי, אבל הסיכוי שלך להדביק הדבקה נקיה שואף לאפס (לא בגללך, אלא בגלל הגודל של הפניה והטבעת).
   שוב – עדיף ללכת למשבץ אבנים.

   אלדד 🙂

 270. noam 14/11/2015 at 21:53 - Reply

  מרחתי את הדבק , חיכיתי 20 דקות עד שהתייבש לחצתי עם מלחציים במשך 24 שעות, ובסוף אחרי האימון כדור סל הוא נפתח.
  ?האם סופר 7 יעזור לי במקרא הזה

  • אלדד 14/11/2015 at 22:15 - Reply

   נועם,
   חיכית הרבה יותר מדי, מספיק 7-8 דקות.
   לגבי הסופר 7 – אני לא בטוח שהוא יתאים מכמה סיבות:
   התאמת חומרים שאותם הוא מיועד להדביק.
   גמישות גבוהה שצריכה להיות לו לאחר הייבוש הסופי.
   שאריות של דבק מגע שיש על משטחי ההדבקה.
   שווה נסיון…

   אלדד 🙂

 271. noam 14/11/2015 at 21:32 - Reply

  אני רוצה להדביק את הנעל (נעל כדורסל גדולה ) היא נפתחה מהצד ניסיתי דבק מגע וזה נפתח לאחר משחק כדורסל שעתיים רצוף.
  ? איזה דבק להשתמש
  צריך חזק במיוחד

  • אלדד 14/11/2015 at 21:42 - Reply

   נועם,
   דבק מגע הוא הדבק היחיד הזמין לצורך הדבקות כאלו.
   אם הוא לא החזיק מעמד, זה אולי בגלל שלא ניתן להדביק את הנעל. זה בהנחה שהשתמשת בו נכון, דהיינו – מרחת דבק, חיכית שיתייבש ורק אז הצמדת את שני המשטחים.

   אלדד 🙂

 272. aaroni 09/11/2015 at 09:35 - Reply

  היי . באיזה דבק יש להשתמש להדביק זכוכית לעץ

  • אלדד 09/11/2015 at 09:43 - Reply

   רוני,
   הדבק הכי מתאים הוא דבק אפוקסי, סופר 7, E7000 וכד’.

   אלדד 🙂

 273. הגר 03/11/2015 at 13:17 - Reply

  שלום אלדד,
  אני רוצה להדביק לקיר חיצוני פלטה של פי.וי.סי מוקצף עובי 10 ממ בערך (שלט בגודל 45 על 45 ס״מ) לשבוע בערך. כלומר אני אצטרך להסיר זאת לאחר שבוע. ואין לי אישור לקדוח. במה כדאי להשתמש? שגם יהיה חזק וגם ניתן יהיה להסיר ללא נזק? תודה מראש. הגר

  • אלדד 03/11/2015 at 13:50 - Reply

   הגר,
   חומר סיליקוני כלשהוא יעשה את העבודה. לא הייתי ממליץ על דבק סיליקוני, כי הוא יהיה קשה להסרה.
   קחי בחשבון שתצטרכי להצמיד אותו לקיר למשך שעה שעתיים עד שיתייבש קצת ולא ייפול…

   אלדד 🙂

   • הגר 03/11/2015 at 15:10 - Reply

    תודה על התשובה המהירה, מה זה חומר סיליקוני כלשהו? חומר איטום? איך מסירים?

    • אלדד 03/11/2015 at 15:43 - Reply

     הגר,
     זה אומר שפופרת סיליקון כלשהוא, ממש לא קריטי מה, עם יכולת הדבקה מינימלית – תעשה את העבודה.
     תסבירי למוכר בחנות חומרי בנין הקרובה כמו שהסברת לי – והוא יבין וייתן לך משהו מתאים. לא אמורה לעלות יותר מ-10 ש”ח.

     אלדד 🙂

     • הגר 03/11/2015 at 16:52 - Reply

      תודה רבה!

 274. אלי 25/10/2015 at 20:08 - Reply

  שלום
  ברצוני להדביק בורג מתכת לחלק מתכתי שבו מצויה הברגה אך ההברגה נשחקה מדובר בקולב שאמור לעמוד בעומס של תליית בגדים. בעבר עבדתי במפעל שהשתמשו לצורך הדבקת בורג לההברגה בדבק לוקטייט האם אפשר להשיג דבק כזה בשוק ואיך הוא נקרא? או שיש לך המלצה על דבק אחר? בתודה מראש אלי

  • אלדד 26/10/2015 at 06:00 - Reply

   אלי,
   הדבק שאתה מדבר עליו אכן נקרא לוקטייט, אבל הוא מיועד לנעול את הבורג כשההברגה תקינה. אני לא בטוח שהוא יהיה יעיל כשההברגה שחוקה.
   דבק אפוקסי איכותי בהחלט יעזור כאן.

   אלדד 🙂

 275. david 23/10/2015 at 01:51 - Reply

  אלדד שלום
  הזכוכית הפנימית בתנור האפייה ( עד 250 מעלות ) התפרקה לאט מהדבק שלה .
  ? באיזה דבק להדביק
  קניתי מוצר בשם fire seakant 1200

  • אלדד 25/10/2015 at 17:10 - Reply

   דוד,
   בדר”כ הזכוכית אינה מודבקת, אלא נאטמת ע”י אטם/גומי.
   הייתי בודק היטב את הענין לפני שהייתי מדביק את הזכוכית, עוד לפני באיזה דבק להשתמש.

   אלדד 🙂

 276. eitan 22/10/2015 at 14:50 - Reply

  תודה 🙂

 277. eitan 22/10/2015 at 14:45 - Reply

  תודה רבה אלדד
  כמה זמן צריך לחכות אחרי ההדבקה עד המילוי מחדש של השמן?
  איתן

  • אלדד 22/10/2015 at 14:47 - Reply

   איתן,
   אני תמיד ממליץ על המתנה של 24 שעות לפחות לייבוש סופי ולפני הפעלת עומס מירבי.
   במקרה שלך אפשר כבר אחרי חצי יום.

   אלדד 🙂

 278. eitan 22/10/2015 at 14:07 - Reply

  אלדד שלום.
  קיבלתי מכה בלמטה של האוטו ויש חור קטן באגן של השמן האם אפשרי לסתום אותו עם מרק אפוקסי למתכת או שיש דבק אחר יותר מתאים?
  תודה איתן.

  • אלדד 22/10/2015 at 14:15 - Reply

   איתן,
   אפשר בהחלט לאטום אותו עם מרק אפוקסי, אבל אתה חייב שהמקום יהיה נקי ויבש לפני ההדבקה!
   שזה אומר שצריך לפרק את אגן השמן…

   אלדד 🙂

 279. Sergey Stolbov 21/10/2015 at 10:41 - Reply

  איזה דבק מתאים מגע אוכל

  • אלדד 22/10/2015 at 14:48 - Reply

   סרגיי,
   אין דבק שמבטיח לך שאם הוא בא במגע עם אוכל הוא לא רעיל.

   אלדד 🙂

 280. Erez 19/10/2015 at 21:08 - Reply

  אלדד שלום,

  נשבר לנו המפרק שמחבר את הידית הדחיפה בעגלה תינוק, זה מפרק שמורכב מפלסטיק ואלומניום יחד ומופעל עליו עומס. ניסיתי להדביק עם סופר 7 ואח”כ עם קוויק סטיל על כל המפרק ולא הלך. אני מעריך שצריך אפוקסי נוזלי או משהו דומה חזק מאוד שיחזיק את כל המפרק יחד וגם את עומס הדחיפה. האם אני צודק? יש לך המלצה לדבק?

  תודה מראש,

  ארז

  • אלדד 19/10/2015 at 21:14 - Reply

   ארז,
   הסיכוי להדביק את המפרק הזה הוא קלוש עד מאוד.
   נסה להתיך לתוכו חוט ברזל קשיח (שחומם עד כדי ליבון) שיהווה שדרית שתחזיק חלק נכבד מהעומס, ועליה תיצוק דבק אפוקסי או אפילו מרק אפוקסי (ניתן לעיצוב כמו פלסטלינה). אולי זה יעבוד.

   אלדד 🙂

 281. Moshe 07/10/2015 at 22:49 - Reply

  שלום ,איזה דבק מתאים להדביק ציר של בלום לדלת זכוכית תודה, משה

  • אלדד 08/10/2015 at 03:07 - Reply

   משה,
   אני מניח שהציר עשוי מתכת, ולכן הדבק המומלץ הוא דבק אפוקסי, E7000 או סיליקוני ממשפחת סופר 7 או דומה.

   אלדד 🙂

   • Moshe 08/10/2015 at 08:23 - Reply

    אכן הציר עשוי ממתכת,תודה לך על העצה ומהירות תגובה גרמת לי להיות גם שמח לדעת שיש אנשים כמוך.

    • אלדד 08/10/2015 at 09:04 - Reply

     משה,
     תוגה על המחמאות והפרגון 🙂

     אלדד 🙂

 282. רועי 04/10/2015 at 02:19 - Reply

  איזה דבק אתה ממליץ כדי להדביק לוח גבס ישירות על לבנים ועל בטון
  ואיזה בורג אתה ממליץ מלוח גבס ישירות על לבנים ובטון בלי דיבלים

  זה בוידעם אז קשה להכניס בפנים עם דיבלים
  תודה על תשובתך

  • אלדד 04/10/2015 at 12:02 - Reply

   רועי,
   לגבי דבק – הכי טוב יהיה סיליקון כלשהוא בכמות נדיבה.
   לגבי ברגים – אין בורג שמיועד להברגה ישירות בבלוק, בטח שלא בבטון. אתה חייב חור ודיבל.

   אלדד 🙂

 283. tzila nir 03/10/2015 at 13:31 - Reply

  אלדד שלום,
  (באיזה דבק להשתמש להדבקת וו מתכת לצלחת חרס (לשם תלייה על הקיר
  שאלה נוספת, איזה דבק מדביק פלסטיק לבד כך שמקום ההדבקה ישאר שקוף.
  בתודה, צילה

  • אלדד 04/10/2015 at 11:58 - Reply

   צילה,
   שאלה ראשונה – דבק אפוקסי.
   שאלה שניה – דבק מגע, אבל הוא לא יהיה שקוף. אפשר גם דבק אפוקסי, אם כי גם הוא לא בדיוק יהיה שקוף לגמרי.

   אלדד 🙂

   • tzila nir 04/10/2015 at 14:30 - Reply

    תודה רבה אלדד על התשובה המהירה וחג שמח

   • tzila nir 04/10/2015 at 19:16 - Reply

    האם super 7 יכול להחזיק את הצלחת על הקיר גם כן?

    • אלדד 04/10/2015 at 19:35 - Reply

     צילה,
     כן. בהנחה שהכוונה היא להדביק את הוו לצלחת, לא את הצלחת עצמה לקיר, כן…?

     אלדד 🙂

 284. inbar 30/09/2015 at 13:54 - Reply

  הי אלדד,
  תודה על המאמר!! הוא מפורט ושימושי מאוד

  קניתי לאחרונה חפץ יד שנייה שבעבר היה מודבק אל הקיר, וכשהורד ממנו נשארה עליו שכבה עבה של טיח.
  החפץ עשוי מאבן, הודבק אל מה שנראה כמו קיר חיצוני, והדבק עצמו נראה כמו משחה לבנה אטומה.

  1. איזה דבק זה לדעתך?
  2. יש דרך להמיס אותו?

  בתודה,
  ענבר

  • אלדד 30/09/2015 at 22:29 - Reply

   ענבר,
   אני נוטה להאמין שזה איזה שהוא סוג של דבק סיליקוני.
   לא ניתן להמיסו (או ממש קשה), אבל ניתן לגרדו (פחות קשה).

   בהצלחה,
   אלדד 🙂

   • inbar 01/10/2015 at 10:17 - Reply

    תודה רבה!!

 285. דורית ב 24/09/2015 at 12:34 - Reply

  שלום , אני אני מדביקה נצנצים לנעלי אצבע מגומי

  • אלדד 24/09/2015 at 12:48 - Reply

   דורית,
   דבק מגע, דבק 3 שניות, אולי אפילו דבק אפוקסי על בסיס שרף (סיני פשוט וזול, נוזלי ולא משחתי) – יכולים ללכת.
   קחי בחשבון שהנצנצים האלו לא שורדים הרבה זמן על נעלי האצבע…

   אלדד 🙂

 286. אילן 24/09/2015 at 09:03 - Reply

  אלדד שלום
  לפני כחצי שנה הדבקתי לוח פורמיקה על דופן צדדית בארון מטבח גבוה העשוי סיבית מצופה מלמין, בארון נמצא תנור אפיה.
  ההדבקה בוצעה עם דבק ספרי 3M SUPER 77 , הלוח הוצמד למספר שעות בעזרת לוח עץ וקלמרות.
  בזמן האחרון נוצרת הפרדה באיזורים שמתחממים מהתנור.
  אינני רוצה להסיר את הפורמיקה מכל הדופן ולהדביק מחדש.
  עם מה ניתן להדביק רק את האיזורים שנפרדו ?
  יש לי דבק סופר גלו בתצורת ג’ל, האם יהיה יעיל ל”דחוף” כאן דבק כזה?
  תודה, אילן

  • אלדד 24/09/2015 at 09:18 - Reply

   אילן,
   הדבקים שהזכרת ממש לא יעילים כאן.
   מה שכן יכול לעשות את העבודה זה דבק נגרים מיוחד שמיועד להדביק פורמייקה לעץ (תוכל לרכוש בחנויות שמוכרות חומרי עבודה לנגרות, חנויות פרזול מסוימות וכד’). שים לב שפורמייקה נדבקת היטב לעץ, אבל לא לפורמייקה או לאיזה שהוא ציפוי אחר שכבר קיים על העץ (שזה מה שהבנתי שעשית במקרה שלך).

   אלדד 🙂

   • אילן 24/09/2015 at 09:34 - Reply

    אלדד WOW על התגובה המהירה.
    האם הכוונה לדבק מגע במריחה?
    אילן

    • אלדד 24/09/2015 at 10:12 - Reply

     אילן,
     אני מגיב מהר, בפרט כשאני על המחשב 🙂
     בעקרון, דבק מגע הוא הדבק להדבקת פורמייקה לעץ. אבל, הוא לא הכי עמיד בחום ובלחות (אם יהיה קיץ ממש חם, בפרט במישור החוף, הוא ייפתח). ולכן, במקרה שלך צריך להשתמש בדבק מיוחד (נוזלי גם הוא), המשמש נגרים להדבקת פורמייקה בפרס (כבישה/לחיצה למשך יממה). איך תבצע את הלחיצה למשך יממה? אולי כפי שהסברת שהדבקת עם הסופר 7, זה יכול לעבוד (רק שתצטרך הרבה יותר קלמרות לענין…).

     אלדד 🙂

     • אילן 24/09/2015 at 10:46 - Reply

      תודה,
      הדבק שהדבקתי במקור אינו סופר 7 האקרילי אלא דבק מגע המגיע במיכל התזה ומיועד לשטחים.
      השם דומה ומעט מבלבל סופר 77.
      יש לי הדבקות פורמייקה שנעשו איתו לפני כ 4 שנים על ארונות ומדפים אחרים במטבח,
      שם אין בעיה. התנור כאן עושה את הנזק )-:

      אילן (-:

      • אלדד 24/09/2015 at 11:10 - Reply

       אילן,
       הוא שאמרתי – החום מכריע אותו. הוא לא מיועד למקומות או חמים או לחים.
       נסה את הדבק המיוחד של הנגרים.

       אלדד 🙂

 287. רחל 21/09/2015 at 19:36 - Reply

  שלום אלדד,
  קניתי אתמול מיקרוגל חדש ובטעות קרעתי את לוח המיקה האם ניתן להדביק ואם כן עם איזה דבק
  המון תודה רחלא

  • אלדד 22/09/2015 at 13:07 - Reply

   רחל,
   לא הבנתי איזה לוח קרעת.
   אם זה משהו חיצוני – סביר להניח שאפשר לתקן (אני לא יודע איזה דבק מתאים, כי לא הבנתי מה נקרע).
   אם זה משהו פנימי – צריך לחשוב על דבק שלא ישחרר רעלים לתוך האוכל המחומם.

   אלדד 🙂

 288. Dina 20/09/2015 at 02:43 - Reply

  אלדד שלום,
  מאוד אשמח לעזרה בבחירת דבק.
  אני רוצה להדביק מתחת לדלת כניסה פלדלת (סטנדרטית, עם ציפוי בצבע חום) פס מחומר סינטטי (מחומר רך, דומה לעור סינטטי), שיגן כניסת ג’וקים. (כי יש חלל בין הדלת לרצפה והג’וקים נכנסים בלי סוף).
  אשמח על המלצה, באיזה סוג דבק לבחור?

  תודה רבה!
  דינה.

  • אלדד 20/09/2015 at 11:09 - Reply

   דינה,
   אם הוא מודבק מתחת לדלת וזה חומר דמוי עור, אז דבק מגע יכול לעבוד כאן, וגם דבק סיליקוני.
   אפשר לרכוש מברשת שמחוברת לפס אלומיניום אותו תוכלי להדביק לצד הדלת (מבפנים או מבחוץ) עם דבק אפוקסי (ידביק אותו חזק למדי), אפשר גם ע”י פס דבק דו צדדי (פס ספוג דק וקשיח, עם דבק משני הצדדים), אפשר גם להבריג אותו לדלת עם שניים שלושה ברגים קטנים (הכי טוב).
   אני הייתי ממליץ לחבר לדלת פס אלומיניום מיוחד (שמותקן על הדלת עם ברגים, ומולו על המשקוף מותקנים עוד שני עזרים), וברגע שסוגרים את הדלת עד הסוף, הפס הזה נתקל בשני העזרים שמולו, עושה תנועה סיבובית כלפי מטה של כ-15-20 מעלות, יורד לכיוון הריצפה ואוטם את המרווח.
   זה פתרון הרבה יותר מקצועי ויחזיק לאורך זמן (אומנם קצת יקר יותר).
   אם תגגלי (תחפשי בגוגל) “פס אטימה לדלת” תוכלי לקבל כל מיני הצעות וחנויות שמוכרות אותם.

   אלדד 🙂

   • dina 21/09/2015 at 01:38 - Reply

    אלדד, תודה, עזרת לי מאוד עם תשובה כזו מקצועית ומורחבת. נשאר רק לבחור באיזה אמצעי לנקוט:). תודה רבה!

 289. חייט יוסי 18/09/2015 at 07:47 - Reply

  חיברתי צינור ניאגרה פלסאון הממוקמת על הקיר לאסלה דרך גומיית מעבר גרמושקה לאסלה. בגלל הרכבת מיכל ההדחה בצורה לא סימטרית לאסלה התחילה נזילת מים בין הצינור הפלסטי לגומייה האם דבק סופר 7 מתאים לאטימת הנזילה או דבר אחר. כמו כן איך וכיצד להדביק.

  תודה יוסי חייט

  • אלדד 18/09/2015 at 08:27 - Reply

   יוסי,
   דבק הוא לא הפתרון! יש אטם והוא אמור לעשות את העבודה.
   אתה יכול לעזור לו ע”י זה שתחמם קצת את הצינור ותכופף אותו כך שיתיישר מול האטם.

   אלדד 🙂

 290. עדן 12/09/2015 at 12:02 - Reply

  שלום אלדד,
  אני מעוניין ליצור “כדור שלג” ביתי.
  לצורך כך אני רוצה להדביק חיית פלסטיק קטנה לחלק הפנימי של מכסה הצנצנת.
  השאלה היא באיזה דבק להשתמש כך שהחיה תחזיק גם כשתהיה בתוך מים.
  דבק מגע ? סיליקון ?

  תודה מראש.

  עדו

  • אלדד 14/09/2015 at 12:26 - Reply

   עדן,
   השתמש בדבק אפוקסי – חזק ועמיד במים. אפשרי גם סיליקון, אם כי פחות חזק. דבק מגע לא ישרוד מים.

   אלדד 🙂

 291. דרור 07/09/2015 at 18:57 - Reply

  שלום אלדד ותודה על עזרתך, הייתי מעוניין להדביק ספולייר מפייבר גלאס לרכב לתא מטען (מצורף לינק לספויילר שרכשתי הוא די קטן)

  http://www.ebay.com/itm/301689946447?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

  איזה דבק הכי כדאי להשתמש כדי להדביק?

  המוכרים של הספולייר אומר להשתמש בדבק סילקון , אבל אין לי מושג איזה סילקון לקנות הרוב שראיתי הם עבור קרמיקה

  • אלדד 07/09/2015 at 20:31 - Reply

   דרור,
   אתה צריך דבק ממש ממש חזק, כי אחרת במהירות גבוהה הרוח תעיף אותו כמו כלום…
   דבק סיליקוני מסוג סופר 7, סופר 8, P50 ודומיו אולי יעשה את העבודה. אתה יכול לנסות גם E7000, יש לו סיכוי טוב להחזיק.
   אני הייתי חושב ברצינות לקדוח 4 חורים קטנים במכסה תא המטען ולחזק אותו עם ברגים (בנוסף לדבק).
   אגב, וודא שהצבע של המכונית שלך חזק ועמיד מספיק, אחרת הספוילר יידבק לצבע ויעוף יחד איתו.

   אלדד 🙂

 292. חן 06/09/2015 at 18:34 - Reply

  שלום אלדד, יש לי מנבטה שעשויה מחרס והיא נשברה ל2 חלקים, איך היית ממליץ להדביק אותה, ועם איזה דבק? משהו לא רעיל כיוון שאני מגדל בתוכה נבטים למאכל, תודה.

  • אלדד 07/09/2015 at 08:43 - Reply

   חן,
   הדבק הכי מתאים הוא דבק אפוקסי דו רכיבי (רצוי משחתי, אבל אפשר גם נוזלי במזרק).
   הדבק אינו רעיל, אבל לא תמצא שום דבק כזה שיש לו תוית “ירוקה” או שהוא מאושר למאכל.
   להערכתי לא תהיה לו שום השפעה על הנבטים במנבטה שלך, מה גם שהוא לא משאיר שום ריח לאחר כמה שעות.

   אלדד 🙂

   • חן 07/09/2015 at 10:53 - Reply

    תודה על התשובה, האם גם סופר 7 יתאים?

    • אלדד 07/09/2015 at 12:25 - Reply

     חן,
     גם סופר 7 יכול להתאים, אם כי לטעמי קצת פחות, כי זמן הייבוש שלו ארוך יותר ואין הבדל משמעותי ברעילות שלו.

     אלדד 🙂

 293. Avi 01/09/2015 at 09:36 - Reply

  אלדד שלום ,
  ברצוני להעביר צינור השקייה במרפסת מתחת לשיש .
  האם ניתן להדביק צינור השקייה לשיש ואם כן האם סופר 7 מתאים ?
  תודה מראש
  אבי.

  • אלדד 01/09/2015 at 09:54 - Reply

   אבי,
   בהחלט ניתן להעביר מתחת לשיש ולהדביק אותו, וסופר 7 מתאים.
   אבל, וזה אבל גדול, שים לב שאתה מדביק לשיש ולא לטיח, כי אחרת הדבק ימשוך איתו את הצבע שעל הטיח, ואתה תישאר ביד עם צינור שמודבק לו צבע…
   אין צורך להדביק את כל הצינור, מספיק נקודות כל חצי מטר או מטר.

   אלדד 🙂

 294. aviv_m13@walla.com 28/08/2015 at 12:14 - Reply

  היי אלדד יש לי טרקטורון ובטנק דלק שלו יש לי חור קטן אני רוצה לדעת איזה סוג דבק הכי טוב בשביל לסתום את החור(החור נמצא למעלהאז ככה שרק בנסיעה נשפך לי הדלק)

  • אלדד 30/08/2015 at 09:22 - Reply

   אביב,
   אני מניח שמיכל הדלק עשוי מפלסטיק קשיח.
   להערכתי הכי טוב יהיה מרק אפוקסי איכותי.

   אלדד 🙂

 295. אודי 05/08/2015 at 16:24 - Reply

  היי אלדד. יש לך סוג מסיים להמליץ לי?

  • אלדד 05/08/2015 at 17:04 - Reply

   אודי,
   קנה אפוקסי איכותי, ראה את התמונה המצורפת למאמר – זו בהחלט אופציה טובה.

   אלדד 🙂

 296. אודי 03/08/2015 at 19:28 - Reply

  אלדד שלום
  יש לי שולחן זכוכית ויצאה לו רגל אחד מהדברים. איזה דבק הכי טוב להדביק את זה חזרה? ניסית עם סופר 7 והוא נותן לו אלסטיות וחופשות יותר מדי. תודה

  • אלדד 03/08/2015 at 21:01 - Reply

   אודי,
   רק אפוקסי. אבל אחרי ש”לכלכת” את מקום החיבור בין הרגל לשולחן, אני לא בטוח שהאפוקסי יתפוס.

   אלדד 🙂

 297. קובי 02/08/2015 at 08:59 - Reply

  היי אלדד,
  איזה חומר אני יכול למצוא שהוא נדבק למתכת וכשהוא מתייבש הוא הופך לגומי גמיש ורך?
  המטרה היא להריץ פס של החומר בתוך מסגרת מרובעת המקובעת בצורה מאוזנת לרצפה ובתוכה יושבת זכוכית מדרך. המטרה שמשקל הזכןכית ילחץ על הגומי ויאטום כניסת מים. אפשר כמובן לאטום עם סיליקון אבל צריך שתהיה אפשרות להסיר את הזכוכית מעת לעת על מנת לנקות ולהחליף תאורה מקולקלת.

  • אלדד 02/08/2015 at 09:59 - Reply

   קובי,
   יש חומרים כאלו, אבל הם תעשייתיים ולא בנמצא לאדם הסביר.
   אפשרות אחת היא סיליקון, ואפשרות נוספת היא להדביק פס איטום הרמטי על כל שפת החיבור בין הזכוכית למתכת. קצת יותר מסובך מסיליקון, אבל יאפשר הסרה והחזרה מיידית של הזכוכית לצורכי תחזוקה.

   אלדד 🙂

 298. Itael 31/07/2015 at 07:29 - Reply

  הי אלדד,
  תודה רבה!
  מה לדעתך ידביק הכי טוב קישוטים מנייר ( חלקם מצופים בלכה אקרילית על בסיס מים) על משטח עץ, מצופה גם הוא באותה לכה?

  • אלדד 31/07/2015 at 09:56 - Reply

   איתאל,
   תודה על המחמאות 🙂
   בהנחה שהקישוטים והדבק לא ישהו במקום של חום גבוה מעל 60-70 מעלות (כמו למשל רכב סגור באמצע יום חם באוגוסט), אז הייתי ממליץ על דבק חם.

   אלדד 🙂

 299. meir 27/07/2015 at 21:45 - Reply

  שלום
  איזה דבק ידביק “אוזן” של ציר דלת מכונת כביסה פתח עליון ?

  • אלדד 27/07/2015 at 22:34 - Reply

   מאיר,
   אני לא מבין איך בדיוק נראית האוזן ומאיזה חומר היא עשויה, אבל מנסיון, מרק אפוקסי הוא הכי מתאים.

   אלדד 🙂

 300. א.ה 23/07/2015 at 13:05 - Reply

  שלום,
  אולי תוכל לעזור לי… אני מחפשת דבק שידביק כפיות פלסטיק לקרטון ביצוע. הכפית קעורה ולכן נתפסת רק בנקודה אחת. אני צריכה שהוא יתייבש בזמן קצר ויהיה חזק מספיק

  תודה על העזרה
  א.ה

  • אלדד 23/07/2015 at 13:27 - Reply

   א.ה,
   אני מניח שאת צריכה את זה לצורכי קישוט/עיצוב.
   דבק חם הכי מתאים, בתנאי שההדבקה היא אופקית ולא אנכית (אחרת הוא יטפטף מטה).
   הוא מתקשה תוך כמה דקות ומתייבש לגמרי אחרי כ-20-30 דקות.
   קחי בחשבון שאם הוא יהיה חשוף לחום גבוה (נניח סגור באוטו יום שלם בחום של יולי אוגוסט), הדבק יימס!

   אלדד 🙂

 301. שלום ובוקר טוב איזה דבק טוב לנעלים (סוליה )תודה לך

  • אלדד 22/07/2015 at 11:15 - Reply

   בן,
   הדבק הכי מתאים זה דבק מגע, כי הוא נשאר גמיש לאחר ההתייבשות הסופית. אבל, יכולות ההדבקה שלו מוגבלות והוא בד”כ צריך להיות יחד עם תפירה.

   אלדד 🙂

 302. מיכל 21/07/2015 at 08:10 - Reply

  הי אלדד
  תודה על תשובתך
  רק אם אפשר הסבר קצת יותר מפורט מה זה אומר להדביק עם שדרית מברזל ?
  איזה סוג של ברזל ? חוט ברזל דק ? או משהו עבה יותר ?
  ואיך לעשות את זה ? להצמיד את זה לדופן של הפלסטיק ? או בין 2 חלקי הפלסטיק שאני מדביקה ?
  פשוט מדובר בשטח של מילימטרים שאני מדביקה,אז חשוב שאני אבין איפה בדיוק לחבר את הברזל שיחזק את זה

  ועוד שאלה,אם אני ידביק ויראה שזה לא הלך טוב,אז כבר חלקי הפלסטיק ינמסו ויעבדו מצורתם כך שיהיה כבר יותר קשה לעבוד עליהם ?

  תודה מראש,
  מיכל.

  • אלדד 21/07/2015 at 10:11 - Reply

   מיכל,
   קשה לומר איזה ברזל ובאיזה עובי. הייתי הולך על חתיכה ממהדק נייר (זה שמחזיק כמה דפים יחד) גדול או קטן (עובי הברזל שונה לכל גודל).
   צריך להמיס אותו לתוך הפלסטיק כך שיהיה ניצב (זוית של 90 מעלות) לקו השבר אותו מנסים להדביק.
   יש מצב שלאחר נסיון לא מוצלח יהיה קשה יותר להדביק את שני החלקים. מאידך, הם כבר עכשיו שבורים, אז אין לך הרבה מה להפסיד.

   אלדד 🙂

 303. אורי 20/07/2015 at 15:02 - Reply

  שלום .
  נשבר לי כלי אוכל מפלסטיק איזה דבק ידביק את זה טוב וגם יהיה לא רעיל?

  • אלדד 20/07/2015 at 18:11 - Reply

   אורי,
   דבק אפוקסי יתאים למשימה. אבל יש המון סוגי פלסטיק ואין אפשרות לדעת מראש איזה דבק אפוקסי יתרכב היטב עם איזה פלסטיק.
   מאחר וזה כלי המשמש לאוכל, ואף אחד לא יכול להבטיח לך ב-100% שהדבק לא רעיל, אני מציע שתשקול את ההצעה הבאה:
   אם אין ערך סנטימנטלי ממש מטורף לכלי האוכל הזה, פשוט תן לו לפרוש בשיא… 🙂

   אלדד 🙂

 304. michal 20/07/2015 at 13:12 - Reply

  אלדד שלום!
  היום לראשונה אני נתקלת בך וממש מתפעלת מהנכונות לעזור ולשתף מנסיונך!
  יש לי עגלת תינוק,עם צירים מפלסטיק בגב המושב שמיועדים לשנות מצבי ישיבה
  הציר מתחיל להישבר בקצוות שלו ואם אמשיך להשתמש עם העגלה הוא יתפרק לגמרי.
  אין אפשרות להחליף ציר כי הוא חלק אינטגרלי מבסיס העגלה.
  המוכר המליץ לי אפוקסי- אדום ולבן
  לפני שאשתמש בזה רציתי לשמע את עצתך

  תודה מראש!
  מיכל

  • אלדד 20/07/2015 at 18:08 - Reply

   מיכל,
   תודה שאת מחשיבה את עצתי 🙂
   דבק אפוקסי הוא אכן המיועד. אבל, ויש כאן אבל גדול, יש המון סוגי פלסטיק ואין אפשרות לדעת מראש איזה דבק אפוקסי יתרכב היטב עם איזה פלסטיק, רק מנסיון קודם.
   מעבר לכך, קחי בחשבון שהציר הזה סוחב עליו עומס לא קטן, גם כשנשענים עליו וגם כשמשנים את זוית המושב. עדיף להדביק אותו עם “שדרית” מברזל (שתוטמע לתוך הפלסטיק ע”י חימומה ונעיצתה בתוך הפלסטיק תוך כדי המסתו) שתיתן לו תמיכה, אחרת הוא כשלעצמו לא יחזיק מעמד זמן רב.

   מקווה שעזרתי,
   אלדד 🙂

 305. Eddie 15/07/2015 at 18:27 - Reply

  שלום
  אודה לעזרתך בעניין הדבקת שתי קצוות של צינור ( חלול ) שמיועד לפעילות ספורט הכוללת משיכה ופעילות די אינטנסיבית.
  תודה רבה

  • אלדד 15/07/2015 at 20:19 - Reply

   אדי,
   לא הבנתי כלום. האם יש לך שני צינורות חלולים ואתה רוצה להדביק אותם כך שיתקבל צינור אחד ארוך? או שמא יש לך צינור ואתה רק רוצה לסתום את הקצוות שלו?
   ומעבר לכך, לא ניתן לענות על שאלתך מבלי לדעת למה בדיוק הצינור משמש? איך בדיוק ישתמשו בו? מה העומסים שיופעלו עליו ובאיזה אופן?

   אלדד 🙂

 306. אבנר 14/07/2015 at 07:52 - Reply

  שלום,

  יש לי חור בצינור של האסלה שמוביל מהאסלה לביוב כך שכשאני מוריד מים יש נזילה.
  איזה דבק מתאים לסתום את זה?

  תודה.

  • אלדד 14/07/2015 at 09:18 - Reply

   אבנר,
   אתה בטוח שיש לך חור ולא נזילה באטם שבחיבור בין הצינור לאסלה?
   אם זה באמת חור, רצוי להדביק טלאי על החור ולהשתמש בדבק אפוקסי או למלא מעל החור גבעה של מרק אפוקסי.
   אם זה האטם – אז להחליף אותו.

   אלדד 🙂

 307. רונית 13/07/2015 at 11:19 - Reply

  ,אלדד שלום
  במה כדאי להדביק פאטצ’ (שסופק על ידי היצרן) לבריכה מתנפחת לשם תיקון חור קטן? (אמנם הטלאי סופק אך לא הדבק).
  האם דבק מגע או שקיים דבק מתאים יותר?
  תודה רבה,
  רונית

  • אלדד 13/07/2015 at 11:33 - Reply

   רונית,
   דבק מגע יכול לעבוד, אבל עדיף בהרבה דבק ייעודי להדבקת פאטצ’ים כאלו (הוא עדין/דק יותר ומכיל יותר חומר אצטי).
   תוכלי להשיג כזה בחנויות שמתקנות תקרים באופניים או אצל מתקני תקרים מורשים (“פנצ’ר מעאכרים”, או צמיגאים). בואי עם צנצנת קטנה וחיוך מלבב, והם ישמחו לתת לך כמה מ”ל לצורך ההדבקה 🙂

   אלדד 🙂

   • רונית 13/07/2015 at 11:36 - Reply

    מקסים!!!
    תודה רבה על התגובה המהירה ועל כל האינפורמציה 🙂
    מה שם הדבק הזה? (הסוג לא הפירמה)
    רונית

    • אלדד 13/07/2015 at 12:04 - Reply

     רונית,
     בכיף 🙂 אין לי מושג, אולי דבק פנצ’רים…? אל דאגה, יידעו על מה את מדברת.

     אלדד 🙂

 308. Roy 08/07/2015 at 21:38 - Reply

  הי אלדד, לא. הצוקל הוא אכן בתחתית.
  אני דווקא מתכוון לפס הצר, כסנטימטר, שמודבק לצידי הדלתות והקלפה.
  הוא מסתיר את שארית העץ של הארון.

  • אלדד 08/07/2015 at 22:08 - Reply

   רוי,
   הכוונה היא לקנט של הדלתות? במקור של פעם זה היה פורמייקה. היום זה לא בדיוק, אבל סוג של… עשויה מפלסטיק תעשייתי ירוד. הקנט מגיע מהמפעל עם שכבה של דבק יבש, שהופכת לדבק פעיל בהזרמת אויר חם עליה, ואז לוחצים את הקנט אל הדלת ומתקבלת הדבקה. לך אין את המכונה המתאימה ואת היכולות האלו, ולכן במקרה הזה מדביקים עם דבק מגע.
   מורחים שכבה דקה על העץ ועל הפלסטיק, מחכים כ-7-10 דקות עד לייבוש (ייבוש – כאשר נוגעים בדבק ולא נוצרים “חוטים” ארוכים ודקיקים של דבק שנמתח כמו מסטיק), ואז מצמידים תוך הפעלת לחץ חזק ככל האפשר. את הלחץ אפשר להפעיל ע”י קוביית עץ.

   אלדד 🙂

 309. roy 08/07/2015 at 20:21 - Reply

  שלום, במטבח שלנו, הקנט (הפס הכסוף שנמצא בצידי הארונות) התחיל לצאת.
  עם איה דבק יהיה נכון להדביק?
  תודה

  • אלדד 08/07/2015 at 21:19 - Reply

   רוי,
   אתה מתכוון לפס הרחב שנמצא בתחתית הארון, בערך בגובה 10-12 ס”מ? זה לא קנט, זה סוקל.
   הוא עשוי משילוב של עץ ופלסטיק (באיכות מאוד ירודה). הכי טוב להדביק אותו בדבק אפוקסי, או אפילו דבק חם יעשה את העבודה.

   אלדד 🙂

 310. גליה 08/07/2015 at 12:28 - Reply

  שלום אלדד, ברצוני להדביק מחדש זכוכית של קופסאת תה מעץ לקופסא. לא ברור לי באיזה דבר להשתמש…אשמח לעזרה
  תודה מראש,
  גליה

  • אלדד 08/07/2015 at 13:39 - Reply

   גליה,
   את יכולה להשתמש בדבק סיליקוני, דבק אפוקסי.

   אלדד 🙂

 311. אחי ארביב 05/07/2015 at 15:11 - Reply

  אלדד שלום
  שאלתי מה ההמלצה שלך למילוי חורים בפח מתכת לקבלת גימור יפה יותר ריתוך

  • אלדד 08/07/2015 at 13:37 - Reply

   אחי,
   מילוי חורים בפח מתכת…? פח שהוא ליופי בלבד, או שיש עליו עומס/משקל, משמש לאחסנה, וכד’? מה עובי הדופן של הפח? אני מבין שריתוך ישרוף את הפח…?
   נסה מילוי עם מרק אפוקסי – הוא מוצק וניתן לעיצוב, קשיח, ולאחר הייבוש ניתן לשיוף/החלקה וצביעה.

   אלדד 🙂

 312. איתן 04/07/2015 at 22:08 - Reply

  תודה רבה על התשובה המהירה 🙂

 313. איתן 04/07/2015 at 01:20 - Reply

  אני מעוניין להדביק לסורגים ולמסגרת חלון, כנראה של כליל, רשת נגד יתושים. זה צריך להיות מספיק נגד יתושים וג’וקים ולא יותר. באיזה דבק כדאי להשתמש? יש איזה דבק סיליקון שאפשר להשתמש ואחר כך לגרד אותו?
  תודה מראש
  איתן

  • אלדד 04/07/2015 at 08:33 - Reply

   איתן,
   עדיף לא להדביק רשת, אלא להכין מסגרת של רשת ולהצמיד אותה לחלון/סורג. אם החלון/סורג מברזל – אפשר ע”י פסים של מגנטים, אם הוא מאלומיניום – אפשר ע”י פסים של סקוצ’ים, אותם ניתן להדביק עם דבק מגע או דבק סיליקוני כמו סופר7, P50 וכד’. הדבק הסיליקוני יהיה קשה לגירוד…

   אלדד 🙂

 314. איל 02/07/2015 at 20:44 - Reply

  שלום וברכה, ברצוני להדביק שפופרת זכוכית דקה. האם קיים דבק שמדביק משטחים קטנים מאוד של זכוכית? ההדבקה לא אמורה להיות גמישה, רק לתפוש טוב ולהחזיק מעמד. השפופרת צריכה להישאר חלולה…

  • אלדד 02/07/2015 at 22:19 - Reply

   איל,
   יש דבק ייעודי לזכוכית. אני לא יודע להגיד לך מה שטח ההדבקה המינימלי שלו, אבל הוא צריך “בשר”. קח בחשבון שככל ששטח ההדבקה קטן יותר, העומס שהוא יכול לסחוב גם הוא קטן.
   וזה צריך להיכנס יחד עם השיקול של מה תפקיד ההדבקה – לסחוב עומס (אפילו קל) או סתם ליופי.

   אלדד 🙂

 315. Uri 02/07/2015 at 14:37 - Reply

  שלום אלדד. אני מעוניין להדביק זכוכית לשולחן קפה מעץ. אני מעוניין בחיבור חזק כדי שניתן יהיה להרים את השולחן מהזכוכית.
  האם זה רעיון טוב להדביק את הזכוכית או ללכת על חיבור בברגים?

  • אלדד 02/07/2015 at 22:18 - Reply

   אורי,
   להדביק את הזכוכית זה רעיון מצוין. לצפות ממנה שתסחוב איתה את משקל השולחן עצמו, זה כבר רעיון לא מוצלח.
   בד”כ כל השולחנות האלו בנויים כך שהזכוכית פשוט מונחת עליהם, ללא צורך בהדבקה, ובגלל המשקל היחסית רב של הזכוכית, היא תמיד נצמדת היטב לשולחן. למה שלא תלך על המתודה הזו?
   ברגים זה רעיון פחות מוצלח – גם כי צריך מקדח יהלום מיוחד כדי לקדוח את החורים בזכוכית (ואתה צריך ללכת לבית מלאכה מיוחד שיקדח לך את החורים), גם כי צריך חורים מיוחדים עם שקע (אחרת ראש הבורג יבלוט מהזכוכית), וגם כי זה מאוד לא אסתטי (אם כי זה כבר ענין של טעם).

   אלדד 🙂

 316. Eyal Reut 01/07/2015 at 22:14 - Reply

  שלום וברכה, ברצוני להדביק שפופרת זכוכית דקה. האם קיים דבק שמדביק משטחים קטנים מאוד של זכוכית? ההדבקה לא אמורה להיות גמישה, רק לתפוש טוב ולהחזיק מעמד.

  • אלדד 02/07/2015 at 22:13 - Reply

   איל,
   יש דבק ייעודי לזכוכית. אני לא יודע להגיד לך מה שטח ההדבקה המינימלי שלו, אבל הוא צריך “בשר”. קח בחשבון שככל ששטח ההדבקה קטן יותר, העומס שהוא יכול לסחוב גם הוא קטן.
   וזה צריך להיכנס יחד עם השיקול של מה תפקיד ההדבקה – לסחוב עומס (אפילו קל) או סתם ליופי.

   אלדד 🙂

 317. רועי 30/06/2015 at 09:54 - Reply

  שלום, אלדד
  מה הדרך הטובה ביותר להדביק רצועה של הליכון (כמדומני שהיא מגומי), אני מדבר
  על קצוות הרצועה, הרצועה עצמה אינה קרועה אלא הקצוות שלה פתוחות, בגלל הסיבוב
  של הרצועה, הקצוות נפתחים כל הזמן.

  • אלדד 30/06/2015 at 10:51 - Reply

   רועי,
   אתה חייב דבק חזק מאוד וגמיש. אלה בד”כ דבקים תעשייתיים על בסיס שרף וקשה למצוא דבק כזה בהישג יד ל”פשוטי העם” 🙂
   אתה יכול לנסות דבק סיליקוני כדוגמת סופר7 אן P50.
   אני הייתי מנסה משהו אחר – חותך בעדינות את הקצוות המתבדרים (“פרנזים”) ומונע מהם להמשיך ולהתבדר. חשוב לעשות זאת בצורה עגולה ולא שפיצית (רדיוס גדול ככל האפשר), כי אחרת אתה יוצר מנגנון שמגדיל את הקריעות (כל שפיץ כזה נקרא “נקודת ריכוז מאמצים”).

   אלדד 🙂

 318. שרה 28/06/2015 at 22:54 - Reply

  היי, נוצר לי חור במיכל מים מפלסטיק של המגבים ברכב. איך ניתן לסתום את החור?

  • אלדד 28/06/2015 at 23:29 - Reply

   שרה,
   דבק אפוקסי או מרק אפוקסי הכי מתאימים למשימה, רצוי עם הדבקת טלאי על החור.

   אלדד 🙂

 319. אביעד 22/06/2015 at 06:19 - Reply

  שלום
  רציתי לדעת באיזה דבק להישתמש להדבקה של מסגרת משקפיים העשוייה מפלסטיק שנישברה לשניים

  • אלדד 22/06/2015 at 10:04 - Reply

   אביעד,
   הדבק שהכי יחזיק את המסגרת הוא דבק אפוקסי.
   אבל, ההדבקה קצת טריקית – אתה חייב לעזור לה – ע”י חיזוקה בשדרית (שלד) מברזל.
   צריך להדביק את שני חלקי המסגרת אחד לשני (אפשר גם בדבק 3 שניות איכותי). ואז, צריך לקחת חוט ברזל קשיח (נניח חתיכה ממהדק נייר), ללבן אותו באש ולהמיס אותו לתוך המסגרת בנקודה בה היא הודבקה, כך שהוא יתפרס לשני חלקי המסגרת המודבקים, ימיס אותה ויחדור לתוכה. חשוב לעשות זאת בלי להפעיל כח על המסגרת, אחרת היא תישבר או תאבד את דיוק ההדבקה (כי לדבק 3 שניות אין יכולת להחזיק עומס). ואז, על המקום בו הברזל חדר למסגרת, לשים שכבה עבה של דבק אפוקסי. כמובן שכל זאת צריך להיעשות מהצד הפנימי של המסגרת, כדי שמבחוץ לא ייראה כלום והיא תשמור על האסתטיות שלה, עד כמה שניתן.
   הדבקתי כמה וכמה משקפיים בצורה זו, והם החזיקו מעמד מעולה (בחלקם נשברו שוב במיקום אחר…).

   אלדד 🙂

 320. גדעון 07/06/2015 at 10:55 - Reply

  על איזה דבק מדובר?
  תודה רבה על התגובה

  • אלדד 07/06/2015 at 11:14 - Reply

   גדעון,
   תוכל למצוא אותו כמעט בכל חנות חומרי בנין.

   אלדד 🙂

 321. גדעון 06/06/2015 at 18:51 - Reply

  עמיד*

  • אלדד 07/06/2015 at 10:07 - Reply

   גדעון,
   אין לי מושג איזה עומס ההדבקה אמורה לסחוב, אבל אני מניח שזה רק ליופי.
   יש דבק שמיועד להדבקת זכוכית (בעיקר מראות פנימיות לרכב וכד’), הוא די חזק וסביר להניח שהוא ייתן לך פתרון.
   לגבי שקיפות ההדבקה, הוא לא שקוף ב-100%, אבל מתקרב.
   לגבי רעילות, אף אחד לא ייתן לך ערובה לכך שהוא לא רעיל, אבל אם הוא דבק איכותי, הוא בד”כ לא רעיל (וגם לא מדיף ריחות חריפים).

   אלדד 🙂

 322. גדעון 06/06/2015 at 18:49 - Reply

  שלום,

  אני מחפש דבק להדבקת 2 חתיכות זכוכית שנשברו.
  הדבק חייב להיות לא רעיל!
  בנוסף, שיהיה כמה שיותר שקוף וחזק.

  תודה רבה!

  • גדעון 06/06/2015 at 18:50 - Reply

   ושכחתי לציין, אמיד בחום.

   תודה 🙂

 323. גיל 05/06/2015 at 13:20 - Reply

  היי רציתי לדעת באיזה דבק להשתמש להדבקת מתכת לזכוכית בכלי מאכל זה – צריך להיות לא רעיל

  • אלדד 06/06/2015 at 13:48 - Reply

   גיל,
   קח בחשבון שהדבקה כזו היא לא פשוטה, כי זכוכית זה חומר שמתחבר בעיקר לעצמו (וגם לא אחרי שהוא נשבר…). להערכתי דבק שמיועד לזכוכית לא ממש יצלח במשימה הזו. אני חושב שדבק אפוקסי איכותי יהיה הכי מתאים (משחתי ולא נוזלי).
   לגבי הרעילות, בד”כ דבק אפוקסי איכותי הוא לא רעיל, אבל אף אחד לא יחתום לך על זה.
   מה לגבי לשחרר את אותו כלי מאכל לגמלאות…?

   אלדד 🙂

 324. שיר 02/06/2015 at 21:04 - Reply

  שלום, נשפך לי דבק מהיר 3 שניות על מסגרת של משקפי הראיה שלי והמסגרת עשויה מפלסטיק. רציתי לדעת אם יש איזשהי דרך להוריד את הדבק מהמסגרת מבלי לפגוע בצבע ובפלסטיק עצמו?

  • אלדד 02/06/2015 at 21:14 - Reply

   שיר,
   את יכולה לנסות עם טינר 21 או מדלל דומה. הוא יוריד חלק מהדבק, אבל כמעט בוודאות שיפגע בצבע ובמרקם של הפלסטיק, מאחר והוא חומר מאכל (קורוזיבי) כמו הדבק עצמו.

   אלדד 🙂

 325. ציון שלום 31/05/2015 at 20:58 - Reply

  שלום לך רציתי לדעת באיזה דבק להשתמש להדבקת זכווכית ושלא אראה את הדבק כלל,

  • אלדד 01/06/2015 at 08:42 - Reply

   ציון,
   אם אתה מדביק סדק/שבר שנוצר, לא משנה באיזה דבק תשתמש, תמיד תראה את הסימנים של ההדבקה. לא קיים דבק כזה.
   אם אתה מדביק משהו על השבר/סדק, אז אם שטח ההדבקה מספיק גדול ואם תשים לא יותר מדי דבק, אז יש מצב שהוא יוסתר ע”י אותו משהו.

   אלדד 🙂

 326. <